Jump to content

Грешно ми показва горивото. Поплавъка на резервоара?


чоко

Recommended Posts

колеги проблема ми е в това че не отчита датчика на горивото,в таблото прави каквото си иска

значи имам 20л нафта ,паля колата и лампата започва да си свети показва че съм на резерва и нямам гориво..

интересна работа карам малко и се оправя.след известно време пак същото нещоолампата започва да свети че няма гориво.

ходих на маистори и ми казаха че проблема е в поплавака нещо заставал не отчитал верно..незнам ,,ако някои е по запознат с това

нека сподели тук..и как се сваля поплавака на ауди А-ка ..подлежи ли на ремонт или се заменя с друг..благодаря ви..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под задна дясна седалка. Нивомер е добре от Порше, 60-70 лв. е новия, стария е кат чорапите, кърпеното изкарва седмица :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем скоро , първо я закачи на ваг ком за да разбереш какво точно е . При мен проблема се оказа недобра връзка на буксата на нивомера , напръсках я с контактен спрей и нямам грижи повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги проблема ми е в това че не отчита датчика на горивото,в таблото прави каквото си иска

значи имам 20л нафта ,паля колата и лампата започва да си свети показва че съм на резерва и нямам гориво..

интересна работа карам малко и се оправя.след известно време пак същото нещоолампата започва да свети че няма гориво.

ходих на маистори и ми казаха че проблема е в поплавака нещо заставал не отчитал верно..незнам ,,ако някои е по запознат с това

нека сподели тук..и как се сваля поплавака на ауди А-ка ..подлежи ли на ремонт или се заменя с друг..благодаря ви..

Таблото с ФИС дисплей ли ти е? Или е това с 2 екранчета? Защото ако е като второто много вероятно проблема да ти е от самото табло. Много разпространен проблем е. Тези табла са дефектни, а температурата как ти я отчита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проверих датчика и съпротивлението му е 160 ома. Четох за A4, че границата е от 40ома до 250ома. Диапазона на датчика същият ли е и при A3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма развитие на проблема,каде се намира тази букса ,да не би да не дава добра връзка нещо,незнам?

имам пълен резервоар нафта ..а то си показва половин,,на моменти се оправя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

колеги сам си оправих проблема с не реалното отчитане на горивото в резервоара,свалих си помпата .гледаите само да няма много нафта вътре че става мазало навсякаде,почистих си скалата,,огънах малко ламаринката за по добър контакт,и това си е всичко вече си е аОК.ако някои иска да пита нещо ще му обесня..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проверих датчика и съпротивлението му е 160 ома. Четох за A4, че границата е от 40ома до 250ома. Диапазона на датчика същият ли е и при A3?

за А3 TDI НЕ куатро 55 литра е резервоара. Скалата е от 70 до 270 +- няколко ома. Много търсих по тази тема, защото моето табло е от дефектните и открих,че 1 ом е равен на 1/4 литър. Ето и табличка ,която си направих. Доста е точна +- 1 литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема пак си остана ,с нереалното отчитане на горивото.днес даже взех друга помпа от голф4 пак 131кс

колата си запали всичко нормално но горивото си прави каквото си поиска..на моменти се оправя,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

<!--quoteo(post=1404273:date=Dec 8 2010, 21:25:name=чоко)--><div class='quotetop'>Цитат(чоко @ Dec 8 2010, 21:25) <a href="index.php?act=findpost&pid=1404273"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

Колега , при мен го има същия проблем с горивото , при пълен резервоар показва че съм малко преди резервата , а при температурата ... ужас ,така си изкарах акъла...показа че е загряла до 110 градуса, но после като изгасих двигателя видях че стрелката не пада до край ,а стой едно отделение по напред.. какви действия да предприема..

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Цитиране на предходен пост!

Колеги виждам ,че темата е стара , намерихте ли решение на проблема с грешното отчитане на стрелките на температурата и на горивоти , че при мен този проблем е от няколко дни от както взех ауди 1.9 тди

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този проблем с нивото на горивото - показва повече, отколкото имам. Заредих до горе, минах 230 километра и още ми стои в положение пълен резервоар. Пробвах номера с бушоните, но не стана - явно остава да сваля поплавъка и да го видя него. Има ли шанс да стане с калибровка през VAG-COM - колата е 1.8T AGU със старото табло, с аналогов часовник, без FIS?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...