Jump to content

Поставяне на S-line волан


Recommended Posts

Здравейте колеги. Аз също си поставих S-ков волан. Брах доста ядове (което е напълно нормално с моя късмет и затова не се учудвам) и затова ще споделя в общи линий основните проблеми. Тия дни ще кача и снимки. Искам да благодаря на колегите, които са писали в тази тема, защото без техния опит нищо нямаше да направя.

Преди известно време четох темата и твърдо реших и аз да си сложа такъв на моята бангия (ауди 100 ц4). След като се сдобих с волан тръгнах да търся втулка от голф 3, което не мина съвсем гладко (на едната морга ми спореха, че няма такава по принцип, на другата искаха да купя целия прът с нея, та едва от третата взех). Та намерих въпросната втулка и тя бе одрязана на посеченото от първия колега място. Сложих пластмасата от стария волан (за да работят мигачите и тромбата) и навихме волана. На този етап възникна серизен проблем. Поради наличието на пластмасата отдолу воланът не можеше да се стегне хубаво. Когато е стегнат се въртеше адски трудно и не се връщаше сам в джижение, ако го разхлабех малко се получаваше луфт и мърдаше настрани. Приятелчето с което го слагахме ми каза да се откажем и да го пусна за продан, защото така не може да стои, или да се примира с липсата на клаксон и автоматичното изключване на мигачите. И двата варианта не ме устройваха. След едночасов разговор в който всяко мое второ изречение беше "не може да не може" решихме да извадим втулката и да мислим как да оправим нещата без пластмасата от стария волан. Оказа се, че втулката така се е хванала, че няма вадение. След доста зор я извадихме, но не ставаше вече за нищо :respekt: С това разпавиите за вечерта приключиха, а аз се прибрах като насран...

На другия ден купих нова втулка. Този път я сразяхма значително по-надолу от първата, едва колкот да не опира. На нея с поксипол и лека "арматурка" поставихме предварително изпилена пластинка, която да изключва мигачите. Стана сравнително стабилно, но колко ще изкара не знам. С това единия проблем бе решен. От вече счупената пластмаса на стария волан изрязахме единствено стърчащата част, която пипа металния обръч и е за клаксона. Премерихме няколко пъти и я залепихме за дупката от буксата на S-ковия волан така, че да се докосва постоянно до обръча и да работи. S-ковия волан има стърчащ улей отзад, в които са шлиците и поради тази причина стои по-напред малко от оригиналния. Металната част на гърба на волана беше пръсната с черен шпрей, за да се слее с таблото, но тя по принцип трудно може да се види.

В момента всичко ми работи и съм изключително доволен. Нека тези от вас, които тепърва мислят да си сложат такъв като четат за моите проблеми да не се отказват, защото при мен винагио всичко става по най-трудния възможен начин, а те може да нямат никакви ядове или ако имат да изпозват от опита в темата. Удоволствието на края си заслужава усилията.

Благодаря пак на колегите за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вземаш еСков волан от А6/Ц4 и всичко заспива.

Моя за съжаление беше от А4 и го продадох, понеже нямах нерви да го напасвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки. Извинявам се предварително за лошото качество, но са снимани с GSM.

Това представляваше старата втулка след ваденето с тръбния ключ :bia: :

Това е новата втулка, на която запихме пластинка за гасене на мигачите:

Ето как рехихме проблема с клаксона, като запихме от пластмасата на стария волан стърчащата част за задната част на новия:

Ето го и крайния резултат, всичко работи и детска радост <_< :

Успех на всички, които тепърва ще се пробват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Голямо наиграване е това колега аз мислех да го правя, но с тия залепвания въобще не ми вдъхва надежност и доверие. За Б4 няма проблем, но за А4/Б5 и А6/Ц5 това е голямо наиграване. Все пак благодаря ти за споделения опит аз се чудех цяла седмица как това ще стане и имали изобщо начин е ти все пак си го направил да ти е честит волан :)

Благодаря за пуснатата тема :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги искам да потитам как си свързахте айрбека,при поставянето на волана,има ли разлика в буксите,трябва ли да се подменят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Малко обновяване на темата:bia:Да се похваля и аз с новата придобивка.Волана е от А3,незнам коя година но е доста запазен.Днес ми остана свободно време и реших да си поиграя и да го сложа.Първоначално мислех да да го слагам с втулка,но доста работа щях да си отворя с мигачите и клаксона,после мислех да взема основата с шлиците от стария и да я слова на новия като фланец:bia:За целта се маха задната част но новия волан(за да имаме равна основа)на струг или с флекса.Аз го нарвавих на струг,но тряя се направи една втулка за да стои волана на стуга(базикня голяма)тай че с флекса също става.И така оставаше да разваля стария волан и да го присадим на новия,но не исках да го похабявам че да не се окажех на сухо( от 2 волана накрая с нито един:bia:)За това трябваше да си намеря др като моя и да го срежа,но стана така че намерих готов фланец(точно за ауди)и проблема се реши.От тоя фланец взех едната част(задната която е с шлицте)и я сложих на А3 волана.Хваща се с няколко болта и готово:)Имаме си мигачи и клаксон,волана се върти нормално,все едно заводски:)Снимки не сам правил на самия процес,има само на готовата работа.

Дано ви харесва крайния резилтат,на мен определено:)Поздрави!

ето и някои снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки:

преди

Стария волан е махнат

новия волан,поглед отзад-втулката със шлиците я махнах за да има равна основа

а това е стария волан,мислех да изрежа неговите шлици и да ги сложа на другия,като фланец

Но сложих ето този фланец който пасна идеално и го хванах с няколко болта към волана.

Ето тук се вижда че и от вътре пасва добре

сложих го на корм.прът и му завих гайката,след това свързах кабелите за клаксона

остана да му сложа еърбега и готово

ето и крайния резултат

от страни също става прибрано и не се виждат втулки и др.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте искам да попитам при смяна на волана на А4 Б5 има ли някъкво напасване със самата втулка или само се изрязва въпросната и се набива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам при смяна на волана на А4 Б5 има ли някъкво напасване със самата втулка или само се изрязва въпросната и се набива.

Напасване няма.Просто режеш втулката,поставяш я на кормилния прът, слагаш волана,започваш да стягаш болта и тя се прибира плътно до едно положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Пиша защото ми изпадна идин волан от пассат 6 ца от 2006 година :) Волана е хубав, оригинален втора ръка за 50лв супер изгодна оферта + Airbag :stupid:

Ето и снимка какъв точно

passat6f.jpg

Въпроса ми е ако може да ми обясните как да се сложи за да пасне на Ауди 80 Б3 и ако трябва някой накрайник или фланец да се направи

Надявам се на сериозни отговори :)

Редактирано от Stoian Dulgerov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, колеги! Аз съм със А6АЦЕ Ц4 и имам мерак за нов волан и имам следните въпроси: Предлагат ми волан от А4 и някои казват че не става , но чесно не ми се занимава с разни втулки. От А6Ц5 и А8 става ли? И ако е от същата кола като моята направо ли става или пак проблеми с разни фтулки? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Здравейте, пичове! :stupid: Аз имам Б4 и се чудя дали става да се сложи волан от Ауди А6 модел '98... Гледах го на една морга за 160 лв с аербег и се чудя дали си заслужава, понеже едва ли ще може да се наперави така, че аербега да функционира... За 160 лв с неработеща "торба" май не си заслужава да го вземам, та се питам: 1)ще може ли да се монтира и дали е по горепосочените вече начини с фланците и втулките (или там каквото беше) и 2)дали бегчето може да се направи активно (недай си Боже да се стигне до неговата употреба)... Това е общо-взето, което ме интересува... :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, използвам темата, мен ме интересува същия въпрос - на А4 Б5 смяна на волана от стария четирилъчев към S-line или по-новия четирилъчев от 98 нагоре. Дотук се говори само за въпросните втулки, нека някой, който го е правил да каже за Airbag-a, който в случая е основният въпрос. Ще работи ли? Програмира ли се наново софтуерно, може ли изобщо? Втулки се правят. Благодаря предварително

Поздрави

Георги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Полезно инфо, аз искам да си купя такъв волан за моето А4, но при така създалата се ситуация много ме замисли...защото много бих искал всичко да си е на мястото, но волана си придава вид, още повече, че моят е изминал 333 000 км. и е съсипан...от времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги купих си волан от ТТ :wacko: и въпросът ми е дали ще влезе безпроблемно

на моята красавица А6(С4) :hilezh: или ще го ям с разни втулки ?

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в крайна сметка какво става с ЕЪРБЕГА ,никой нищо не казва,има ли го няма ли го ,

работи ли ,конекторите за кой коли стават,има ли преходници и тн. :hilezh:

Защото,в крайна сметка без РАБОТЕЩ еърбег няма никакъв смисъл от красивия волан.

Моля ,някой който знае да отговори на тези въпроси.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги в крайна сметка какво става с ЕЪРБЕГА ,никой нищо не казва,има ли го няма ли го ,

работи ли ,конекторите за кой коли стават,има ли преходници и тн. :hilezh:

Защото,в крайна сметка без РАБОТЕЩ еърбег няма никакъв смисъл от красивия волан.

Моля ,някой който знае да отговори на тези въпроси.

Благодаря

Колега, моята по принцип няма еърбег и затова не работи. Ако твоята има може би ще се намери начин да се свърже. Нека някой знаещ да се произнесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хайде малко ъп на темата и от мен - днес се сдобих с това от снимката долу и като го гледам ми текат лигите :) Утре влизам и аз в филма :D .Темата определено ми е от голяма полза и благодаря на всички отзовали се преди мен - утре директно отивам да търся втулката от голфа ,ще пиша какво е станало .

post-42843-0-10165300-1334945751_thumb.j

Редактирано от EDS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Хаха каква тема си намерих :hilezh:

Наиграх се с волан от Ц5 с идея да го слагам на Ц4. Без да предположа ще шлиците може да са различни? Всеки вика втулка от Голф. Може ли снимка на втулката ако се намира на някой?

ПП - Аз си мисля за смяна на най-горната част на кормилния прът с такава с големи шлици...Дали е възможно, и става ли?

Моля някой да помага, че дигнах кръвно :hilezh: Аз знаех, че има разлика, но защо си мислех, че само от А3 воланите са различни не знам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Може ли снимка на втулката ако се намира на някой? ...

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=61686&view=findpost&p=890632

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа,че това с втулката може и да работи,но забравете за мигачи и клаксон.

Този филм го гледах и резултата,е че продадох воланът от S4 и си взех от S6.

Казвам го като човек който се наигра.

За Ц4 волан само от Ц4 - другото е приказка без край :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант, но мен ме отказа...пластмасата около ръчките :hilezh:

Вземаш кормилен прът от А6 Ц4- той даже е с регулиране във височина и напред- назад. Смяната става за час.

Не забравяш, че ти трябва лентов кабел към волана и съответната пластмаса около ръчките за мигачи и фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подробно съм описал по-горе какво творихме с един приятел и имам и изключване на мигачите и клаксон. Трябва малко изобретателност конкретно за тях, но вече 1,5 год. нямам никакви проблеми. Според мен удоволствието си струва. Целият кокпит ми изглежда къде-къде по съвременен. Правоъгълния волан беше отвратителен (лично мое мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...