Jump to content

Айде нова темичка за размисъл - проблем с климатроника


sagiboy

Recommended Posts

Искам да ви кажа колеги, че след прочистването днес проблема с топло/студено не ми се появи повече въпреки всички експерименти и тестове, въртене/натискане на копчетата и повече от час градско и околовръстно каране - ледено студен въздух от всички дупки :birthday: .

Дозатегнах си и 6 те самонарезни болчетата с еврейска звезда Т9 (вчера за малко да ги превъртя с едни фалшиментски отвертки и шестограми). Вече почти не се чува как клапите затварят при изключване н климатика.

Смятам да повторя процедурата на пролет.

Ако и при другите 4f-ки процедурата мине успешно предлагам да си я сложим темата на видно място.

Браво колега!много нагледно разяснение!И аз я направих тая процедура ама още не съм направил тест....би трябвало да е готово и при мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форум-Порше 1:0:)!!!!

Проблем: Загуба на мощност с грешка в Дросел клапа.

Решение Порше => Смяна на Дросел Клапа за 800 лв;

Решение Форум => Демонтаж-Почистване-Монтаж на Дросел и ЕГР и отстраняване на проблема за 50 лв!

Форум-Порше 2:0:D!!!!

:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще измислиме нещо :) За кое огледало става въпрос?

Аз с моите не съм имал пролблеми тъй като откакто имам колата я мия само с вода на пароструйка или с четка. Обаче сто процента в Ибей оригинални ще са ти в пъти по-евтини.

Благодарение на колега от форума търкам оригинални предни накладки от Ибей, които иначе в Порше са 475 лв и които ми бяха поставени също от човек от Форума на символична цена като Форумец :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги смених отдавна. Първите бяха с някакъв гумен кант около тях и бяха прецакани.

"Гумения" кант по края е за затъмняването на огледалото, сменил си ги с такива без...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем сигурен ли си? И за едното, и за другото? :-)

За "гумения" кант съм сигурен :lol: Той е уплътнението, което пази зелената химия, която потъмнява да не изтече..

А за второто предположих от начина по който си отговорил отгоре :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти обяснявам – има „нова“ версия без канта на който явно са разчитали, но не си върши работата.

Ще ти го демонстрирам на живо. На Скай огледалата също са с бленда и без кант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са със затъмняване, без гумен кант и даже имат антени в тях. Не са мръднали от 2007 до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, вчера свалях клапанчетата на климатроника за почистване, защото ми духа топло от страничните духалки, но за жалост явно някой е правил тая процедура преди мене и изгубил медните шайби/дифтунги/ и сега се чудя къде да ги търся, някой да има идея къде може да търся такива специфични шайби или ако има стари разглобени клапани да ми помогне с такива шайбички, защото след почистването при мене няма ефект и си мисля, че е защото ги няма шайбите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че дори и да предлагат някъде ти трябва мостра, защото тук и микрон разлика е от значение. Мисля че размера на шайбата трябва да е еднакъв с диаметъра на вътрешния цилиндър на корубата, в който влиза дебелата част на клапана - така поне от снимките на 6-7 стр в пдф-а , който съм приложил по-горе, се вижда горе-долу къде стоят шайбите. Някой друг ако е решил да го чисти най-добре да ти даде една да търсиш по нея или да я измериш. Виж тоя сайт ми излезна в търсачката:

 

http://kosser.net/Products/DTM.php

 

 

Ето още малко снимки от  руския сайт за повече нагледност, като на първата се вижда този вътрешен цилиндър за който говоря:

 

 

http://www.audi-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=107618&d=1219645156

 

http://www.audi-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=135014&d=1242122066

 

http://www.audi-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=231736&d=1314283762

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре с какво е добре да се чистят при такова положение? Ако един микрон е от значение "препарат за махане на ръжда от кухнята" няма ли да е прекалено абразивен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не до там че да свали емайлираното покритие на клапана. Идеята е да се отстранят котлените отлагания и калцирането, които затрудняват движението на клапана и той просто спира да работи. Трябва навсякъде да е чисто до блясък и всичко ще е ок.



А тоя препарат дето го ползвах не е от кухнята, а за петна по дрехите така, че е достатъчно деликатен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета има едни финни четчици за бормашинката които свалят всичко .С такива в сервиза чистиме нагара от дюзите на камионите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...