Jump to content

Грешка при адаптация на дросел клапа


kostaIliev

Recommended Posts

Колеги не успях да направя адаптация на дросела.

Реда на нещата които е правя е :

[01 - Engine]

После влизате в:

[Measuring Blocks - 08]

Tрябва да стартирате следната група:

Group 098

[Go!]

След като виждате показанията в долния ляв ъгъл натиснете:

[switch to basic settings]

и...

ми излиза :

thumb_2232uffffsejjfnf3dfs9srjlf.jpg

Какъв е проблема и греша ли някъде?

Благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

up

възможна е и друга група .Освен 98-ма мисля, че беше 60-та. Или пък нямаш връзка с клапата но компа трябва да е в авариен режим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата група - 060 не става. Групата е вярна.

Няма проблеми с празния ход иначе. Та затова се чудя дали той е проблема. При положение че си държи оборотите и не ги клати. Само дето не иска да се адаптира. Изписва ми после ADP OK. Но не иска да се адаптира?!?

Връзка има но в момента в които почва да адаптира и се появява грешката. Иначе ми отчита показанията на датчиците.

ПС. Да не би да има разлика в модела с електронна газ и жило. Защото колата ми е с жило на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата група - 060 не става. Групата е вярна.

Няма проблеми с празния ход иначе. Та затова се чудя дали той е проблема. При положение че си държи оборотите и не ги клати. Само дето не иска да се адаптира. Изписва ми после ADP OK. Но не иска да се адаптира?!?

Връзка има но в момента в които почва да адаптира и се появява грешката. Иначе ми отчита показанията на датчиците.

ПС. Да не би да има разлика в модела с електронна газ и жило. Защото колата ми е с жило на газта.

Колега имам A3 1.8 AGN вчера ми чистиха дросела , сега трябва ли да се адаптира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега разбира се ч трябва да се адаптира, но в случай че не го направиш тя сама ще го направиако караш 5 мин с постоянна гас.

Колега относно твоя проблем с адаптацията, когато натиснеш чуваш ли някакъв шум от реле или нещо такова за секунда (защото каза че си с жило)? Правил съм адаптация на доста коли и този проблем н е изкачал никога, но колегата както каза на 60 и някой си канал има при някои коли да се адаптира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi az imam drug problem,ne znam dali imam problem sa stapkoviq motor ili s nqkoi datchik,no prosto iskam da popitam kogato kolata e studena gasne postoqnno ne darji oboroti do 40 gradusa nqkade e taka.ako nqkoi moje da mi dade ideq ili ako ima kabel sas sofrware da zakachim kolata i da nastoim stapkoviq motor 6te sam mnogo blagodaren,kolkoto e nujno 6te si platq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не успях да направя адаптация на дросела.

Реда на нещата които е правя е :

[01 - Engine]

После влизате в:

[Measuring Blocks - 08]

Tрябва да стартирате следната група:

Group 098

[Go!]

След като виждате показанията в долния ляв ъгъл натиснете:

[switch to basic settings]

и...

ми излиза :

thumb_2232uffffsejjfnf3dfs9srjlf.jpg

Какъв е проблема и греша ли някъде?

Благодаря предварително на всички.

Логна ли се с кода за твоя мотор?Мисля,че трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко е чак толкова проблем защо не я оставиш да се адаптира сама? Моята я изчистих преди два дни и само първите 10км беше доста зле - вдига обороти, дава си газ сама, трудно падат оборотите понякокога, но не се иска чак толкова много каране докато всичко си дойде на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тя си се адаптира самичка, но мисля че проблемите със студения старт и предърпването сутрин са точно от дросела. Невъзможността за адаптиране чрез VAG COM май се дължи на износени пътечки. Затова питам. Дали грешките които дава се дължат на това и дросела е почнал да хваща гората.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз писах в темата ти само,че в братския форум за мойте преживявания.

Но ти си с Жило при мен е (Е-газ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен го имаше тоя проблем, но проблема е че не се сещам как го оправих :) Пробвай да откачиш буксата на дросела за 5 мин и след това да я адаптираш. Имаше неква врътка и ставаше ма пуст акъл..........

А са се сетих, като ти даде тази грешка пробвай да му дадеш Switch to Meas. Blocks и после пак Switch to Basic Settings. 90% съм сигурен че така беше ;)

Редактирано от nifcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...