Jump to content

Дисекция на горивен филтър


buzzi

Recommended Posts

Вчера колата загасна без никаква причина ,ей така,.Запали като въртях около 1 минута непрекъснато и оборотите се засилваха постепенно.След четене и консултации,набедихме горивния филтър или въздух в системата.Купих нож филтър Кнехт и едно прозрачно филтърче за бензин на шампион.

След като колата загасна, веднага я закачих на вага,грешки никакви.Като запалих веднага пак на вага,направи ми впечатление че авансатора е с много проценти,също така горивото на начално впръскване беше около 5мг.

Смених филтъра,монтирах прозрачното филтърче точно преди помпата,направих тест и определено колата не беше моята,закачих на ваг,имаше и промяна в показанията ,авансатора беше паднал на половина,а дозата за начално впръскване на 3.8мг.и най важното,мотор се успокои невероятно,волана ми е напълно спокоен,в купето също вибрациите са незабележими.

Погледнах стария филтър ,на около 18 х.км е,Хигнст марка,ама го погледнах лошо <_< ,и грабнах флекса.

много глеч,черна при това.

http://pics.data.bg/albums/32342/%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD_%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после ще ми викат че съм луд да сменявам моя на малко над 10к км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги сменям на около 30000км. или всяка пролет. Днес го смених, пуснах му нафтата изтече си нормална хубава нафта коята си налях в новия филтър. Не съм го отварял, но отгоре се виждаше, че хартията е потъмняла, все пак беше на една година и 32000км. Колата си върви по абсолютно същия начин, от което смятам че запушване съм нямал.

Ако зареждаш от едно и също място, те съветвам да смениш бензиностанцията.

Не се притеснявай има и далеч по-зле филтри от този дори на по-малко километри - 2000км. След отварянето на филтъра, направо слуз някаква гадна като силикон са вадили.

1853592389147444175212989120975PFcPUWxct2krNMS9CgQ.JPG

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте не съм ги отварял за преглед, ма аз ги сменям на 10 хиляди с маслото и всичко останало....не е няква цифра неземна тоя филтър, че да го чакам толкоз време....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после ще ми викат че съм луд да сменявам моя на малко над 10к км

Ти твойто(ако визираш енгето) на нафта ли го караш вече!? :respekt:

Бензина е доста по-чистичък, нафталина си е пълен с к'ви ли не шитове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На майтап ама и разхода почна да пада на борда.8.5 беше заковал плътно ,днес втори ден каране 7.8 за около 70 км. Явно на смяна на масло и филтъра ще се сменя за нафтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отворя снимките от Дисекцията!

Само при мен ли е така? :rolleyes:

Няма влизане в датата ,явно нещо копат по сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще всея смут,като напиша че виждам снимките ! Ми Пепи,ко да ти кажа ... Пак добре че и толкова е изкарал :rolleyes: !

Както ти писаха колегите,с маслото и горивен + другите два!

Амммммм, Hengst си имат и "Made in Bulgaria" ! :hilezh:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги сменям на около 30000км. или всяка пролет. Днес го смених, пуснах му нафтата изтече си нормална хубава нафта коята си налях в новия филтър. Не съм го отварял, но отгоре се виждаше, че хартията е потъмняла, все пак беше на една година и 32000км. Колата си върви по абсолютно същия начин, от което смятам че запушване съм нямал.

Ако зареждаш от едно и също място, те съветвам да смениш бензиностанцията.

Не се притеснявай има и далеч по-зле филтри от този дори на по-малко километри - 2000км. След отварянето на филтъра, направо слуз някаква гадна като силикон са вадили.

1853592389147444175212989120975PFcPUWxct2krNMS9CgQ.JPG

Нормално е да го сменяш на над 30000 км, но не и за България. Ако е хубава нафтата няма проблем. Но имай предвид, че и по-най добрите бензиностанции може да се случи да ти налеят малко вода, отделно от конденз в резервоара се натрупва по малко. Поне на 10000 км е желателно да източваш от пробката на филтъра по малко, защото ако се напълни повече от половината с вода ще стане чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Здрвавейте!

Та във връзка с "неверояната" БГ нафта. На автомобилс на кръстника ми (същия като моя и естествено също ремапнат :rolleyes: ), му се появи рпоблем в ГПН-то, та бяха филми: прецакани датчици за виско налягане, недосъиг на налягане от помпата и 1000 други тъпотииииии. След прочистване на горивопроводите излязоха едни лайна, нямам думи. Момчето си гледа много колата и сменя всичко дори преди показателите на производителя.

Сега автомобила е отново пушка, ма да не ви идва до главата.

Аз съм замислил как да се реши частично проблема с говната в Бг нафтата, ама е малка хамалоги. Но като гледам ще се наложи.

Голям чист съд за гориво и пробга един сантиметър над дъното, та да може всичко да се отлага. Зареждаш си го чинно от бензиностанцията и изчакваш поне дена нощ да се утаи, и после наливаш в ПС-то, през финна цедка. Знам, че звучи малко пресилено, но според мен това е само начина да с справим с тези тъпи лайна.

Давам само моя идея, и не искам да пораждам напразни коментари.

Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм замислил как да се реши частично проблема с говната в Бг нафтата, ама е малка хамалоги. Но като гледам ще се наложи.

Голям чист съд за гориво и пробга един сантиметър над дъното, та да може всичко да се отлага. Зареждаш си го чинно от бензиностанцията и изчакваш поне дена нощ да се утаи, и после наливаш в ПС-то, през финна цедка. Знам, че звучи малко пресилено, но според мен това е само начина да с справим с тези тъпи лайна.

Аз това вече съм го приложил и цялото гориво, което сипвам минава през тази процедура. Единствената разлика при мен е, че бидона не го пълня от бензиностанцията :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...