Jump to content

Нова 4F-ка в форума:)


Eddie23

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

радвам се да се похваля че и аз от скоро съм собственик на Ауди А6 4F 3.0 TDI 2006г. Колата е с новия мотор 233 коня, S line и е внос от Германия.

 

Доста време изхабих, докато я намеря, но колата има почти всичко, което исках като екстри- подгряване на седалките, печка, пълен ел. пакет на седалките, паркинг система с визуализация на дисплея, телефон с блутут, работеща навигация за България и цяла Европа, F1 перца за смяна на скоростите от волана, би-ксенон завиващи фарове с измиване и т.н.. Освен това колата е air matic, което за мен беше един от задължителните критерии заради различния комфорт на возене. Колата има и страхотен доста запазен S-line салон от кожа и плат.

Първите впечатления са повече от отлични макар и да съм карал сходни автомобили, но Аудито вози наистина разкошно:) Направих му и лек тест една вечер по Тракия и докъм 240 нямаше никакви грижи- за повече, по- нататък като и посвикна.

За тези които им е интересно прилагам и няколко снимки на дзверо:)

 

 

Разбира се имам и първите два надявам се не толкова глупави въпроса към вас:

1- единственото, което на този етап ми липсва и ме дразни в колата е памет на седалките- та въпросът ми е следния: след като има пълен ел. пакет може ли да взема от някоя морга само модула за памет със съответните кабеляци и да се сложи на моята?

2- ограничена ли е софтуерно скоростта на нашите коли и как може да се разбере дали има ограничител или не?(освен разбира се с газ до ламарината и колкото дигне:)))

 

Поздрави на всички колеги и още веднъж се радвам че вече съм част от отбора!

 

Еди

 

post-94404-0-79827400-1425039778_thumb.j

post-94404-0-29951200-1425039780_thumb.j

post-94404-0-25916300-1425039781_thumb.j

post-94404-0-26308400-1425039782_thumb.j

post-94404-0-26647600-1425039783_thumb.j

post-94404-0-27037200-1425039784_thumb.j

post-94404-0-26662300-1425039785_thumb.j

post-94404-0-28468400-1425039786_thumb.j

post-94404-0-28682400-1425039787_thumb.j

post-94404-0-79543800-1425039788_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да е ограничена тя така или иначе стокова тия километри не може да ги вдигне...Все пак са само 233 кс дизелови  примерно тия 240 по километраж са 220 и няколко реални...

Паметта на седалките за кво ти е нали основно си караш ти колата веднъж като си нагласиш седалките за чий ти е

 

Честито :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което трябва да оправиш, е воланът - нещо има интервенции.

 

Иначе браво за избора. Рядко се намират толкова натоварени с екстри екземпляри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си я караш и много безавариини километри! Не съм много запознат, но освен модул трябва и кората на вратата да се сменя, защото там са копчетата за памет + кабели и като цяло си е бая играчка. Относно ограничението - някъде беше споменато за някакво софтуерно ограничение на скоростта. До колкото се вижда на волана няма пера за смяна на скоростите, фабрично ли е така или е сменян волана? 
Като цяло това са само бели кахъри, гледай колата да е перфектна технически, ако излезе нещо за ремонт го прави веднага, обслужвай само с оригинални части и си карай колата с кеф и се наслаждавай на всеки километър!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

благодаря на всички за пожеланията и съветите!

 

Колата я търсих поне половин година усилено за да попадна на такъв екземпляр- цената беше малко под 20 000 лева.

 

Воланът не  е претапициран, а е с кожен калъф някакъв защото момчето ми каза че е изтъркан на места което е нормално- дори не съм разпарял калъфа да го гледам. Но е ясно че Вилнер ще имат работа по него:)

 

За паметта- всеки път като колата е на автомивка или сервиз я вземам с разместени седалки после, мен лично това ме дразни:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Първото нещо, което трябва да оправиш, е воланът - нещо има интервенции.

 

Иначе браво за избора. Рядко се намират толкова натоварени с екстри екземпляри.

Волана сигурно му се е претъркал от каране и някой е решил да му слага нова кожа.. Със сигурност колата с над 250 000км навъртяни ако не и повече РЕАЛНИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък бате е на 280 Хил. Км и няма протрито по волана. Закачаш се ти, но твоята като е на реални км данеби да не се строши? Колата на колегата е екстра и дано волана да му е проблем :)

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на малкото колеги които все пак пожелаха нещо хубаво и смислено- особено последно на колегата Preslito!

 

С протрит или не волан, колата наистина е страхотна!

 

Изумен съм че един волан може да генерира толкова хейт, но да не забравяме че все пак се намираме в български форум:)

 

Успех на всички желая!

 

P.S. Ще пусна снимки на оправения от Вилнер волан- но трябва да решите след това върху какво да фокусирате хейта си:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Стефчо- ще го имам предвид!

 

Последният път като носих волан във Вилнер- беше 100-120лв и ги правят наистина добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изумен съм че един волан може да генерира толкова хейт, но да не забравяме че все пак се намираме в български форум :)

 

P.S. Ще пусна снимки на оправения от Вилнер волан- но трябва да решите след това върху какво да фокусирате хейта си :)))

 

Какъв хейт бе, пич? Най-културно хората ти казват, че воланът не е в заводски вид, ти веднага вадиш генерални заключения .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че хейтвам, но в сравнение с доста коли, които съм карам тези 4ф-ки са б****к за мен...ако мога моята я махам веднагически при първа възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее, хайде хайде! Това, че си взел 2.0 тди и с десен волан, съвсем не значи, че 4ф са боклук?! Освен това май не посети правилния сервиз честно казано. И кое е по добре, ако не тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...