Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Крушката на някой стоп. Изписва ти се като дадеш контакт. Зависи вече дали езика, на който се изписва го разбираш. Застани със задницата до някоя кола и натисни спирачката да видиш коя е заминала.

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,може ли да ми изпратите мнението или темата , където е описан проблема за вратата ,че не ми свети ,че ми е отворена шофъорската врата
Това е същото като при нас ?

Редактирано от slavista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги немога да извадя задното рамо на чистачката ?? Развих гаиката има резба но как излиза , напръсках с спрей, обърната е на другата страна затова искам да я завъртя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачката седи отдясно , и се движи наляво което е обратно за мен и пръскалките се падат отгоре ?? На вашите как са ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачката седи хоризонтално вдясно и тръгва съответно обратно на часовниковата стрелка.



П.с. Едно и също мнение/въпрос в една тема е достатъчно... няма нужда да го пишеш в няколко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правя фейслифт от single-frame от снимката ми на аватара към 2009+. Някой има ли представа дали трябва да сменя само капак, броня и фарове или трябва и маската на фаровете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста амбициозен проект qnkov! Ще го следя с голям интерес!

Както ти е отговорил вече колегата - Капак, броня, престилка, грил, фарове, контролери (за фаровете), адаптери, калници, странични огледала (с интегрирани мигачи) и други разни дреболии. Цена само на частите (нови) - над 5000 евро.

 

Разликите като цяло са доста, вкл и в задницата. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dsfbN_FnUqA

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених преден десен лагер и виенето спря!Като ми дадоха стария като го въртя и се чува скърцане,смятайте!Смениха ми го с FAG,аз исках SKF,ама това е положението.Надявам се и този FAG да е добър,уш е немски.Взеха ми 240 лева за работа + част,с отстъпка 210 лева.Как мислите добре ли съм направил,цената добра ли е ?Само за справка в ауди ми искаха 480 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече ти писах - и FAG и SKF са немски и напълно аналогични като качество! Няма от какво да се притесняваш! И двете са OEM за автомобилните концерни! От Audi пак щеше да е SKF или FAG.

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е в бокса и вече с нов подсилен комплект съединител/маховик. Старите бЕха в трагично състояние, маховика имаше 7-8мм луфт вече!

Хора а някакви идеи от къде мога да си намеря VAG кабел и програмата? 

http://sklad66.com/cms/VCDS-VAG-COM.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста амбициозен проект qnkov! Ще го следя с голям интерес!

Както ти е отговорил вече колегата - Капак, броня, престилка, грил, фарове, контролери (за фаровете), адаптери, калници, странични огледала (с интегрирани мигачи) и други разни дреболии. Цена само на частите (нови) - над 5000 евро.

 

Разликите като цяло са доста, вкл и в задницата. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dsfbN_FnUqA

 

 

На кое казваш престилка (подкалника ли?) Инфо за тези контролери и адаптери - динамични фарове ли са и те и затова ли ми трябват. Иначе калниците ако стават като улей за фаровете, няма да си сменям огледалата, защото тия големи като на микробус не ми харесват. Между другото тоя филм съм го правил 2 пъти досега веднъж с пежото си, след това със старата а3 и общо взето съм наясно с разходите, че не са малко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, фарът е с различна форма както личи и от снимки, не е само заради мигачите! Няма да паснат в старите калници. Не съм сигурен, че и новата броня ще можеш да сложиш на старите калници... не съм сигурен за това.

Контролери - по простата причина, че са би-ксенон фарове с LED DRL и автоматично регулиране, каквито никак не мисля, че твоите в момента са  ;) И така или иначе са несъвместими със контролери от преди ФЛ.

Ако в момента си без ксенон и смяташ да сложиш FL фаровете без ксенон, тогава може и да няма проблем... не знам... трябва най-малкото да измислиш как ще навържеш отделния DRL. И пак автоматичния реглаж ако имаш/нямаш... нямам представа с него как ще седят нещата.

 

Престилката е част от бронята. Освен това ти трябва и нова "щанга" зад бронята до колкото ми е известно... ще видиш в процеса.

Динамичните фарове (ако имаш предвид "завиващи") са опция. Ако искаш такива трябват други контролери, друго окабеляване, става още по-дебело.

 

За огледалата - зависи кои гледаш. След последния фейслифт (МГ 2010) са отново други и далеч не ги намирам "микробусни"   ;) Въпрос на вкус разбира се. На старата ми кола много ме дразнеше това малко дясно огледалце като за гримирване, все едно е изпаднало от Тико.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи доста голяма каръщина. Докато сменях крушката на стопа, ми изгоря крушката на габарите и в най-големия дъжд миналата седмица ходих да купувам и да се сменя. Сега съм се запасил с крушки, но въпреки това молбата ми е тук или в другата тема някой да пусне списък с крушките, които ни трябват. А ако даже на някого му се занимава, може да свърже и грешката за определена крушка с типа крушка.

 

Ако ми дадете пълен списък, може и аз да го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...