Jump to content

А6 4F-скърца волана при въртене


jazz29

Recommended Posts

Колеги помагаите много е изнервящо ,като въртя волана на място и като карам по бавно има едно скърцане като на гума ,волана си се върти с лекота има хидравлична течност на макс. Скърцането не е постояно!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагаите много е изнервящо ,като въртя волана на място и като карам по бавно има едно скърцане като на гума ,волана си се върти с лекота има хидравлична течност на макс. Скърцането не е постояно!!! :rolleyes:

Кво да помагаме? Отивай в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ми давай глупави и елементарни отгвори ако не можеш да помогнеш си запази съветите за себе си не са ми нужни безмислици :blink: ,то е ясно че ще ходя в сервиз тук става дума за споделяне на ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ ,за да не отида в сервиза и да ми одерат кожата а да се окаже нещо елементарно , което мога сам да си оправя , в крайна сметка това е смисъла на тези форуми :rolleyes:

Редактирано от jazz29
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от контакта на клаксона. От волана стърчи едно месингово краче, което контактува върху един пръстен, закрепен на конзолата с лостчетата. Леко смазване или наместване на пръстена решава проблема.

И недей да пишеш нон-стоп ПОМОЩ! Седи някакси грозно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде скърца - във волана или се чува отвън като въртиш волана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде скърца - във волана или се чува отвън като въртиш волана?

Скърца вътре чува се някъде по волана но не мога да определя дали е в горната част или някъде долната част .Тазаи сутрин не скърцаше ,като се затопли колата до работата ми пак започна да се чува тихо ,днес ще разглобя корите и ще видя точно от къде идва скърцането (лошото е че колата я продавам .... и идват хора да я гледат )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше такова скърцане, все едно че търка гума. Усещаше се на волана в купето, най-вече на място и при бавни скорости. Всъщност се оказа че е отвън - маншоните на рейката. Но чудно е, че при мен този признак се проявяваше само в жегите и когато е по-топло времето. Може да провериш и всички останали гумени части и кори по/край кормилната уредба. Не казвам, че при теб е от това проблема, просто споделям, а и аз съм с Ц4 ...

Редактирано от orlin_emilianov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-вероятна причина е рейката. Друго което може да се огледа е прахоизолиращия маншон в краката, там най често има кече, което се маже с олио, одобрено от Ауди. Изключително гъста смазка е и се задържа. Такъв маншон с кече със сигурност има на Q7. На А8 е по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път като ти казвам нещо ме слушай, а не ми се обяснявай. Тези коли е хубаво да ги пипат хора дето са ги виждали и преди.

Тук никой нищо не може да ти каже, само може да се гадае. Търси сервиз с опитни майстори, а най-добре е в Порше.

Изтриха ми 2-3 хубави отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път като ти казвам нещо ме слушай, а не ми се обяснявай. Тези коли е хубаво да ги пипат хора дето са ги виждали и преди.

Тук никой нищо не може да ти каже, само може да се гадае. Търси сервиз с опитни майстори, а най-добре е в Порше.

Абсолютно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не тръгнеш от нещо просто и лесно! Изтегли волана към теб максимално и върти, после го връщай напред към тъблото по малко и на всяка стъпка върти пак! При мен имаше такъв проблем при определено положение - скъкцаше! Просто смених положението и нямам проблеми! Ако е отвън - на диагностика на ходовата част ще го разберат при всички случаи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърца вътре чува се някъде по волана но не мога да определя дали е в горната част или някъде долната част .Тазаи сутрин не скърцаше ,като се затопли колата до работата ми пак започна да се чува тихо ,днес ще разглобя корите и ще видя точно от къде идва скърцането (лошото е че колата я продавам .... и идват хора да я гледат )

Аз също го имам този проблем. Скърцане в гума и според мен шума идва някъде при рейката, но не е рейката, защото ходих в сервиз и ми казаха, че рейката е много добре. Според тях в няква гума се опира някой елемент от рейката и затова скърца, а още по интересното е, че когато си измия колата не скърца т.е. явно се намокря въпросното нещо и водата му служи като смазка, докато не загрее отново и започне пак да го прави. Казвам го, защото редовно си мия колицата и съм го забелязал, а пък лятото така скърца, че можеш да откачиш... Та и аз незнам къде да търся проблема и ще съм много благодарен ако ми кажеш при теб какво е било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е намерен трие самия волан в пласмасите под него , изглежда като е много студено пласмасата се свива и като пусна парното се отпуска и опира много леко ,сигорно не е била фиксирана ако са я сваляли за ремонт ,сега е супер тихо !!!! Благодаря !!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси сервиз с опитни майстори, а най-добре е в Порше.

По принцип си прав, но опитни майстори в Порше не знам дали има. Поне в София-запад. Писал съм много за тях и определно не смятам повече да прибягвам до услугите им. Дори сега смятам да си наруша гаранционните условия и да си дам колата за боя в избран от мен сервиз. Колко съм им сърбал попарата на тия неможачи, книга мога да напиша. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е намерен трие самия волан в пласмасите под него , изглежда като е много студено пласмасата се свива и като пусна парното се отпуска и опира много леко ,сигорно не е била фиксирана ако са я сваляли за ремонт ,сега е супер тихо !!!! Благодаря !!!!!

да но примен мисля че някъде при двигатела се чува това скърцане. То е все одно ена от щангите на рейката опира в няква гума. Вече карам 6 месеца така и ще откача. Триенето е на гума, а не на пластмаса... вече незнам какво да правя...

От София ли си? евентуално да се срещнем за да ти покажа за кво става въпрос. Ще съм ти благодартен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път като ти казвам нещо ме слушай, а не ми се обяснявай. Тези коли е хубаво да ги пипат хора дето са ги виждали и преди.

Тук никой нищо не може да ти каже, само може да се гадае. Търси сервиз с опитни майстори, а най-добре е в Порше.

Изтриха ми 2-3 хубави отговора.

Слушай бе вуйчо ваньо знаеш ли колко хляб има да ядеш още че да ми даваш съвети къде да си ремонтирам колата ,ако дойде времето да ти се обяснявам на тебе по добре да се гръмна !!!!

да но примен мисля че някъде при двигатела се чува това скърцане. То е все одно ена от щангите на рейката опира в няква гума. Вече карам 6 месеца така и ще откача. Триенето е на гума, а не на пластмаса... вече незнам какво да правя...

От София ли си? евентуално да се срещнем за да ти покажа за кво става въпрос. Ще съм ти благодартен.

Обади се :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че наистина много малко хора разбират от A6 4F, двигателите са доста сложни... аз доста трудно си откривам решенията на проблемите, ама няма начин.

На старото ми А6 бяха изсъхнали горните носачи и скърцаше, смазах ги и няма проблем сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как реши проблема с опирането на геврека в корите? Имал съм такова нещо на кола с челен удар. Геврека леко опираше в корите и стържеше. Смяна на кормилния прът само реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай бе вуйчо ваньо знаеш ли колко хляб има да ядеш още че да ми даваш съвети къде да си ремонтирам колата ,ако дойде времето да ти се обяснявам на тебе по добре да се гръмна !!!!

Абе, въшкар, първо събери 100 лева, за да можеш да отидеш да ти оправят колата в сервиз без да те е страх, че ще ти "одерат кожата"

да си дам колата за боя в избран от мен сервиз

Кой е избраният от теб сервиз?

През последните 5 години най-добре са ми боядисвали кола в Порше Запад. Дани се казва момчето, работи уникално. 2-3 детайла ми ги направи за един ден. Преди да я взема огледаха всичко с лупа да няма дори и точица.

Кола на мой приятел карахме в Дибора. И там беше добре, но в Порше съм много по-доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...