Jump to content

А3 1.8Т AGU без чип, с чип и с K04-0402


Recommended Posts

Е, ти сигурно на неговите клипове виждаш мойто ауди, A??? :steinigung: Голфа е мноо трудно да го видиш на клип сниман от мойта кола при старт от 60...да не кажа невъзможно...чак наобратно не моа си извъртя китката, сори! :help:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще я проверим, няма проблеми B)

Ето ги клиповете на гонки 2 и 3 събрани в един пост да е по-прегледно:

Гонка номер 2 снимано от мойта кола

Гонка номер 2 снимана от кола зад нас

Гонка номер 3 снимана от мойта кола

айде кажете кой е по-бърз от двамата или сме равностойни

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти вземи прочети подробно цялата тема,щото на мене ми е смешно как само ти не разбра,че говорим мойта кола да се кара ОФФ-ната на 0.7-0.8 бара,където мое да има някакво сравнение с 250к.с. кола

И ти неразбра че те провокирам да пуснеш време на Сливен за да видиме дали няма да се окаже близко до това на коли 250 300кс, и стига си се оправдавал с шофера щот ти имаш най мн минати километри с таз бегачка сравнение с другите рейсъри толко ли па нея научи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм че поне единия фланец е кривнал!

Карай и двата фланеца, да ги фрезоват! ШЛАЙФ не се препоръчва, при положение че ще слагаш гарнитура!

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо си тъп ей шпек!

Двата фланеца абсурд да ги нося...това значи пак да свалям турбината. ще занеса обаче колектора, в него се съмнявам че е проблема.

Мисля да мина на гарнитура от мек алуминий около 1мм дебелина за да може да се смачка къде повече къде по-малко и да компенсира кривината която явно имам и металната стоманена гарнитура не може да уплътни. от същия материал направих гарнитурата между изпускателния колектор на форда и преходния фланец към турбината...повече от 1500км не е мръднала гарнитурата от алуминии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини и двата фланеца, за да не се окаже, че си минал единия, качил си турбото и пак духа, обаче от другия фланец, на колектора... щото тогава ще си двойно преебан. Гарнитура май не се слага, ако са идеално гладки повърхности, примерно сега излиза от завода колата, но при нашите стари дараци, това няма как да стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще говоря c майсторa дето ще ми прави дебела гарнитура за разреждането на фокуса, да видим кво ще ми предложи като решение за моя проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ясно е че най-добрия вариант е да се челосат и колектора и турбината ама ако знаете как не ми се сваля пак турбото...ще видя кво ще каже майстора на гарнитурите...ако мога да мина само с някаква гарнитура от него която да уплътни добре ще ми спести доста труд..ако няма такъв вариант ще свалям и челосвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега, който не му се пише вече в нашия форум, сподели, че може да пробваш с паста. Затапвала идеално луфтове и от 1мм.

Марката обаче я забравих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, това дали ще дам или не под 14 с. на техника какво общо има с летящи стартове до 200? А и с мойта втора скорост няма как да дам такова време. поздравления за резултата доволен съм че кола с която сме толкова близки като вървеж е дала толкова добро време.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия Митко, това с пастата....и аз си мислех за нещо подобно да използвам...има една високотемпературна паста на den brawen до 1200 градуса ако не бъркам...да не става въчрос за същата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен това прекъсване под товар на двигателя се оказа че не е от свещите,а най-вероятно от лоша връзка в буксата на някоя бубина). вчера отивам на гонките и направих няколко старта сам и пак прекъсва...а последно когато напъвах колата беше преди две седмици като се гонохме с голфа...усетих се че не е много вероятно за две седмици спокойно каране да са заминали и новите свещи и взех да сменям бубини(имам една резервна) и така докато не стигнах накрая до бубината на първи цилиндър...след смяната и с друга бубина, колата вървеше почти перфектно с липса на прекъсване изобщо или съвсем минимално отвреме навреме в началото и после върви на пушка...предполагам че проблема е бил в лоша връзка на някоя букса...днес напръсках буксите на комутатора и бубините със спрей за ел.връзки и колата е пушка.

това го пиша не щото много ми се пише,

а ако някой има подобни проблеми да не се хваща веднага за свещите...при мен като съм свалял и слагал новите свещи при свързването наново на буксите към бубините се е подобрила за момент връзката и след две седмици пак се е окензала.

Мите, голяма далавера да си изнасилиш мотора така че да даде 13,8 на Сливен и да го строшиш...ама не се изненадвам изобщо де, сигурен бях и че за летящите щеше да дойдеш на макс и с бъркочи в резервоара ако не ти се беше случило това.

Ако ти трябват части от агу в добро състояние, мога да ти кажа къде да отидеш...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Прекъсването под товар се оказа че е от пробит хобот на бубинa, визуално му нямаше нищо.

 

 

Вчера се погонихме с един напомпан Seat Leon FR TDI - 247 коня на дино. Първо тръгна с мръсна газ от 80 някъде, и аз го подгоних, изпреварих го. Уговорихме се за стартове - направхме летящ и старт от място, на старта от място паднах - избяга ми на старта и до 160-170 не можах да го настигна и се отказах.  Cеата е много добър от място - под 5,5 сек е, а моито ауди никога не е било особено добро на старт (6 сек), а и със стари летни гуми кво да искам...обаче на летящия е друга бира...тръгнах от втора на доста ниски обороти...не очаквах че ще тругнем чак от толкова малка скорост. Сеатa е наи-бързата печка в Бс. И двамата бяхме със 205-55-16 гуми. Моита кола освен по-големи инжектори и MAF housing имa и сериозно подобрение в TIP-а...всички тези неща дадоха резултат.

 

 

http://vbox7.com/play:b1b8d63f69

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето каза че давал 13,5 на Сливен, други хора също ми казаха за 13,5 а един ми каза че е дал 13.99 на Сливен...



Т'ва сериозно ли? 

Да, имах предвид от тея дето се пускат на 400м

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се дъмнявам да е най-бъразата печка :) има А8 с 4.2тди също има и 313 коня А6 новият модел къде къде по-бързи има. Дори добре чипната А6 3.0тди ще му порни шортите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се дъмнявам да е най-бъразата печка :) има А8 с 4.2тди също има и 313 коня А6 новият модел къде къде по-бързи има. Дори добре чипната А6 3.0тди ще му порни шортите!

Точно с А8 4.2 TDI - предния модел, мисля че са 326 коня, преди месец имах такава гонка от 0 до 180 някъде на околовръстното и кораба просто се дръпна вдясно след 120 да не му вляза в багажника...след това му направих един икаруc...от онея с хармониките! Tоя сеат ускорява доста по-добре от шлепа! А колата ми тогава не вървеше като сега, от място е много бърз сеата! не мисля че такива шлепове ще го затруднят до 200, а за 400 метра е абсурд да го бият! И аз не мога да го бия от място, макар да се вижда че нагоре съм по-бърз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко коне ще стане "добре" чипната А6 с 3,0тди и колко кг е?

The new soul breaker, така да го наречем :lol:, може да пОрне единствено градинската лейка на радо цербера, ама и това не е много сигурно, защото както всички знаем -алкантарата дава крилаа-аа

Къде 300 магарета правят!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoroM-тоя Леон мисля,че беше на Сливен на драга и на предното стъкло горе пишеше Mersivia.Ако за същата кола става дума-бая бягаше. :runningdog:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...