Jump to content

Audi A4 97г 1.8T


ole

Recommended Posts

  • Отговори 210
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Мани тва са. Каза че нещо климатика не работел както трябва, има фреон, върти си както трябва самия климатик, духа ккато трябва топло, но не иска да духа студено, какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така положението е следното, понеже аудито с 2.6 мотора няма да може да се кара за сега човека ми каза че няма как да я продаде защото можело да се наложи да трябва за едни дела дето се водят, таа... каза, че това с 1.8Т мотора ще го пуска за 3800, а на мен ако ще го взимам ще ми го даде на 3300... и мислА да се възползвам от офертата :unsure: Само искам някой колега който има сервиз да закарам там колата за малко по-обстоен преглед и ще й се хвърлям :hilezh:

Здравей не че да те разобеждавам но А4 1.8Т за 3300 лева да ти го продаде според мен сложи поне още 2-2500 над цената за обслужване!!! На около или малко над 5000 ще е реалната му цена или поне си мисля че толкова ще ти легне AKO държиш да стане както трябва обслужването............., а не 3300 :hilezh: SAD BUT TRUE !!!

Редактирано от bugssy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Той каза че фреон си има, компресира съ върти... Иначе за другото, човека ако ще я продава на друг ще е за 3800 каза, а и цената ми каза без въобще да гледа по колко вървят и после ми вика че гледал такива коли и вървели по повече от колкото той мислел да пуска неговата и ако ще я продава на друг не на мен ще е по-висока цената. Не че вярвам сляпо, но просто човека го поопознах макар и малко около колата щот се виждахме доста пъти и сме си говорили за мн неща и е мн свестен, та така... Това обаче, заради което снощи ме заболя сърцето беше следната новина от него: някъв кретен предната нощ е забърсал 3 коли при блока му, включително и аудито и резултата е протекъл радиатор маслен, счупена броня, изкривени капак и калници....ааа и фарове и мигачи..

52096068e4be5c20.jpg

Вика че ако след това още съм навит да взимам колата може да се разберем за следните варианти, след като застрохователите разглобят предницата и се изчислят всичките щети и колко пари ще изплатят ще ми каже и вика има 2 варианта да си я оправи той и да ми я даде на тая цена 3300 или да ми я даде на както каза доста по-ниска цена така както е. Хем не ми се иска човека да го занимавам да прави колата, защото си има др проблеми на главата, хем ако я взема така ще трябва да си я правя аз пък, ще видим и каква цена ще ми каже де...

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все съм си мислел ,че 2,6 е по добре от стоков тръц, говорим за читави дихатели :hilezh: .

Ама немога да се оплача от моя тръц, и тва и за извън градско 2,6 бил по добре със 110км/ч -7 на 100 разход ала бала.

На магистрала карам с 140км с пътници в колата и 160-180 сам. И при двата случая ми гори около 11-12 газ, само че при втория колата вози по добре :hilezh: а е без товар :hilezh: .

При положение че имаш Селика за града вземи си 2,6 :unsure: или сешоара :blink: и аз незнам вече .

Абе дай му 5 бона и ги взимай и двете, кеф ти шестак ,кеф ти тръц :zustimm:

А забравих да вметна че карам quattro и кефа е с още един голям плюс :)

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той каза че фреон си има, компресира съ върти... Иначе за другото, човека ако ще я продава на друг ще е за 3800 каза, а и цената ми каза без въобще да гледа по колко вървят и после ми вика че гледал такива коли и вървели по повече от колкото той мислел да пуска неговата и ако ще я продава на друг не на мен ще е по-висока цената. Не че вярвам сляпо, но просто човека го поопознах макар и малко около колата щот се виждахме доста пъти и сме си говорили за мн неща и е мн свестен, та така... Това обаче, заради което снощи ме заболя сърцето беше следната новина от него: някъв кретен предната нощ е забърсал 3 коли при блока му, включително и аудито и резултата е протекъл радиатор маслен, счупена броня, изкривени капак и калници....ааа и фарове и мигачи..

52096068e4be5c20.jpg

Вика че ако след това още съм навит да взимам колата може да се разберем за следните варианти, след като застрохователите разглобят предницата и се изчислят всичките щети и колко пари ще изплатят ще ми каже и вика има 2 варианта да си я оправи той и да ми я даде на тая цена 3300 или да ми я даде на както каза доста по-ниска цена така както е. Хем не ми се иска човека да го занимавам да прави колата, защото си има др проблеми на главата, хем ако я взема така ще трябва да си я правя аз пък, ще видим и каква цена ще ми каже де...

Тва за мен си е жива тоталка !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ole или се вкарай във филма без край.

Или не се занимавай с глупости ... събери - намери ... 5000-6000лв. и се вкарай във филма но с по добър сюжет ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля да не прибързвам да я взимам така, а той да си я оправи, кажа че ще и сложи същата броня, която май е като на RS B5, въпроса е че ще чака парите от застраховката и тогава да я прави предполагам...

Колега ole или се вкарай във филма без край.

Или не се занимавай с глупости ... събери - намери ... 5000-6000лв. и се вкарай във филма но с по добър сюжет B)

Е защо реши че ще е лош сюжета, Марто? Смисъл тва че ми я дава на ниска цена ли? Защото както казах ако ще я пуска в нета няма да е на тая цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се изненадвам колко квалифицирани мнения се дават :respekt:

... под предната броня са едни маски и едни чудесии :rolleyes: като добавим и колко е близо всичко до мотора а и си представям на какво са станали радиаторите,перките и вс останало. Аз такава стара кошница след такъв удар изобщо не бих се занимавал да я правя.

Ако се прави качествено ремонта може да излезе колкото струва колата , ми не е ли тоталка тогава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай колега, колата не е с някъв тежък удар отпред, забърсана е малко повечко предната броня, удара не е бил челен или нещо такова, утре ще се види какво има счупено ама ти изреди егати сценария :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай колега, колата не е с някъв тежък удар отпред, забърсана е малко повечко предната броня, удара не е бил челен или нещо такова, утре ще се види какво има счупено ама ти изреди егати сценария ;)

Присъствах на обслужването на мойта А4ка и като махнахме бронята и видях колко чаркалаци има още :dance: оле мале. Майсточето вика : - брат , ако я удариш челно требе да се бесиш ;) Все пак всичко се оправя стига да си струва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Е нема да се бесиме хаха, щетите са следните: радиатори на климатик и охлаждане, перка на климатик, един фар, капак и броня аа и някакви 2 датчика :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... под предната броня са едни маски и едни чудесии :dance: като добавим и колко е близо всичко до мотора а и си представям на какво са станали радиаторите,перките и вс останало.

;)

Има място бол отпред, за да се притеснява от такъв удар- ще смени 2 радиатора, броня, калници, капак- при Емо и Спас има половин ТИР такива. Мотора не го е отнесъл според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Е нема да се бесиме хаха, щетите са следните: радиатори на климатик и охлаждане, перка на климатик, един фар, капак и броня аа и някакви 2 датчика :dance:

Със сигурност като вземеш да я правиш ще излязат и още дреболии.Примерно към това дето си изброил сложи и основа на броня,мигачи,като имай предвид,че тая перка не виси във въздуха и твърде вероятно е да го е отнесъл и кожуха дето се закрепя тая перка,другата на охлаждането също може да го е отнесла при удара.Отделно сложи и боядисване,труд за монтажа/освен ако не я събираш сам/ и долу горе ремонта ще ти легне в диапазона 1000-1200 лв.,отделно разправиите с майстори и накрая общите работи като обслужване,застраховки,винетка.Общо взето ако чак толкова си залепнал за точно тази кола ,си струва на цена до 1500 лв.така както е и части изгодно + добри приятели майстори,дето да ти я направят за символична сума и/или почерпка .Пича не ми се вярва да почне да я прави,щом така или иначе ще я дава за около 3000 хил.,ако вземе от каското няква сума над 1000 лв.,повече ще го устройва да я продаде така както е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупено е единствено това, което съм изброил. Какво боядисване? Ще се слагат друга броня и друг капак? Казах му като си сметне разходите по оправянето да ми каже някаква примерна цена и да видим дали той да я оправя и да ми я даде на 3300 или на по-ниската цена с оправяне за моя сметка, не му се занимава, но ако трябва каза че ще я оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга броня и друг капак без боядисване ,ок ако намериш точно същия цвят и да не са надрани .Ама има един момент,че като не ти трябва някаква част изглеода,че има много части,а като тръгнеш да търсиш се оказва,че точно твоите ги няма в момента или не са баш такива каквито търсиш или не на тази цена дето очакваш.......и накрая човек търси,търси и накрая взема каквото намери. Та вероятността да се наложи боядисване далеч не е малка,затова съм го писал,а иначе лошо няма колкото може по-тънко да ти легне.Сега се поразрови из морги едно друго да видиш какви части има и колко ще ти излязат частите ,събери с цената дето ти я дава и смятай дали те устройва или не.Не изглежда нещо сериозно удара,просто е въпрос на цена и сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе колегата Ivo Dinkov нали е написал че при колега от форума има половин тир такива части, та предполагам все ще се намери :rolleyes: Говорих с него и го питах дали наистина това е всичко което трябва да се сменя : капак, броня, 1 фар, 2-та радиатора, перката и 2-та датчика и той каза че е това. Щели малко над 1000лв да му дадът застрахователите и че ако щял да я дава без да я прави щял да я даде за около 2000лв, което мисля че е повече от добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...