Jump to content

Запечатка за стъкла от колегата passatorra


Recommended Posts

Понеже идва зимния сезон и скоро ще се налага да се кара много на чистачки реших да пробвам продукта, който предлага passatorra, честно казано бях скептичен. Ето какво се получи след използването на продукта.

Колегата праща по Еконт, комплектът включва следните неща

img0032rv.jpg

Добро впечатление ми направи, че е оставил и визитка.

Препарата се ползва по следния начин, първо се измива стъклото, лично аз ползвах препарат за миене на стъкла, тук се вижда ясно какво е първоначалното положение с водата по стъклото.

img0035l.jpg

После се нанася почистващия препарат...

img0038bj.jpg

img0039i.jpg

Следва отмиване и се остава да изсъхне.

Накрая се третира със запечатващия слой, който е прозрачен и нямаше смисъл да го снимам, след като е нанесен този слой се оставя да съхне възможно най-дълго, аз го оставих 3-4 часа, но било хубаво дори една вечер, като е важно да не е на пряка слънчева светлина или много ниска температура.

Ето го и резултатът:

Видео за ефекта от продукта

Водата се стича, дори и докато колата е на едно място, още не съм го тествал на дъжд, но предполагам ще е добре. Нямам представа колко ще продължи ефектът, но на първо четене е повече от добър, за предното стъкло съм използвал може би 1/4 от препарата, сиреч е достатъчен за третиране на всички стъкла или многократно на предното.

img0045g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди две седмици и аз си поръчах от колегата. Така и не съм го тествал обаче за да дам отзиви.

vilik, ти напръска със запечатката и я остави да съхне без да я полираш ли? Не се ли налепи стъклото с прахоляк? Аз след като напръсках стъклото го и полирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vilik, ти напръска със запечатката и я остави да съхне без да я полираш ли? Не се ли налепи стъклото с прахоляк? Аз след като напръсках стъклото го и полирах.

Е, е пръснах малко на стъклото след това полирах, после като изсъхна още веднъж, че бяха останали някакви отблясъци.

За продължителност ще писа след няколко месеца пак :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина времетраенето на ефекта е интересен. Иначе както писах в другата тема има потресающ ефект. Може да се кара без чистачки в дъжд, Снежинките излитат от стъклото и не се лепят. И много по-малко се цапа от буболечки по време на движение. Стъклото става едно такова плъзгаво... За другите стъкла извън предното не намирам смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другите стъкла извън предното не намирам смисъл.

То и аз така реших и затова предпочетох да заделя остатъка, пак да третирам някога предното стъкло.

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици и аз си поръчах от колегата. Така и не съм го тествал обаче за да дам отзиви.

vilik, ти напръска със запечатката и я остави да съхне без да я полираш ли? Не се ли налепи стъклото с прахоляк? Аз след като напръсках стъклото го и полирах.

колега, запечатката се нанася и се полира докато остане чиста повърхността, без остатъци от продукта.на продукта му дават 1 година гаранция:hilezh:поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали зимата ще предпазва от лед,скреж,слана по предното стъкло

Редактирано от machine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали зимата ще предпазва от лед,скреж,слана по предното стъкло

Е как ? Също така от мана, синя пъпка, колорадски бръмбар и всякакви зарази по полските култури.

Колеги, това е препарат като повечето такива в търговската верига. Нищо по-различно.

Има ефект около 1 месец. След което се измива. По-краткотраен ефект има ако се ползва течност за чистачки зимата на спиртна основа !

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си поръчах един, пък да видим....2 малки уискита са все пак :hilezh:

Черен овен или от нетъркалящите се бутилки на Грантс например? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, запечатката се нанася и се полира докато остане чиста повърхността, без остатъци от продукта.на продукта му дават 1 година гаранция:hilezh:поздрави

Да, но как се прави, нанасяш с пуловеризатора и оставяш да съхне или нанасяш, полираш и оставяш да съхне?

Ето как е при мен след две седмици.

View My Video

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но как се прави, нанасяш с пуловеризатора и оставяш да съхне или нанасяш, полираш и оставяш да съхне?

Ето как е при мен след две седмици.

View My Video

доста добре и след 2 седмици:hilezh:))това ме радва

п.п. Ради, в люлин е модерно в други мерни единици да се изчислява:hilezh:))дози мози кози

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е немски препарата не знам, но опаковката изглежда да е правена в някое мазе, на изток (малко или много) от Германия. Има вид все едно е купено от левчето. Мисля че го казах и в другата тема. Това ме разочарова веднага като го получих. Все пак като ти рекламират невероятен немски продукт очакваш нещо интелигентно и като видиш тази самоделка ти става некак си гадно.

Но все пак това не е толкова важно, важно е какво прави препарата. Та по същността:

При мен вече е на 3 седмици сигурно, дъжд виждате не вали за да може да се каже нещо конкретно за водата по стъклото. Но все пак изобщо не мисля че препарата е направен за да карате без чистачки, така че не виждам защо се коментира поведението на водата върху стъклото.

Първоначално аз може би прекалих че нанесох почти цялото съдържание на предното стъкло и имах един гаден слой (въпреки че се откинах от полиране), но той се махна след една автомивка и сега е ок. С чистачките и пръскалките успявам да си измия мърсотията и насекомите от стъклото, нещо което досега не можех (то вярно че и буболечките не са толкова много и упорити вече) и мисля че това е основното приложение на препарата.

Зимата основно има кал и сол по стъклата, това се оправя само с течност (пръскане), така че за зимата този препрат ми се струва безмислен. В началото на лятото може да третирам пак.

Но е желателно да имате гараж, защото прах, дъжд, слънце, жега, студ - все неща дето пречат и затова трудно се намират добри условия на открито в града за идеално нанасяне.

Едит.

Ще взема да изсипа и аз като колегата GIN една бутилка да видя дали е още така :hilezh:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко години ползвам точно този продукт.

Ефекта в началото е невероятен, после поотслабва след няколко месеца. Интересното е че трае над година, но зависи колко пускаш чистачките :hilezh:

Та като се намаже, чистачките бързо заминават. Трябва да се купят някакви евтини за първите седмици, щото да не си съсипвате скъпите.

Иначе е невероятен продукт. Има и подобен за стъклата отвътре, предпазва от ИЗПОТЯВАНЕ зимата. На същата фирма.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с едно шише и аз - резултата засега е както на видеото по-горе :hilezh:

нанесъл съм го на 16 септ. и имам около 1500 км

Може би е рано да се каже, мислех че имам повече.

Само че това със чистачките ако е вярно хич не ми харесва - аз затова ли дадох 70 лв :hilezh:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е сайта на фирмата: http://bg.percenta.com/

Има и подобна запечатка за автомобилния лак... и нея съм я признал,

Колкото до чистачките - на друг автомобил ми работеха перфектно само че той не беше обработен с този препарат... така че има някакъв процес на сработване... а аз съм си намазал всичките стъкла на комбито, на страничните ефекта е доста по-продължителен защото нямат чистачки :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прахоляка никак не влияе. И запечатката за стъкла и за боя придават някакъв доста добър полиран визуален ефект. Имат и запечатка за двигател... добавка в маслото.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен течността ми за чистачки в 90% заминава да мия кални пръски по стъклото, хвърлени от автомобилите пред мен. Миниатюрни точици кал + солидни дози прах ...София... май няма да помогне особено въпросния кит? Иначе бих си го взела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

166194916120321157351254340187JRjMAmDX1aC6XO11S0MC.JPG

Аз ползвам това.На ОМВ е 13-14лв.Една тубичка стига за 2пъти на всички стъкла.Много добре се стича водата.Намазах я Май месец и още е добре.Действието на препарата лятото се вижда най вече в автомивките а не е да не я мия често :gut: .Сега преди зимата пак ще я намажа.

Редактирано от bubsan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...