Jump to content

Скоби за пружина


Recommended Posts

Здр.колеги!

Днеска ми остана свободно време и си направих скоби за пружините :) да се намират под ръка,скоро сменях тампоните на макферсона и сваршиха идеална работа.

Скоро ще сменям и амортисиорите така че пак че влезнат в употреба :)

Незнам колко за на магазина едни скоби,май ги гледах кам 35лв.к-т,стори ми се доста и реших да си направя сам!

Това е в общи линии.Разходите са:

-Шпилка 12"-1,70лв

-Няколко гайки 12' и 2 по гелеми+2шайби-20/30ст.

-2 парчета тръба ф30-без пари-реже се на две всяко парче.

Ако имате под ръка заваръчен ап. и флекс и малко сръчност работата е 30-40 мин. :bia:

Ако някой има нужда от такива правя му веднага к-т! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега!

Много добър нагледен материал си дал! :bia:

Кажи само колко дълги си направил шпилките?

Аз търкалям B4, 1,9 TDI Avant - та да сглася и за моята един комплект. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма, но малко слабички ми се виждат. Един път ми трябваха скоби за макферсоните на брониран бус и бях се втресъл пред вида на пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са слаби,но може да се направят и по здрави,главно тая част където ляга пружината.Но за шпилката мисля че е достатъчно 12мм.

А за пружини на брониран бус може да се измислят и по корави скоби :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се расърдиш ако ти кажа че:

-метричните резби се изписват така с М отпред а не с " отзад ( " е за цолови размери)

-слабички идват като цяло въпросните скоби

-трудничко се оперира с тях (изказвам мнение като виден пример за голям мързел, който все гледа да му е най-лесно :) )

пп: приеми всико написано до тук, като градивна критика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за скобите е чудесна, но и според мен не са достатъчно здрави. Шпилка М12 за 1,70лв е клас на якост 4:8 или най много 5:6, което ще рече че е мека като пластелин. Предполагам, че и гайката е същата. Освен това е прекалено ниска, а като се има предвид огъващия момент, с който пружината й действа, едва ли ще издържи дълго.

Моите съвети за тази конструкция скоба са следните:

1 шпилката да е поне М14 и клас на якост минимум 8:8

2 гайката също да е якостна и да е висока (не знам точно стандарта какъв е) поне 30-35мм.

Така ще си по спокоен че няма да стане някоя беля и ще ползваш скобите много повече време. А едно от нещата в техниката с което шега не бива, са именно пружините!

пп: приеми всико написано до тук, като градивна критика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моя съвет е да си поръча да му се изработят две комбинирани шпилки, съответно с лява+дясна резба, след което да твори спокойно и без страх.

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35лв са по магазините. Румънски.

Преди две седмици си купих един комплект. Не се сетих, че мога да си направя като теб.

Ако ми свършат работа и не се счупят да знаете, че можете да ги ползвате, ако на някой му потрябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35лв са по магазините. Румънски.

Преди две седмици си купих един комплект. Не се сетих, че мога да си направя като теб.

Ако ми свършат работа и не се счупят да знаете, че можете да ги ползвате, ако на някой му потрябват.

Кефа да си ги натвориш сам е в пъти по-голям от кефа да си ги напазариш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефа да си ги натвориш сам е в пъти по-голям от кефа да си ги напазариш :bia:

Ако мислиш , че с кеф съм ги купил. Даже с мъка. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш , че с кеф съм ги купил. Даже с мъка. :huh:

Е силно зависи от обстоятелствата и зора, но това е друга тема.

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като знам какво се случва като скобата изплесне :bia: МЕко казано ми се вижда рисковано с такива подръчни материали да се експериментира. Хубави скоби са от 300 кинта нагоре :huh: и пак за някой мярки е тегаво като мерцедес например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като знам какво се случва като скобата изплесне :huh: МЕко казано ми се вижда рисковано с такива подръчни материали да се експериментира. Хубави скоби са от 300 кинта нагоре :lol: и пак за някой мярки е тегаво като мерцедес например

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих такива за 20 лв. преди това съседа ми предложи подобна самоделка, но като ги видях и ме хвана страх и с тези си свърших работа

3106285W.jpg

3106286b.jpg

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих такива скоби но от щпилки за задрайки на хамбарите на 25000 тонен кораб когато бях в БМФто :respekt: Още там ги пробвах с пружините на горивна помпа високо налягане които са доста по твърди от автомобилните и се получи идеално. Събрах им витките една до друга. Няколко пъти ги свих и няма проблем. Но те са с f-35mm. А тези от снимките в първия пост не стават. Или ще се разчекнат или ще им изтърве резбата. Бях си купувал преди едни за 50лв. и още от първия път резбата я пя попа. Сега не съм в къщи но в неделя или понеделник ще ги снимам и ще покажа за какво иде реч.

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sklepi, кажи от къде си купил твоите и колко мм е шпилката?

От всичко, което видях до сега, тези са оптималния вариант цена - изпълнение, за непрофесионално ползване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко, което видях до сега, тези са оптималния вариант цена - изпълнение, за непрофесионално ползване. :)

Точно така,но приемам критиките на колегите че малко слаби идват скобите.Но за непрофесионална работа стават,при първа възможност ще си направя по корави,при тея малко бях на зор и не ги доизмислих :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sklepi, кажи от къде си купил твоите и колко мм е шпилката?

От магазин за авточасти, 14 или 16 мм е дебелината шпилката, трябва да я премеря и ще ти кажа със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х :zustimm:

Чакам размера.

Ще потърся в магазините из района, но ако не намеря ще Те помоля и за адреса или името на магазин-а.

Ако е в Мездра имам Познат, който да Ги купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...