Jump to content

Проблем с подгревните свещи


Kucy

Recommended Posts

Колеги имам следния проблем става въпрос за ауди А4 1.9тди свещите за подгряжане неискат да включват свещите са здрави сутринта беше -4 градуса и пак не включиха релетата също са здрви защото като откача клемата на температурния датчик се включват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги имам следния проблем става въпрос за ауди А4 1.9тди свещите за подгряжане неискат да включват свещите са здрави сутринта беше -4 градуса и пак не включиха релетата също са здрви защото като откача клемата на температурния датчик се включват

След като откачиш темп. датчик, свещите тръгват => сменяй датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като откачиш темп. датчик, свещите тръгват => сменяй датчика.

Колега извиняваи забравих да напиша че го смених купих нов датчик сложих го и пак същата работа.Възможно ли е пък и новия да не е в ред щото го взех за 18 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има и друга вероятност. Подгревните свещи се включват при темп на охл. течност 0 гр и надолу, а не с емери външна температура. Ако колата ти е била в гараж или си я карал снощи и не е изстинала съвсем е много възможно да е била над тези гредуси и да не е било необходимо да има подрев. Моята беше отвън и при външна -3 гр. подрева беше за не повече от 1-2 сек сутринта. Така, че дали не се вкарваш в излишни фипми. За да има подгрев ОХЛ. ТЕЧНОСТ трябва да е ПОД 0 гр. целзий :flipoff:! Ето извадка от ръководството:"Время преднакала, необходимое для запуска двигателя, составляет не более 10 с. Время регулируется реле преднакала и блоком управления двигателем, который через датчик температуры охлаждающей жидкости получает информацию о текущей температуре двигателя. Блок управления двигателем на основе полученной информации принимает решение о длительности включения свечей накаливания и необходимом токе нагрева.На дизельном двигателе с непосредственным впрыском преднакал требуется только при температуре ниже 0°С."

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има и друга вероятност. Подгревните свещи се включват при темп на охл. течност 0 гр и надолу, а не с емери външна температура. Ако колата ти е била в гараж или си я карал снощи и не е изстинала съвсем е много възможно да е била над тези гредуси и да не е било необходимо да има подрев. Моята беше отвън и при външна -3 гр. подрева беше за не повече от 1-2 сек сутринта. Така, че дали не се вкарваш в излишни фипми. За да има подгрев ОХЛ. ТЕЧНОСТ трябва да е ПОД 0 гр. целзий :)! Ето извадка от ръководството:"Время преднакала, необходимое для запуска двигателя, составляет не более 10 с. Время регулируется реле преднакала и блоком управления двигателем, который через датчик температуры охлаждающей жидкости получает информацию о текущей температуре двигателя. Блок управления двигателем на основе полученной информации принимает решение о длительности включения свечей накаливания и необходимом токе нагрева.На дизельном двигателе с непосредственным впрыском преднакал требуется только при температуре ниже 0°С."

Значи трябва да изчакаме да стане още по студено,ще експериментирам като взема стария датчик които сигурно си е здрав и ще го сложа във фризера после ще го взема и ще го закача на клемата да вида дали ще тръгнат тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето станаха вече и миносуви темперетури и пак неиска да грее вече не знам кво да се прави сутринта опитах да запаля започна да върти след 4 завъртане спрях отидох откачих клемата на темп.датчик дадох контакт свещите започнаха да греят след 4 сек завъртях и запали от раз немисля всеки път да правя това ако може някои да ми даде съвет ще съм му много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги открих начин че може да се направи адаптация с VAGCOM и да се измени темпертурата при която да се включват мисля да го пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги открих начин че може да се направи адаптация с VAGCOM и да се измени темпертурата при която да се включват мисля да го пробвам.

Даи малко инфо как става че и на мене ми е интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това го прочетох от едни пичове

1. логване 12233

2. адаптация #12

3. заводска стойност е 3276

а моята в момента е 32750

От прочетенето и видяното не се промена времето на първоначалното подгряване а се измества, т.е. при по-висока Т да се вкл. свещите, което от своя страна вече променя времето по цялата карта8,

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=123304

Редактирано от Kucy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е 32768 само че не знам с коя версия на vagcom става ходих при един приятел тои има 801 и там нямаше адаптация 12 нито излезна някаде волтаж темперетура както показаното в линка

Редактирано от Kucy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди 3-4 години имах Толедо 1.9ТД и се бъзикаше датчика за температурата(не показваше вярно) купих нов от един магазин за авточасти и го смених,но нещо свещите не грееха както трябва,даже в един момент спряха и отидох в Юнитрейд за реле.Смених го и почнаха да греят постоянно ,докато не завъртя на стартер и един пич от Юнитрейд ми каза,че е от датчика за температурата .Купих си оригинален от там и работата заспа.Така че ,ако не ти е оригинален датчика за температурата,е много възможно да ти прави проблеми с подгрева,а и щом като го откачиш започват да греят ,значи подава невярна информация на ЕКУ-то.

П.С. На Ваг-Ком не показва ли някакви грешки в двигателя или в контролното табло,защото на моя АФН ми го показа като грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не покзва никви грешки много вероятно е да е от датчика то не остана от кво друго да е един приятел има оригинален ще пробвам да вида кво ще стане.Сега замразя стария да вида колкото и невярна информация да дава при минус 16 би трябвало да се включат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, имам следния проблем:(Ауди А4 Б5 1.9ТДИ) откакто температурата падна под или около 0 градуса като подам на ток свещите подгряват известно време(точно толкова, колкото подгряваха и преди), след което като тръгна да паля започва да върти яко на стартер и не иска да запали като хората, а върти доста, доста време. Миналата зима при температури под -15 градуса палеше с докосването едва ли не. Помогнете, какъв може да е проблемът? Дали свещите са за смяна? Не ми свети датчика, а и колата след първото(проблемно палене) след това пали от раз. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ами, не знам, не би трябвало. Това се случи за първи път преди 2 седмици някъде и тогава имах малко нафта от Еко, после сипах доста от три различни бензиностанции: от една малка верига бензиностанции(даже ? забравих името), от Еко и от ОМВ. Според теб проблемът не би могъл да е от свещите, така ли?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е и от свещи, но тях вече ще трябва да си ги провериш. Просто ти дадох идея да не влизаш веднага в някой високобюджетен филм преди да отстраниш по-травиалните неща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да, задължително ще ги проверя. А за нещо друго сещаш ли се като възможна причина?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е от свещи,ако всичко е наред тди пали и без подгрев.По-скоро виж да не ти връща горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Не разбрах. Моля, обяснете по-подробно какво означава това. :) Тя колата си пали, обаче върти на стартер много дълго време, все едно е паднал акумулатора. Точно по същия начин:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...