Jump to content

Проблем след слагане на твърд маховик на АФН?


Iv4o89

Recommended Posts

Колеги дежурният проблем който никой неможе да го открие....колата ми е А4 куаттро АФН мотор сложих плътен маховик от 1з и съединитела за него и се появиха вибраций до 1600-1800 направо тресе вътре и бучи нещо като стигне 2к няма никви проблеми....и на полусъединител като държа тресе непрекаснато без да спира.....сложил съм кам 1.3кг масло повече но мисла да сипа още да видиме...иначе на празен ход няма никви проблеми с тресеници и тем подобни.....Смених кутията с друга че мойта имаше луфтове беха заминали лагерите тая е добра но тези вибраций никой неможе да каже от каде са.....нито ауди форум нито vw форума вие тука нещо да знаете по темата.....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по вероятно да свързано с баланса на подменените компоненти 

Добре плътният маховик сигурно ли е че няма нужда от баланс дори и когато се слага на 228мм съединител? Ако се мине на един баланс и се ограничат НМ да са кам 2к и сложа здрав торсен мисла че ще намалеят вибрацийте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......сложил съм кам 1.3кг масло повече но мисла да сипа още да видиме.......  Приятелю това сериозно ли.... ? хем повече, хем мислиш да слагаш още....

Иначе е добре е да се балансира маховика. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ти с предното си капитан с тоя един дифф.....Куатрото просто няма как да понесе плътен маховик това е самата истина....нека всеки който реши да минава на плътен маховик за кола 4х4 за забрави понеже колата става трактор без тампони в ниските ! Истината е нов демфер и да се пази максимално ! За кола с предно е приказка тоя плътен маховик....

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че - не са го сложили напразно ....

Сложен е именно за да обира вибрациите към скорости и диф. Да, пак си мислим, че ще таковаме дявола във въздуха, но няма как това да няма последствия .

Същото е като със замяната на тампоните на мотора на AEL - с твърди от друг модел, защото са скъпи...

Да става, но не и без вибрации  :unsure:

Всяко нещо си иска своето и това си е. ... Сложено е там с определена цел. Никой производител няма изгода да сложи скъпа част и да оскъпи цената на произведената кола и с това да си намали печалбата.

 

Специално АФН е толкова масов мотор вече, че 100 фирми направиха демпферни маховици афтър маркет и с прилична отстъпка се взима за не колосална сума.

На АЕЛ е 1300 лева и няма алтернатива. Просто зная, че в един момент ще се наложи смяната му. :)

 

 

ПП Купувайте си Тойота корола или си правете сметката преди да си купите Ауди   :lupe:

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Абе и ауди да си купуват хората няма проблем стига да го фанеш под 200к иначе е расипия като мене.....

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че - не са го сложили напразно ....

Сложен е именно за да обира вибрациите към скорости и диф. Да, пак си мислим, че ще таковаме дявола във въздуха, но няма как това да няма последствия .

Същото е като със замяната на тампоните на мотора на AEL - с твърди от друг модел, защото са скъпи...

Да става, но не и без вибрации  :unsure:

Всяко нещо си иска своето и това си е. ... Сложено е там с определена цел. Никой производител няма изгода да сложи скъпа част и да оскъпи цената на произведената кола и с това да си намали печалбата.

 

Специално АФН е толкова масов мотор вече, че 100 фирми направиха демпферни маховици афтър маркет и с прилична отстъпка се взима за не колосална сума.

На АЕЛ е 1300 лева и няма алтернатива. Просто зная, че в един момент ще се наложи смяната му. :)

 

 

ПП Купувайте си Тойота корола или си правете сметката преди да си купите Ауди   :lupe:

Koлеги, как по старите дизелови аудита вървяха без проблеми с твърдите маховици! А специално за АЕЛ си се слага маховик от ААТ и според вас как стария 115 коня мотор, който е 1 към 1 почти с АЕЛ вървеше с твърд маховик, а след 96 година вече неможело............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ама трябва и съединителя да смениш като сложиш твърд.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

ами то е ясно като 2и 2, мигар на 1,9 не сменяш

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид, че и да не ти е за смяна трябва да го смениш и се вдига цената. 400-500лв е комплект хубав.

 

А и не го написах само за теб, а и за другите, които ще четат да знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Мда и аз се убедих във това еле на куаттро...затова неделята си махам плътният комплект и на пазара слагам си демфера който ми е добър и работата заспива временно хахаха....после нов маховик и така.....Също да ви кажа че всички болтчета на картера и всички на кутията ми се разхлабиха за 2 седмици от както съм с тоя маховик добре че нещо ме накара да ги погледна пак иначе щеше да ми се отвори картера сигурно и кутия и ебати поразията щеше да стане.....а толко мн ги стегах,но тия вибраций направо унищожават всичко ужас.....сега на 3-4 дена ги притягам понеже винаги се развивавт сметнете ! Такова нещо никога не ми се е случвало....

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама трябва и съединителя да смениш като сложиш твърд.

Като сменях съединителя на моя AFN от Порше по вин-а на колата ми дадоха феродов диск с демпферни пружини. От начало помислих, че е грешка, но от колата наистина извадих феродов диск с демпферни пружини, а имаше (и все още има) и демпферен маховик.

С други думи явно и на двете места трябва да има демпферни пружини, няма с какво да компенсирате липсата на демпферния маховик.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да обясни защо при 1Z ги няма тези вибрации тресене и разни други странични ефекти

предполагам там вътре в кожуха на кутията 1Z и AFN са еднакви

единствените вибрации с които бих се съгласил са при самото потегляне от място (демпфера на феродото може би е по-твърд и не може да обере вибрацията напълно) от там нататък според мен това е дисбаланс или разлики и луфтове в кутиите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към, автора на темата, да проверят колегите в сервиза да не са разменили лява с дясна полуоска, разликата между двете е мн малка и няма проблем да им се сменят местата симптомите са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен няма никакви вибтации

е при теб няма как да има щото си си оригинално с едномасов маховик

точно тук е дилемата че ралики в кутиите ако няма всичко друго си е 1 кьм 1

махаш демфера и слагаш едномасовия и проблемите започват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Полуоските несъм ги откачал от колелетата седат си там. Хората с предно предаване няма да имат вибраций щото има един дифф отпред и 5-те скорости....аз съм куаттро имам 1 още 2 диффа и 1 тон зъбни колела вътре.Като добавим и 10бр карета какво искате ужас е за подръжка куаттрото но пък ми се налага да съм с него щот живея в Бояна и тука е малак ад без 4х4.....Сега почвам да свалям кутията и слагам си демфера и моя си съединител и да видиме какво ще се получи.....

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Цитиране на предходен пост!

 

Значи снощи си върнах маховика демферният и моя съединител и колата заспа.Няма нито една вибрацийя където и да е и в колкото и да е обороти.Направо работи по добре от преди незнам защо.Сменил съм само кутията другото си е мое.Няма го и тресенето от 1800 до 2200 като дам цялата газ....което също явно е от кутията...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно ауди а4 афн му сложих маховик от 1з и нов комплект съединител защото имаше вибрации точно в оборотите които е посочил колегата Iv4o89 , но ефекта беше никакъв. Сменихме всички тампони по мотора и гарнетата ефект нямаше. Вътрешни карета също пак няма ефект ........ и започнах да си мисля, че проблемите с вибрациите идват от кутията......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Кутийте на АФН-на са адски слаби и немогат да издържат един чип дори.....въпрос на време е да се разбие доста...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега ... за маховик от 1З ти трябват и късите болтове от 1З  защото тия от АФН са по-дълги и с тях неможеш да стегнеш маховика добре и той тресе.....чувал съм че маховика се балансира заедно със саединителя...ама това несъм го изпитал и нисъм сигурен---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...