Jump to content

Как се става член на Ауди Клуб България?


Inkozi

Recommended Posts

  • Отговори 125
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....Ти представяш ли си как примерно 10 човека работят чат-пат по един сорс по изграждането на сайта и всички те имат еднакво виждане за сайта??? Аз не....

ами колега, нарича се колектив. То щото от солови изпълнения, сме се нагледали на безумни сайтове. Повече от една глава, винаги е за предпочитане.

А за вижданията, точно това е ценното, така ще се обсъдят повече гледни точки и вероятно ще се намери по-бързо баланса. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой представа колко ще струва една такава карта на която да пише номер и име на участника в клуба?

Редактирано от liubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не разбра ли, че аз предлагам спонсорство :-)

Разработка -- няколко хиляди, плюс хостинг -- няколко стотин на година.

МАЛКО ЛИ Е?

Човече,

Самото желание да помогнеш е достойно за уважение. :hilezh:

Това което предлагам е да вземем една вечер да се съберем, някой да вземе едно лаптопче ако има нужда, да седнем някаде на биричка и да родим визията на сайта на лист хартия в приятна обстановка. :-)))

Искам да уверя всички, че в това което мислим, форума естествено си остава най-главната част от сайта. Все пак хората и техните мнения са най-важни. Кой би се присъединил към една такава мини среща? И кога да я направим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е всеки който иска да поръча/зависи какво минимално количество е необходимо/такава карта с логото на клуба,номер на картата,име на участника.Може и за нищо да не служи тая карта, но един вид човека се чувства по-горд че е от този клуб/не казвам че другите ще са по-малко съпричастни към клуба/ Казвам само който иска,просто предложение нищо друго.Знам че сега ще се почне -ама за какво са тия карти и т.н.После тия карти може да се изполват и за отстъпките за които се говори евентуално и за др. неща.Просто се ровя в руските сайтове на Ауди и там ги видях и затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да направя едно предположение за ползата от картите! Доста колеги от клуба се сдобиха с возила - друга марка! И какво става - нямат стикери на колите! Това значи ли, че вече не са членове на клуба? :hilezh: Сега се приема, че имаш стикер или просто се чустваш клубар - значи си такъв! Обаче ако се уредят сериозни отстъпки някъде - трябва да имаме по-сериозен отличителен знак - клубна карта! :) Пък и нали тия ,дето се возилкаме на Ауди, сме СНОБИ (оня ден ме разбиха с тва мнение) - значи по снобски трябва да имаме карти, тва е положението!

Хитман спомена преди време, че ще мисли по въпроса с членството, картите и отстъпките, а аз не искам и не мога да изсилвам нещата. Може това членство да е както в някои организации - за определен период, примерно 6 месеца, 1 година. И да се плаща съответната такса за това! Примерно в Българска Айкидо Асоциация, където членувам, имаме карти (те са към Международната Айкидо Асоциация), с който можем да посещаваме всеки семинар или тренировъчен лагер през годината в цял свят, а също и да се явяваме на изпити за повишаване на степента (колана)! Но наистина трябва да се помисли повече за пред кого ще са необходими тези карти?! :hilezh:

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега liubo, за карти има вече предложения, ще има и такива карти ... Само едно по едно да не се струпват много неща накуп :hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry,пропуснал съм го тоя момент! :):hilezh:

П.С. Изчетох отначало цялата тема и си видях грешката! Признат грях половин грях :hilezh::)

Редактирано от liubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, радвам се, че ви има!ю

Чувствам се гадно когато не мога да ударя по бира с вас в неделя (напоследък ми се случва много често)!

Относно цената за изработването на карти: Една карта стува около 5-10 лв.

И като за финал мога да кажа, че съм с вас :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха сега и новака да попише тукаа ... ха ха ха ! Регистрирах се наскоро,с цел събиране на инфо за частите на блъснатата ми а6.Обаче,оказа се че форума е много голяма работа!!!Всеки ден с удоволствие чета различни теми,виждам как хората се чувстват някак близки в стремежа да си помогнат.Наистина едно голямо ЕВАЛА на всички!Ако стане това с картите ще е супер,но и без тях мисля клубът ще го има.

П.С.: Като ми стане готово Аудито -първата неделя съм там!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм винаги за биринга, само че посоката НИМ ми е крайно неудобна с малкото свободно време, което имам.

Младост, студентски град, изобщо нещо по на юг са ми по удобни :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм винаги за биринга, само че посоката НИМ ми е крайно неудобна с малкото свободно време, което имам.

Младост, студентски град, изобщо нещо по на юг са ми по удобни :-)

Ти за неделята как си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Относно цената за изработването на карти: Една карта стува около 5-10 лв.

...

Малко оффтопик-реклама (шъ ма прощавате :dance:) по въпроса за картите:

На кратко - аз правя карти. Като казвам 'правя' имам предвид дизайн, предпечат, печат, ламиниране рязане, персонализация. Работя в една от 2-те фирми у нас които произвеждат PVC карти. Няма да уточнявам коя, само ще кажа че правим карти на Райфаизен Банк, Първа Инвестиционна Банка, Юнионбанк, и още ... т.е. истински банкови карти. За последните 6 месеца сме произвели над 1 000 000 карти.

... ох стига реклама... :dance:

Бях писал на Хитман по въпроса. Цената на 1 карта 0,76мм, 4+4 цвята (разбирайте пълноцветна картинка от двете страни), с релефен надпис (златен или сребърен - както на банковите карти) е точно 0,527 EURO без ДДС (при поръчка от 500 броя) - сега - аз мога да измисля нещо и да направя и по-малко - например 100.

Като начало пускам една анкета за това "желаете ли карта или не?" - да видим какво ще кажат масите :birthday:

Тук ще отворя една скоба: НЕ искам да коментирам въпроса дали картите ще носят някакви отстъпки, дивиденти или само по-добро самочувствие - лично на мен и последното ми стига ;)

Какво е необходимо за да станат картите реалност:

1. Да има поне 100-на желаещи да притежават ЧЛЕНСКА КАРТА НА АУДИ КЛУБ БЪЛГАРИЯ

2. Да има дизайн, който да харесват 90% от тези желаещи - имаше предложения за такъв, аз също ще направя своите :dance: - отново в анкета.

3. Желаещите да ми изпратят данните си - за персонализацията (ще решим какви да са - само име, или и ЕГН... ще видим)

4. На поредната среща на клуба да ги донеса и да ги раздам срещу 0,527 EURO, или 1,26 лв. с ДДС :dance:

Толкова за картие. Нека да ги имаме и за сега да ни носят само самочувствие, пък по-натам може и да добият и друг смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се правят много неща наведнъж... Не прибързваме ли малко? Хайде едно по едно.

Аз поне съм за решение на проблема със сайта. Той ще е полезен за абсолютно всички - и юзери и гости. Картите са хубаво нещо но те би трябвало да показват нещо.. принадлежност, привилегии, идентификациа и какво ли още не. Не мисля, че са толкова важни на този етап.

Иначе Smith :birthday: за инициативата но мисля, че трябва да го даваме малко по-сериозно. Големи хора сме а се палим от някякви детски закачки...

Не, че и аз не съм ентусиаст но от много неща наведнъж накрая да не стане обратния ефект. Стикерите на този етап са достатъчни макар, че и без стикер пак ще си влизам във форума и пак ще се заглеждам по всички Аудита по улиците. А с тая карта какво? Ще се легитимирам пред жена си когато отивам на срещи на клуба ли? :dance:

Аз имам такава карта на Nokia club. навремето ми я пратиха от незнам-къде си... не, че сега не ползвам Nokia и не съм доволен ама това не е заради картата нали? В тази карта беше по-интересен жеста че ми я пратиха! С писмо адресирано до мен и т.н. Затова и я запазих... Никъде не ми е била от полза но все още се мотае из къщи някъде.... Ако си я бях направил сам какво точно щеше да значи? Нямам нужда от карта за да прекарвам приятно във Вашата компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се правят много неща наведнъж... Не прибързваме ли малко? Хайде едно по едно.

Аз поне съм за решение на проблема със сайта. Той ще е полезен за абсолютно всички - и юзери и гости. Картите са хубаво нещо но те би трябвало да показват нещо.. принадлежност, привилегии, идентификациа и какво ли още не. Не мисля, че са толкова важни на този етап.

Иначе Smith  :dance:  за инициативата но мисля, че трябва да го даваме малко по-сериозно. Големи хора сме а се палим от някякви детски закачки...

Не, че и аз не съм ентусиаст но от много неща наведнъж накрая да не стане обратния ефект. Стикерите на този етап са достатъчни макар, че и без стикер пак ще си влизам във форума и пак ще се заглеждам по всички Аудита по улиците. А с тая карта какво? Ще се легитимирам пред жена си когато отивам на срещи на клуба  ли?  :birthday:

Аз имам такава карта на Nokia club. навремето ми я пратиха от незнам-къде си... не, че сега не ползвам Nokia и не съм доволен ама това не е заради картата нали? В тази карта беше по-интересен жеста че ми я пратиха! С писмо адресирано до мен и т.н. Затова и я запазих... Никъде не ми е била от полза но все още се мотае из къщи някъде.... Ако си я бях направил сам какво точно щеше да значи? Нямам нужда от карта за да прекарвам приятно във Вашата компания.

За сайта съм съгласен, но направата на такъв проект ще отнеме месеци - дори и да се заеме фирма с него (повярвай ми) - а това едва ли ще стане. Аз самият много съм мислил по въпроса за сайт и дори щях да започна да го пиша, ако имах време за това. Работил съм това 3 години. Докато картите - те ще станат за 1 седмица. Дали ще означават нещо - това зависи от нас - каквото решим - това ще значат. За принадлежност и идентификация - със сигурност. Пак ще кажа - това е само една идея - нека видим какво ще кажат членовете на клуба и после с благословията на администраторите - може и карти да имаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,веднага плащам всичко което е направено с цел собствена визия и принадлежност кьм клуба,А ОТНОСНО място с PC I ПРИЛИЧЕН ИНТЕРНЕТ мога да предложа заведението което менажирам,капацитет 60-70 човека,паркинг огромен,и най важното ще сме само ние !!!!АКО СЪМ ВИ ЗАИНТРИГУВАЛ GSM 0888708765 АДРЕСА Е БУЛ.ИЛИЯНЦИ 119 (МАЛКО СЛЕД ВОЕННА РАМПА)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на заглавието "Как се става член на Ауди Клуб България"-стигам до заключението че по никакъв начин,ама по никакъв, не може да станешЧЛЕН НА АКБТози клуб е частен на 7 човека и още малцина около тях.Ако иска някой да ме обори-моля, нямам нищо против ,но с факти и то от хора от управителния съвет,а не подставени лица./които и да са те/.

Може и да съм пришълец който вчера е дошъл и утре може да си иде/както се изрази един от админите/ но искам да чуя/предполагам и други искат/ как евентуално мога да стана член. :)

С уважение към всички тук :) Никой не съм нагрубил и не мисля да го правя. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази красива дума ЧЛЕН, къде ли не се използва а?

Какъв член искаш да бъдеш, член какъвто се чувстваш самият ти или член за някого, който дори не те познава, но пък ако някога евентуално, може би реши да прочете нещо, то там ще пише Любо е член?

За теб кое е по-важно да пише някъде че си нещо или самият ти да си чувстваш такъв и хората около теб да те приемат за такъв?

Мисля че много ясно го написах преди "ЧЛЕН НА ТОЗИ КЛУБ Е ВСЕКИ КОЙТО СЕ ЧУВСТВА ТАКЪВ".

Да клубът е частен според замисъла на думата частен, но не мисля че това по някакъв начин ти пречи да се забавляваш и да ти е комфортно в компанията на хората от този клуб!

Относно въпроса който задаваш:

На този етап клубът не приема членове като бюрократични единици, демек членове които да се запизват някъде, да плащат пари за да са в клуба и т.н. не се набират!

Отговорих ли ти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, четейки поста над мен, окончателно се убеждавам, че е време да спрете с тези глупости.

Или просто тук не е мястото за да го осъществите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

>> Според мен има достатъчно място и във форума за реклама. БМВ форума действат от много време насам само по този начин.

Да имаме само форум е несериозно за един фен клуб. Реклама само във форум не е търсена.

>> Представям си дори да финасира изцяло изргаждането на сайта.

чудесно! :)

>> Ако на някого ДЕЙСТВИТЕЛНО му се занимава с тази цел - нека намери КОНКРЕТНО предложение от дадена фирма за изргаждането на сайта от А до Я! Не желая да обяснявам какви са изискванията - има достатъчно страници изписани ТОЧНО на тази тема, идете и четете!

към която и фирма да се обърнем, или към частни разработчици - ще получим оферта. но първо ни трябва задание, без него оферта няма.

>> Ти представяш ли си как примерно 10 човека работят чат-пат по един сорс по изграждането на сайта и всички те имат еднакво виждане за сайта??? Аз не....

да, виждам. световна практика е да се работи така. във всяка една фирма се работи с общ сорс код и екипите са от 5 до 10 човека. виж http://sf.net

>> Сайт аз не виждам.... имаме си само форум.

именно, добре е че темата за уеб сайта е 'съживена'. един клуб, който се опитва (неофициално) да осъществи публични контакти и да развива някаква дейност, да има добре изглеждащ уеб сайт, в който да има форум. и усилията, които се полагат в тази посока би трябвало да бъдат оценени и подкрепени, или пренасочени в правилната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май проблема е, че в стремежа си да споделим с други хора ентусиазма от принадлежноста си към този клуб се стремим да си създадем допълнителни усложнения. Имам в предвид карти, дипломи и т.н. Това май ни е наследство като начин на мислене от едно време...

Не Ви ли стигат всичките началници, бюрокрации и данъци та искате още? Хубаво е да се знае кой е шеф и кой не е... Хубаво е от гледна точка на това, че знаеш към кой да се обърнеш за разрешаване на някакъв организационен проблем или спор... Но каква е ползата да Ви тупат постоянно по рамото и да ви издават членски карти, дипломи или медали ако щете?

Интернет е място за по свободни хора. Пример за това е този форум. Сорса може да си го дръпне всеки и да си направи собствен форум където да си е начлник, да раздава смело банове и грамоти и да трие мнения и т.н.

Вместо да се раздваме, че имаме свобода на мненията тук ние се стремим да си усложним живота допълнително!

Ето - започна се изграждане на сайт. Убеден съм, че ще стане МНОГО хубав. И после какво? Ще ми трябва номер на членска карта и социална осигуровка за да го гледам ли?! Не мисля.

Не мисля, че трябва да се делим на членове и не-членове... АКо беше нужно регистрацията в този клуб щеше да е платена и да получавам фактура за нея. Това е просто форум за хора със сходни интереси.

Аз чувствам гордост, че съм регистриран тук. Чувствам се горд когато си видя стикера на задното стъкло. Радвам се когато видя хубаво Ауди на пътя. Това не е ли достатъчно?

ЧЛЕН е всеки който е полезен с нещо когато може да услужи на другите юзери тук. Когато го прави от добра воля и без задни мисли. Когато го прави за удоволстие и когато почувства удовлетворение, че е успял да е полезен на свой колега.

Член си когато се чувстваш такъв... Nasti го каза просто и ясно! От това по-хубаво здрав му кажи. Това е според мен. И без това писах повече от нормално.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...