Jump to content

"ваг-ком" адаптер схема


paf4o

Recommended Posts

Здр. имате си нов член ;) Наскоро взех книжка(преди година и полувина) и "наследих" семейнота стотица. Много изчетох из форума и най-много се заинтересувах от диагностиката на колите. И понеже много хора в нета искат някви нечовешки цени за ваг-ком адаптерите :) намерих схема и я побликувам(натисни тук). Надявам се да е полезна на много..... и понеже никак ама никак не разбирам от интегрални (такава е нали??) схеми ако някой успее да сътвори тва чудо ще го помоля да направи и едно за мен :rolleyes:. Надявам се да е полезно. :blink:

----

ПП. Гадното е че е на френски

Редактирано от paf4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

.... нали знаеш - клубни срещи всяка втора и последна неделя на месеца, новобраници идват с каса бира и пр. ;))))

Каква ти е 100ца-та? Дай малко инфо да заинтригуваш форума. Малко голяма кола за начинаещ шофьор, но... ти ще си малко по-внимателен и готово ;)

Умата и весело искарване сред нас, във виртуалното пространство и на живо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е схема на платката, но не е принципна схема. Ще се поразровя, да видя, дали няма да успея да интерпретирам нещо, но за сега....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.3Е, '94, първа регистрация '95(от баща ми) 190к км. Ами аз вече успях да разбера, че е голяма( при една маневра на заден поугънах едната врата на една фиеста :blink:), после по-сериозно птп, продадох ме я(ударена) и скоро си я откупих(оправена). Общо взето историята е дълга и скучна на това Ауди, но след като покарах други марки коли разбрах, че моята трябва да е Ауди :):rolleyes: Е тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво поизрових като схеми и т.н. Като ми дойде музата, ще ги реализирам и ще видя, дали стават за нещо.

OBD-II

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата е нещо такова каквото си дал. Само оживяването отнема известно време. :rolleyes:

Обикновенно трябва да има освен "к" така и "L" линия. Която на първата схема липсва.

Ако ти се дават 100лв. мога да ти продам готов кабел. Тестван на стационарно PC и ноутбук. С гаранция (доживотна :blink: ). Устройството няма куплунг за ОБД, но аз съм си направил за лична употреба такъв. Може да се ползва и без куплунг чрез просто натикване на кабели в гнездото на колата.

Вече работата с програмата на базово ниво е проста, но ако искаш нещо по-така трябват специализирани знания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аба момчета,не са занимавайте с глупости ба.Ето тука вижте:

http://search.ebay.com/vag-com_W0QQbsZSear...sofocusZunknown

За 25-30 $ ша си земите кабел-също кат уригинален.Половината фирми тука са из хонконг,китай...и пращат в цел свят.Тряя само дебитна или кредитна карта ,да се регистрираш в ebay и PayPal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... само дебитна или кредитна карта ,да се регистрираш в ebay и PayPal.

с тази малка подробност, че скапаняците от PayPal не приемат кредитни карти от България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тряя само дебитна или кредитна карта ,да се регистрираш в ebay и PayPal.

Тряя да не е българска, защото PayPal приема плащанията на Ebay, а според тях (PayPal) ние сме аборигени и не приемат нашите карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това желание сами да ровичкате с ВАГ-КОМ, какви бели може да си причините сами не е истина... но щом ви влече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е компютърна игра това ... Да оставим на страна, че евентуално поражение ще струва много и много левчета ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз днес си поръчах кабел от Ebay.Платих 35 $ с доставката.Първо им пратих e-mail и ми потвърдиха,че пращат до България,но аз си бях регистриран в Ebay i PaiPal отпреди.Ако всичко е наред и ми го доставят-няма проблем да поръчам и на някой от форума ако иска.

Аз не съм вещ в работата с Vag-Com,но предполагам ,че си има съответната литература ...никой не се ражда научен :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как успя да се регистрираш в PayPal? Те не приемат български кредитни карти...поне не и до преди 2 месеца... лично съм им писал, карах се със тях...никакъв резултат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях регистрирал още като студент-бях на work and travel и тогава си отворих банкова сметка там.Купих си няколко неща тогава чрез Ebay и съм със 100 % positive feedback :-).Не се бях замислял,че не става с Българска карта,за мен Visa(или Mastercard) си е Visa навсякъде.но може и да е така,щото като се опитах да се регистрирам в Българския вариант -Epay-не ми прие щатската карта,а тя си е международна :flipoff:.

Редактирано от simbat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я поразяснете малко за ebay: за колко време ще ти доставят "стоката" :unsure: , допълнителни разходи като за транспорт до тук има ли? Щото $35 ми звучи доста добре, пък дъртия/баща ми/ има кредитна карта от Унгарска банка, дали ще я приемат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пафчо, ти не прочете горните постове. Не е възможно да си направиш регистрация от България в PayPal. Ако баща ти има адресна регистрациа в Унгария, която да съвпада с адресната регистрация на кредитната карта, тогава може и да успееш да минеш през PayPal.

Инак другите неща дето питаш, срока на доставка няма нищо общо с ebay, ebay е само "дъска за обяви", те не доставят нищо. Зависи от търовеца, от когото го купуваш, с какъв доставчик работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x за бързия отговор, за адресна регистрация в Унгария незнам, ама ще го питам и най-вероятно ще пробвам да се регистрирам с или без такава. Ако не стане ще търся начин. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, какъв е парадокса на цялата ebay (ебай :unsure:) система. Те ти позволяват да се регистрираш, независимо къде живееш и независимо, каква кредитна карта имаш. Но тяхната дъщерна фирма PayPal, не ти позволява регистрация. Това е така нареченият, "двоен стандарт".

Но, има все още слънце на хоризонта. Много от търговците, си имат собствени "процесори" за кредитни карти и не е задължително да ползваш PayPal. Освен това, има и друг кредитен оператор, с когото повечето търговци работят, казва се BidPay. Те приемат кредитни карти от България. Проблема, е че те "чарджват" допълнително за тази услуга. И другият проблем, е че работят с преводи до 1000$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в eBay може да се регистрираш без проблем, проблемът е плащането. но има решение - казва се moneybookers. там трябва пак да се регистрираш и от банковата си сметка тук в българия превеждаш сума пари в банковата сметка на moneybookers, която също е в българска банка. след това в eBay може да плащаш чрез акаунта си в moneybookers. но не всички търговци го поддържат, повечето предпочитат само Paypal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за подробните отговори :puke::D Сега вече ми е по-ясно за кво става дума и колко "бързо" се евроентигрираме/и не само "евро-..."/ или още по-точно как света ни се пресмива общо взето в лицето :puke: за това, че на рег. номерата ни пише BG! :box::unsure: И май прочута фраза на Джордж Оруел "Всички животни са равни, но някои са по равни от другите" се потвърждава в случая а? :)

ПП Сори за лиричното отклонение ама трябваше да си го кажа :D

Редактирано от paf4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...