Jump to content

Размер на смесител за ACE мотор


Recommended Posts

........ газта е с рестриктор на изхода, т.е 16/10. Вашите кранове какви са? Мисля си дали да не го сменя с такъв 16/16.

При мен е 16/16,но едва ли има разлика,защото отвора при винта така или иначе е по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 193
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има разлика, гледах на едни месингови кранчета, че отвора си такъв по цялата дължина, просто болта отдолу е с дъга, както е самата тръба за да затваря хубаво. Затова ми беше интересно. На самата плочка отвора си е голям и на изпарителя също. Единственото стесняване е при реглажния кран. Най-много да го махна и да сложа една тръбичка за проба :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плочката струва около 24 лв,казаха не повече от 25,00,направена е от тефлон/така ми казаха/ някакъв черен и твърд материал.Няма в наличност но може да се поръча,като правят зареждане всяка сряда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, можеш ли да я поръчаш и да ми я пратят от магазина с куриер? Ако не могат и не ти е проблем можеш ли да я вземеш ти и да ми я пратиш. Ще ти пратя парите предварително само кажи някаква сметка на ЛС да преведа паричките. После по куриера ще я пратиш за моя сметка. Въобще както ти е удобно ще го направим, въпроса е да взема плочката :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска такава плочка да пише,утре 10.07.2013 г.пускам заявка

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих плочката от Тони (integrale45) - мерси за което :). Сега остава да я монтирам и да споделя как се държи колата на газ с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колко оборота от затворено състояние са? Вижда ми се доста затворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз мисля,че отвора е твърде малък,но нямам проблеми с динамиката,нито гърми,нито се дави,струва ми се че е отворено на 1/3,утре ще преброя оборотите,от затворено положение и щом ви се струва малко,ще развъртя още един оборот,да видя каква разлика ще има,пък и ще сменям мебраните-оригинални на ланди ренцо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих новата плочка - колата върви осезаемо по-добре, радвам се че я смених :biggthumpup: . Старата ми плочка беше 30мм, новата забравих да я замеря, но е с по-голям отвор заради "перката" в средата. Плочката влезе много плътно в дроселовите клапи - много добре е изработена. Сега ще видя какъв ще е разхода защото след смяната на изпарителя с нов махнах и реглажния кран и сложих тръбичка на негово място за да е на мах мощността, че на дъщеря ми и малее нещо :hilezh:. Струва ми се че върви като на бензин. Все пак като покарам малко ще споделя още впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 2 оборота е развит реглажния кран,понеже ми се струва малко,развих още един оборот,но досега не е гърмяла,последното кихане беше като махнах ламда контрола/преди около 4 години/,защото с него беше много тромава.Просто трябваше да се настрои "ръчно" :)

Радвам се че има ефект газовия смесител за Audi V6 turbo,поне така пишеше на етикета.Ако някой иска такъв смесител да пише.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами , мисля че аз искам един брой , че сега съм сложил дифузьор на 28мм , върви прилично , няма ядове , ама харчи яко , а и от плочката свалих някакъв странен дифузьор , нещо голямо и конусовидно , нещо ми се струва че "Вентури" го наричате в някой теми , ама не съм сигурен че за такова става въпрос , та искам да сложа нещо истинско...че сега е малко циганска работа.  Ама нека VBI да каже как е разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 2 оборота е развит реглажния кран

Моят докато бях с плочка също беше развит на 2 оборота и вървеше нормално без да се усеща недостиг на гориво.Диаметърът на смесителя беше 30 мм.Винтът,за чувствителността на изпарителя ми / Ланди Ренцо / беше развит до крайно положение / почти да падне / заради байпаса .Може би това е причината да работи с леко отворен реглажен кран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като развих с още един оборот реглажния кран се наложи да за завия малко този на изпаритела за го докарам на нормален празен ход-1000 об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така, както е без кран винта за сместа си е на средата и при промяна с 1/2 оборот става или бедна или богата. Разхода на гориво ще стане ясен след следващото зареждане защото в момента е с двете плочки. Реално съм подновил АГУ-то изцяло - нов изпарител, нова плочка, нови маркучи и клапан. Имам още около 80км до следващо зареждане. До сега е харчила около 13/100 в града и 9-10 извънградско. Така, че предстои да видим какво ще покаже. В момента и мембраните още не са улегнали предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АСЕ-то може би ще е с по висок разход, заради другите 8 клапана и "големите всмукатели",слагаме 1-1,5 литра за куатрото в градски условия,а за извънградско няма голямо значение според мен на равен път,щом го докарвам 10/100 без клима и 11/100 с климатик-2души плюс лек багаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че им дупка при 2200-2800 оборота при ускоряване от 3-та на 4-та скорост - все едно не и достига гориво. Над 3000 оборота се изстрелва отлично и на другите предавки няма проблеми. Тони при теб има ли го този ефект? Като че ли ускорява с едва доловимо придърпване в тези обороти ако се настъпи педала на газта докрай.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че зависи и от настройките на изпарителя,не съм забелязал да имам такава ситуация в този диапазон от обороти.По нататък може да пробваш с реглажния кран и регулиране на винта на изпарителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен както и да се гласи,с каквато и да е плочка,винаги че има нещо което не е както трябва,тоест ако  върви добре във високите ще е не добре в ниските и обратното,сменял съм 4 вида плочки,и сега съм с 29 мм,с перфектни тихи оборотино с компромис въвъ вървежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с такава, като моята?Писал съм неведнъж,колата се изтрелва още от 2000 оборота и като съм настъпвал рядко,на 1 и 2 скорост е отивала до 7000 об,незнам защо става така при мен,явно сместа се завихря като фуния и има по добро изгаряне.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плочката се държи много добре засега и като че ли проблема около 2500 оборота на 3-та скорост почна да отшумява. Просто колата се кара по различен начин с новата плочка - кара те да превключваш на малко по-високи обороти :). Набира чудесно и предполагам като мина още 300-400 км мембраните ще улегнат и ще изчезне съвсем този ефект. Честно казано съм доволен от резултата, а и успях да си вкарам маркуча на газта да е отдолу на плочката и вече нищо не стърчи отгоре. Много прибрано се получи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не знам - вчера съм допълнил бутилката, при следващото допълване ще стане ясно. Засега няма промяна в разхода пък ще видим :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...