Jump to content

Рейка рейл, въпрос?


Recommended Posts

Въпроса ми е, за 1.8т АЕБ, коя рейка на рейл е по-добре да се сложи, 3ом или 1.5омова? Питам, защото в момента съм с 3ома рейл ги-то е фобос1, но при вървежа м/у бенз и газ има доста разлика. Според майстора времената са перфектни, но въпреки това има разлика, дали може да е заради рейката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на същия двигател съм със 3-омова

и разлика бензин газ почти не се забелязва.

А автомобила си понавървява на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързината на рейката няма нищо общо с мощността на колата на газ, тя има значение за съвсем други неща като кратки инжекторни времена, дори може да се каже че бавните коли ползват бързи рейки.

 

Ако рейката не е достатъчно бърза страда празния ход, клатенето на ниски обороти подсказва проблем с рейката, ако колата има стабилни ниски ( като твоята Влади) рейката е достатъчно бърза.

 

А колкото по-бърза е една рейка, толкова по-бързо се разбива, по-мощната бобина блъска по-силно буталцето, и то се разбива за много по-кратко време, затова се избягва ползването на такива рейки ако не е наложително.   :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Всичко това което казваш изглежда вярно на пръв поглед, НО какви времена на празен ход се получават с тази бавна рейка и какви времена на пълна газ и развъртяло турбо се получават. Бас държа, че инжекторите остават отворени и смесите са точно както дойде и колата може и да няма мощност, а може и да прихълцва. Слагането на 3 ома рейка Рейл Апачи на атмосферни двигатели е ОК, но за турбо твърдо НЕ, просто идва твърде бавна. Вашите клиенти ви дават една камара пари така и така посъветвайте ги да дадат още 80-100лв за Рейл Хоризонт и не се занимавайте с глупости.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ugeorge,

Сигурен ли си в това? Аз съм с Фобос 1 слаган при eurogas с инжектори 3ома. И може би това обяснява по-високите ми времена на празен ход спрямо един приятел с ланди. Неговите инжектори са с дупки 2,2мм, а моите са с 2,4. Неговите газови времена са около 4мсек моите са около 5,5мсек(по-скоро към 6). Той няма никакви проблеми в нито един режим, във всички обороти и във всички скорости всичко се случва плавно и хубаво. Докато при мен чат пак има присецване и някаква неравномерност при ускорение. Колите само да спомена са еднакви - А4 B5, само че моята е 180коня, а неговата 150.

eurogas, кажи си и ти мнението. Ако е от инжекторите, може ли да ми сложиш от тези на 1 или 1,5ома да видим как ще е?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eurogas - не че ги разбирам много, ама на база на опита ми от мои коли с ГИ и на доста приятели около мен:

Бързите рейки на марковите системи изкарват в пъти повече от бавните, които масово се използват при Фобос и други такива бюджетни системи. Кое буталце колко силно удряло не знам, но това е факт.

Имам няколко приятели с Фобос - всички реват от рейки, на един празният му ход на газ не е напълно безпроблемен, други сменят гумички и ремонтират рейки през 15к км. Уредбите им са монтирани в Плевен, за да не кажеш, че може да е кофти монтажа.

В същото време хората с Ланди, Романо и BRC около мен си въртят стабилно км и нямат никакви драми.

Факт.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ugeorge,

Сигурен ли си в това? Аз съм с Фобос 1 слаган при eurogas с инжектори 3ома. И може би това обяснява по-високите ми времена на празен ход спрямо един приятел с ланди. Неговите инжектори са с дупки 2,2мм, а моите са с 2,4. Неговите газови времена са около 4мсек моите са около 5,5мсек(по-скоро към 6). Той няма никакви проблеми в нито един режим, във всички обороти и във всички скорости всичко се случва плавно и хубаво. Докато при мен чат пак има присецване и някаква неравномерност при ускорение. Колите само да спомена са еднакви - А4 B5, само че моята е 180коня, а неговата 150.

eurogas, кажи си и ти мнението. Ако е от инжекторите, може ли да ми сложиш от тези на 1 или 1,5ома да видим как ще е?

Цитиране на предходен пост!

За сигурен съм сигурен. Нещата казано накратко са сравнително прости. При бензиновите дюзи на 1.8Т имаме около 2.5мс на празен ход. При пълна газ и развъртяло турбо времената стигат до към 15мс при стоков 150 коня мотор. При чипосване или при 180 коня нещата се различават, аз съм виждал по 25мс.

Как стоят нещата на газ. Там имаме коефициенти и умножаваме тези времена по коефициентите. Една от колите правени в сервиз Eurogas с инжектори на 3 ома има около 5.5-6мс на празен ход на газ. Или коефициент над 2. Празния ход е чудесен, но когато турбото надуе времената на газ отиват по над 50мс, и при покачване на оборотите софтуера показва OPEN и на практика газовите инжектори не затварят. В този режим количеството гориво се определя единствено от размера на дюзите и от налягането на газта, но забележете, варира от оборотите. Колкото по-високи обороти имаме, толкова по-малко газ имаме на един такт. Причината за това е, че времето между 2 такта става все по-малко и по-малко. Това е и причината във високите обороти газовите инжектори да остават постоянно отворени ако са бавни. Резултата според това което аз съм видял е незадоволителен. Ако имахме по-бързи газови инжектори бихме могли да не изпадаме в това положение и газовите инжектори да могат да отварят и затварят, като по този начин дозират зададеното в таблицата количество гориво.

Редактирано от ugeorge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем точно, само не съм съгласен че резултата е незадоволителен, направили сме толкова много турбо автомобили, досега нямаме оплакване, всички вървят отлично, или ако някой мрънка, незнайно защо го прави само тук и съвсем анонимно, при мен никой не е дошъл с оплакване.

 

Всеки един монтиран автомобил го настройвам лично, няма начин да има забележка и да я оставя така, всеки автомобил е издаден в перфектно настроена система, без никакви задържания или присецвания, а възможно е в последствие да се получат такива забележки по много причини, от уморени свещи до замърсена рейка, но всеки наш клиент има три годишна гаранция, и веднага получава безплатна диагностика за установяване на конкретния проблем.

 

За бързите рейки не съм съгласен, специално за Райл Хоризонт пък съвсем няма как да се съглася, скоро им спряха производството поради постоянни проблеми, иначе всеки е свободен да си закичи каквато си иска рейка, съществена разлика няма да има, пробвано и доказано, а това че марковите инжектори изкарват повече е факт, марковите коли също са по-качествени, но и значително по-скъпи .

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата ми пише на лично всеки ден от както се изказах за 1ви път. По неговите думи е идвал 5 пъти във вашия сервиз и проблема му все още не е решен. Би било чудесно да се постараете да го решите и човека да напише тук черно на бяло, че сте се справили. Имайте предвид, че много хора просто си купуват кабел и се оправят по единично, но ето че има и такива които постоянно ви досаждат а проблемите им не се решават.

 

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този режим количеството гориво се определя единствено от размера на дюзите и от налягането на газта, но забележете, варира от оборотите. Колкото по-високи обороти имаме, толкова по-малко газ имаме на един такт. Причината за това е, че времето между 2 такта става все по-малко и по-малко. Това е и причината във високите обороти газовите инжектори да остават постоянно отворени ако са бавни.

 

А ако са бързи какво ще стане, замислял ли си се? Точно същото.

При 6000rpm да речем, имаме 100 оборота в секунда, което са 50 възпламенявания/впръсквания в секунда. Ако в този момент времената са 20мс или повече, инжектора остава отворен. Без значение бърз или бавен, просто 50 впръсквания по 20мс правят 1 секунда и това няма нищо общо с инжекторите. Общо взето в момента, в който инжекторните времена умножени по броя впръсквания за 1сек станат повече от 1000(мс), инжектора си остава отворен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаме по-бързи газови инжектори те ще могат да изкарват празен ход при 3мс да речем или казано иначе с коефициент близък до 1 спрямо бензиновите. Което означава, че можем да ползваме по-големи газови инжектори. Така при високи бензинови времена газовите времена ще бъдат съвсем малко по-високи от бензиновите. Интересно ми е колко коли имат 20мс при 6000 оборота?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от колата и коефициентите. При 1,6-1,7 спокойно се стигат 20мс газови времена... Не знам вече коефициент от 1,1-1,2 как ще се отрази на работата на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е бърза рейката ще се отрази чудесо. 

Последните година две явно много се занижи качеството на тия рейки. На 5000 км и после на 10 000 км чистене на инжектори не е нормално. На друга кола на 12 000 км смяна на инжектори.

Еврогаз е ясен, че прави възможно най лесните коли и го мързи да прави каквото и да е различно от най лесното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца имаше няква калпава партида буталца за най-масовите рейки - apache, black body и т.н. Направо им се разпадаха гумичките за по 2-3000км и вътре в цилиндърчето ставаше кайма. Сега уж обещаха, че новите са ок, ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърза е тази рейка която работи около и под 2милисекунди.След като мислите че няма нужда от такава рейка значи се произвеждат от разни луди за кеф.Всеки сам си определя фирмената политика с какво да работи и какви коли.На който не му харесва да си направи собствен бизнес и да го води по начин който той разбира за верен.Да се дава акъл на работещ сервиз с репутация е нелепо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата ми пише на лично всеки ден от както се изказах за 1ви път. По неговите думи е идвал 5 пъти във вашия сервиз и проблема му все още не е решен. Би било чудесно да се постараете да го решите и човека да напише тук черно на бяло, че сте се справили. Имайте предвид, че много хора просто си купуват кабел и се оправят по единично, но ето че има и такива които постоянно ви досаждат а проблемите им не се решават.

 

Цитиране на предходен пост!

Идвал е пет пъти ама за пет години, предимно за текущо обслужване и смяна на филтри, всеки път клиента иска повишение на мощността защото не върви добре, качваме се,  тестваме в движение и само констатираме че всичко с газта е ОК, на бензин и газ е абсолютно еднаква, или колата си е еднакво куца и на двете горива.

 

 Познавам монтьора който я поддържа, колата от много време има сериозен с проблем с клапана на турбото, той разтоварва много по-рано, и турбото няма налягане, клиента нежелае да си смени клапана, на бензин е по-слаба от А4 1.6  без турбо, естествено че няма как да литне на газ, времената на впръскване са абсолютно еднакви на газ и бензин, няма никаква разлика между двете горива,

 

Официално каня въпросната кола, не за настройки, искам да измериме ускорението с хронометър, и да видиме каква разлика намира, омръзна ми да се пишат легенди по случая, колата е направена повече от добре, нямаме абсолютно никакви забележки в настройките, става дума за най-обикновен стоков мотор без никакви чипове !!!

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Бухухахахаха.... Първо колата е с ГИ точно от 1година и 4 месеца, идвал съм един път за обслужване, на 10к км, като смени само филтъра на изпарената газ, другия каза че се сменява на 20к. Попитах те да изчистим рейката, каза че се чистела на 20к км не на 10, да не забравяме и как усрахте колата още в началото и прегряваше, заради вас правих ненужни ремонти, има си и тема тук в форума.

Колата на бензин си върви перфектно, там където правя 100 на бенз на газ едвам прави 90, което за мен е голяма разлика! Това пък за майстора ме разби направо :D Как ти ги ражда главата тия неща не знам! Признавам че въображението ти е уникално а лъжата я нямаш за нищо! Всеки от форума може да заповяда да покара колата на бенз и газ да види разликата! Аз нямам интерес да си измислям и говора глупости, просто искам колата да върви нормално, но явно ти НЕ можеш да я нагласиш или както казва шпекси, мързела ти е уникален. Яд ме че не дадох още 200 кинта за ланди, просто като видях монтажа и как върви колата на колега не ми се повярва, колко сте назад! Друг майстор ще си търся със сигурност, ако някой от форума ми препоръча ще съм му много благодарен!

Ебахти, не съм вярвал че може да си такъв безочлив лъжец, но въображението ти го признавам! Буахахаха....

А да и става въпрос за стокова кола, хората да си правят изводите!

Редактирано от vladyp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си имаш още гаранция ходи докато ти я оправят. Те някои смотани газаджии на това разчитат, да ти омръзне да ходиш. Примерно тея на Иван Сусанин. Дано еврогаз не е от тях.

Иначе за монтажите разликата с ланди е една галактика. Който има пари няма смисъл да се замисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че много съветваш дори в други теми да се ходи при газаджиите то дупка. Само да ти спомена, че за такива неща(прегледи и донастройки) при eurogas се ходи след 2 след обяд до 4 максимум и то само от понеделик до петък, демек само в работни дни. Не знам как да ти го кажа, не знам какво работиш и какви са ти шефовете, но аз не мога да си излизам от работа за по 2 3 часа когато аз поискам. А да си взема отпуск за да ходя да ми донастройват газовата и то не знайно колко пъти .... мен поне ми се струва нелепо и смешно :)

 

След иизвестно време трябва да отида на годишен преглед, така и така е задължителен за да ми важи гаранцията. Тогава ще си взема отпуск и ще ги питам дали може да го оправят, ако не успеят, здраве да е. 

 

Просто целия проблем идва от това, че когато се чудех каква газова да сложа и се двоумях м/у Фобос и Ланди, нямаше нито едно лошо мнение за нито едната уредба. Фобоса беше към 300лв по-евтин и eurogas ми каза, че ставало идеално и аз се съгласих. Аз имам познати с Фобос и при тях наистина е идеално, но те са с атмосферни коли без турбо и компресори. Счетох, че и при мен ще е така. Това ми повлия, както и 300-те лева надолу в цената.  :eusa_angel:  Истината е, че Фобоса е една много хубава система, поне по мож впечатления, но не и за турбо коли или поне не в тази окомплектовка. И съвета ми за хората с турбо, които стоят в момента на избор като моя, просто да не избират Фобоса, ако искат нещата им да тръгнат о6те от 1-вите 1 2 пъти. Просто ги дайте тея 300 400 ако трябва и 500 отгоре и си сложете ландито или друга система, която е изпитана на турбо коли или коли с компресори. Аз имам 2ма колеги с ланди. Единият с Мерцедес 200 kompressor другият с А4 1,8T 150 коня без чип. И на двамата колите им варвят много добре на газ и бензин. Много плавно и равномерно. И нещата са се получили без допълнителни ходения, донастройки и тн. Единствено на Мергела му бяха окъсили нещо в багажника и малко погоря и трябваше да се смени част от инсталацията отзад, но .... все пак живеем в булгаристан, знаем се, че не можем да очакваме да се прецизни като немци. дори когато се дават адските пари.  :eusa_angel: Аз се надявах да нямам такива изживявания и наистина мога да кажа, че erogas ми направи хубав монтаж.Нищо не ми е горяло, нищо не ми е текло, нищо не ми се е чупило. Трябва да сме обективни и като казваме лошите неща трябва да изтъкваме и добрите. 

 

Успех на избиращите и хубаво да помислят преди да се решат да дават толкова много пари.  :runterdrueck:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо писна ми да пишеш глупости, преди на напиша че турбото не ти е наред, говорих с Цецо който винаги ти поддържа колата, човека съвсем ясно ми каза че клапана не ти е наред от много време, и НЕЖЕЛАЕШ да го смениш, точно затова колата не ти върви, всеки може да се качи и да се убеди че е спънат кон на бензин, а на приятеля ти има изправен клапан, оттам идва разликата.

При монтажа не сме ти объркали НИЩО, на всяко ауди А4 в БГ водата е хваната от масления филтър последователно, само твоето вдига няколко градуса повече, голяма драма, вероятно има запушване някъде в системата, и къде в случая е нашата ГРЕШКА.

Вземи си един хронометър и си замери ускорението от място, на газ и бензин, няма да повярваш, и на бензин, и на газ от нула до сто км.в час ти трябват 15 секунди, една малолитражка е по-бърза, но големия проблем е защо на газ не иска да лети ?????

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб колега zeroheat, ти правя втора А4-ка на газ, с първата беше много доволен, при новата сме се постарали максимално, и всичко по монтажа и настройките е направено перфектно, отделихме и време което е достатъчно за два такива монтажа.

 

Това което казваш че понякога имаш прекъсвания, а понякога нямаш такива, говори по-скоро за вероятен проблем в запалителната система,  познавайки добре настройките точно на твоята кола, мога да ти кажа че нямаш никакви "дупки" или неравности в таблицата, следоватрелно няма начин колата ти да прекъсва или задържа от липса на гориво.

 

Такова задържане се случва при доста сериозен недостиг на гориво, при такъв сериозен недиостиг твоята кола веднага ще запали чек, електрониката ти е прекалено чувствителна за да пропусне такова събитие, освен това прекъсването няма да бъде инцидентно, а ще прекъсва всеки път при това натоварване и обороти, нямам нищо против да тествам в движение, само така ще мога да те убедя че газовата ти уредба е ОК. 

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо писна ми да пишеш глупости, преди на напиша че турбото не ти е наред, говорих с Цецо който винаги ти поддържа колата, човека съвсем ясно ми каза че клапана не ти е наред от много време, и НЕЖЕЛАЕШ да го смениш, точно затова колата не ти върви, всеки може да се качи и да се убеди че е спънат кон на бензин, а на приятеля ти има изправен клапан, оттам идва разликата.

При монтажа не сме ти объркали НИЩО, на всяко ауди А4 в БГ водата е хваната от масления филтър последователно, само твоето вдига няколко градуса повече, голяма драма, вероятно има запушване някъде в системата, и къде в случая е нашата ГРЕШКА.

Вземи си един хронометър и си замери ускорението от място, на газ и бензин, няма да повярваш, и на бензин, и на газ от нула до сто км.в час ти трябват 15 секунди, една малолитражка е по-бърза, но големия проблем е защо на газ не иска да лети ?????

Цитиране на предходен пост!

Аз съм виждал А4 което е правено при вас и водата не беше хваната последователно от масления охладител(беше паралелно ако не се лъжа). Въпреки това, не мисля че прегряване може да се получи от това. Моята лично съм я направил последователно, защото изпарителя е едно допълнително охлаждане и така се получава най-добре. Поздравления, че и вие го правите така вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...