Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Случва се непрочетена инструкция за потребители!

Автоматична регенерация на DPF филтър.

Прочети си инструкцията на автомобила и/или потърси информация по темата в интернет - ще намериш предостатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

"за активиране на процеса на регенериране на филтъра да се изминава около 40 км със скорост 80 км/ч на ниска предавка или да се движите както обикновено, но на възможно най-ниска предавка...". след като карах градско после минах на извън градско и съм карал 30-35км като не знаех за инструкциите на 6 предавка със скорост 100-120-150 и това ш продължение на целия път след което угасна мисълта ми колега е дали има някакъв проблем и дали трябва да потърся някой да я погледне?!?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това не ти ли отговаря на въпроса дали има проблем? Имало е - вече няма. За вбъдеще знаеш какво трябва да правиш. И с оглед и на други неща, за които се сещам, че ще са следващите, които ще те хвърлят в неведение ти препоръчвам да си попрегледаш цялостно инструкцията - вътре пише и някои специфични тънкости, а не само кой лост е за мигачите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли желание има и начин ;)

И все пак е хубаво да последваш инструкциите за регенериране в близко време още веднъж за да освободиш добре филтъра. Това е стандартен процес и няма от какво да се притесняваш, просто още една причина защо TDI е доста неподходящ за градска кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега ще следвам инструкцийте в следващите няколко дни пък да видим какво ще стане ;) а що се отнася до инструкцийте на автомобила ще го мъча нещо интернет гугал преводач и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас да има проблем с радио-часовника? Вчера, както трябваше да се сменя времето, часовникът на практика не е "радио" - изобщо не се свързва, липсва иконата с "антенката" (съответно не ми смени и часа). Цял ден не се върза..... Включвах и изключвах "радои" функцията от менюот няколко пъти, но без ефект. Някой да знае нещо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, защо просто не си го смениш, като дръпнеш врътката до часовника един път към теб, започва да мига часът и после наляво надясно нагласяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland - търся още частите, защото мога да взема броня с решетка, но без фарове за мъгла и техните решетки, което би утежнило финансово начинанието, защото нови са прекалено скъпи. :D Не ми е останало още много време да се ограмотя изцяло за лед фаровете, което мисля, че е най-сериозната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас да има проблем с радио-часовника? Вчера, както трябваше да се сменя времето, часовникът на практика не е "радио" - изобщо не се свързва, липсва иконата с "антенката" (съответно не ми смени и часа). Цял ден не се върза..... Включвах и изключвах "радои" функцията от менюот няколко пъти, но без ефект. Някой да знае нещо по въпроса?

 

Зависи къде се намираш! Ако не попадаш в обхвата на някоя от станциите няма да имаш радио часовник разбира се.

Тук можеш да видиш къде се намират станциите и приблизително какъв им е обхвата: http://en.wikipedia.org/wiki/Radio_clock

В столицата ни обикновено се лови добре.

 

Moonland - търся още частите, защото мога да взема броня с решетка, но без фарове за мъгла и техните решетки, което би утежнило финансово начинанието, защото нови са прекалено скъпи. :D Не ми е останало още много време да се ограмотя изцяло за лед фаровете, което мисля, че е най-сериозната част.

 

Ако цената на фаровете за мъгла те плаши те зоват изненади като стигнеш до основните фарове и всичко друго зад бронята...  :stumm:

Ако мога да съм полезен и с друга информация знаеш как да ме намериш, на разположение съм! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този радио часовник има ли го преди фейслифта на 8p1? И ако да трябва да се пусне тази функция през VAG-COM или си е активна по подразбиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде се намираш! Ако не попадаш в обхвата на някоя от станциите няма да имаш радио часовник разбира се.

Тук можеш да видиш къде се намират станциите и приблизително какъв им е обхвата: http://en.wikipedia.org/wiki/Radio_clock

В столицата ни обикновено се лови добре.

 

 

 

В София съм, и досега никога не ми се е случвало! Точно затова и попитах.

 

 

Добре, защо просто не си го смениш, като дръпнеш врътката до часовника един път към теб, започва да мига часът и после наляво надясно нагласяш?

 

 

Човек, смяташ ли, че не съм си настроил часовника......нищо не съм дърпал, става през менюто точно за 1 секунда. Не е там въпросът - въпросът е що не работи радио-часовника..... 

Редактирано от Wildkid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Явно не хваща сигнала...

Когато работи нормално символът е винаги на екрана и се синхронизира не само часът, но и минутите ако има разлика абсолютно автоматично. След откачане на акумулатор също не след дълго часът е автоматично на лице без да трябва да пипаш каквото и да било.

Иначе колегата няма меню вероятно и за това говори за дърпане и ръчкане ;) 



Този радио часовник има ли го преди фейслифта на 8p1? И ако да трябва да се пусне тази функция през VAG-COM или си е активна по подразбиране?

Да. Ако я има - я има от завода без да трябва да се пуска каквото и да било. Но е отделна екстра, която може да нямаш.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Мда, досега никога не е имало проблем, и, разбира се, символът винаги е светел. Вчера забелязах веднага, защото се сменяше времето и просто веднага погледнах часовника и ми направи впечатление. Странното е, че изобщо не се закачи. А досега, честно казано, изобщо не помня някога да съм виждал символа да не свети.....

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали няма някаква връзка именно със смяната на часа...нещо да е "паднал" сигнала. Както и да е, ще следя разбира се. Не вярвам да ми се е скапал баш часовника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали. Синхронизацията не става само при смяна на лятно със зимно часово време и обратното, така че няма отношение. Според мен ще ти цъфне скоро отново  :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги , това съм го писал и преди: проблема е следния : колата смуче въздух от някъде и като застанеш до колата се чува едно "шшшшшшш"....И следователни и играят леко оборотите...Ходил съм при много майстори , никой не може да каже какво точно е вика : "смени еди кво си..." Последно смених едни оплътнители на колектора (гумечета някви) ... Моля споделете от какво може да е или да ходя при ауди - ВЕЧЕ СЕ ЯДОСВАМ С ТИЯ "МАЙСТОРИ" нашите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарвейте,

Искам да попитам някой знае ли как да си влезна в менюто на колата (а3/8р) за да си сменя езика на англ. С кой бутон по таблото се влиза там най вече?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Клипчето го знам, но на лоста пробвах и с копчетата от страни и тези от долу за ОК и RESET и нищо не става.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...