Jump to content

Цени на масло КАСТРОЛ


Recommended Posts

Днес имах път през Горубляне и си купих маслото, с което карам - КАСТРРОЛ моторспорт 10W60, че сле 1000 км. съм за смяна. Купих го директно от склада на Кастрол за 28лв/литъра. Това е с вкл 5% отстъпка, която ми направиха.

Пускам темата, защото в D&N ми поискаха 37.80лв/литър, а в Дунев 37 без малко...

Така че някой да не се прекара.... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцъ :bia::) Не се сетих, ама мислим че Кастрол не предлагат такова.... :):blink::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен - сега ще правя трета смяна. Не ми се вярва причината за това, че си патил да е маслото (разбира се стига да не е МЕНТЕ). На практика маслата, в съответните класове, на водещите производители - Кастрол, Ессо, Мобил, и още десетина фирми се различават минимално. На времето рових из спесификациите - на практика всяко масло има някакво преимущество в един или няколко показателя, но това винаги е за сметка на други..... Аз лично съм се спрял на него, заради по-голямата температурна стабилност, което е от значение при каране на газ. С 5W масло повдигачите ми чукат - с това не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос точно за менте.Та затова питам,дали нещата са се оправили.

Ами по-сигурно от това място нема. Това са складовете на едро на Кастрол - ако и там има ментета, значи спасение нема... :wall::bia::):blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще ви уредим за отстъпки от Castrol. :bia: Нали и те са в холдинга.

Евала на холдинга, евала бе Жората :)))))) (цитат от култова чалгия: )

Аз съм след 4хил за смяна, така че мога да чакам :) Кастрола рулира :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше една тема за мотул, и тази е втора.

Според мен всичко опира до това че маслата са 1 качество, но за Българиия...

Варианта е или по-често да го сменяш или да си доставиш истинско(ама истинско от чужбинско.

За втори път след 5000к започва изведнъж да ми гори масълце..., а иначе до този момент си е тужурка работата и изведнъж ХОП...

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то се видя че на всякъде само за масла се пише. :(

Братята руснаци препоръчват на маслото освен подходящото VW 5XX.XX да има сертификат (РсТ). КОКО 100 С4 да поясни. Изглежда като сърпче с чукче ама са букви. Това значи че маслото е сертифицирано за Русия.

Руснаците споделят че маслото с този сертификат е специално пригодено за калпавия руски бензин с много сяра (като нашия). И е с по-високи параметри от маслата произвеждани за западна Европа. Т.е. надхвърля стандартните спесификации. И издържа повече на лошите горива. И руските режими на експлоатация.

А така или иначе никой не каза масло 10W50 или 5W50 на каква цена е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братята руснаци препоръчват на маслото освен подходящото VW 5XX.XX да има сертификат (РсТ). КОКО 100 С4 да поясни.
Няма какво да пояснявам мечо, ти добре си обяснил. Изискванията на РсТ (бившият ГОСТ) са много високи и съобразени със специфичните руски условия. :(:(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, руските стандарти в някои отношения са по-строги от европейските и международните, в други пък им отстъпват (напр. екология, безопасност)...

Лошото е, че поради голямата корупция там сертификат за сътответствие с РоСт се взима доста лесно дори за продукт, който не отговаря на изискванията им. Аз самия, в рамките на служебните ми задължения, съм пробутвал за внос в Русия продукти със сертификати "менте".... не е за хвалене, ама налагаше се.... :(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...