Jump to content

Когато е мокро при каране на газ колата буквално спира


Recommended Posts

ауди B4 1.6 ADA.колеги появи се странен проблем.когато е мокро при каране на газ колата буквално спира(не гасне,а падат оборотите и не върви) обръщам на бензин,колата продължава да върви,като след 1-2 минути се оправя и на газ(явно като изсъхне нещо си).кое евентуално може да се мокри,че да го прави този проблем.в сухо време проблема не съществува.БЛАГОДАРЯ предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е нещо по запалването, при работа на газ запалването е по-чувствително към влага и ако има проблем, то той се проявява значително по-драстично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм газовица на 3 цилиндъра,не е кой знае каква драма! Не става въпрос за Аудито <_<

А и пише че на бенз се оправяло,пък и там искра играе ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все едно се прекъсва подаването на газ,иначе проблеми с тоците няма.сухо ли е върви без проблем и оборотите са стабилни.оборотите са стабилни.газовото е обикновенно с ламбдаконтрол.

Редактирано от dundurma
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом го прави само на газ не е лошо да погледнеш филтъра на газовия клапан. Също така замери параметрите на ламбда сондата щом си с ламбда контрол. Сондата играе роля при ламбда конторла , обикновенно ламбда контрола взима сигнал от ТПС-а и сондата. При неизправна ламбда сонда ,ламбда контрола забива и от там може да се дължи губенето на мощност. Имаше случаи при абк моторите , ламбда сондата при мокро време да губи маса и съответно не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 90% сигурност ще ти кажа че проблема ти е електрически и по-точно най-вероятно са кабелите на свещите. Друга възможност е лоши свещи, бобина на запалването или дистрибуторна капачка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на отзовалите се............и тъй като съм лаик(ако проблема е в тоците)от къде да започна.т.е. смяна кабели,свещи и т.н.може ли с точност(с компютър)да се разбере от какво е,защото смяната на всички консумативи(евентуално)ще си е лев...............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на отзовалите се............и тъй като съм лаик(ако проблема е в тоците)от къде да започна.т.е. смяна кабели,свещи и т.н.може ли с точност(с компютър)да се разбере от какво е,защото смяната на всички консумативи(евентуално)ще си е лев...............

Най-удачно ще е да намериш някой, който да ти услужи с капачка кабели за проба.

Обърни внимание и на палеца в какво състояние е, той е към 5-6 лв. Преди да запалиш провери в капачката дали има конденз и дали е спукана, ако при нея и палеца всичко изглежда наред, купувай кабели. Мисля, че колегите са доволни ог Тесла, към 50 лв. са май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на отзовалите се............и тъй като съм лаик(ако проблема е в тоците)от къде да започна.т.е. смяна кабели,свещи и т.н.може ли с точност(с компютър)да се разбере от какво е,защото смяната на всички консумативи(евентуално)ще си е лев...............

Колега почни от кабелите първо , при влажно време те най много оказват влияние ако са много стари ,

ментета и т.н.

Просто в лулите прониква влага и почват ядовете . Искрата се губи на моменти , енергията и отслабва

много и на газ се проявява по ясно защото газовата смес се пали по трудно в цилиндъра за разлика от

бензина . Изобщо всичко по запалването трябва да перфектно ако караш предимно на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди B4 1.6 ADA.колеги появи се странен проблем.когато е мокро при каране на газ колата буквално спира(не гасне,а падат оборотите и не върви) обръщам на бензин,колата продължава да върви,като след 1-2 минути се оправя и на газ(явно като изсъхне нещо си).кое евентуално може да се мокри,че да го прави този проблем.в сухо време проблема не съществува.БЛАГОДАРЯ предварително на отзовалите се.

Проблема ти е във връзките на Ламбда контрола или Ламбда сондата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...