Jump to content

Смяна на А6 3.0tdi за А8 4.2 бензин


Recommended Posts

Да бялата S6-ца и на мен ми допадна.Има я и в Ebay:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2007-Audi-S6-Quattro-/120719726680?pt=US_Cars_Trucks&hash=item1c1b74d858

Проверката на историята не е ала-бала.Сериозно си.Това са компании,които купуват информацията от всевъзможни сервизи,полиция,застрахователни компани...и срещу $30 ви я предоставят аз а по-скъпи коли обикновено продавача я предоставя безплатно.Така може да се види кога е постъпила колата в представителството на Ауди,кога е продадена,кога е обслужена,ако е имала инциденти....Ако е имала инциденти не е непременно лошо ако цената е достаъчно ниска.Освен това при вноса има основане да се обяви на по-ниска цена за да се спести от мито и ДДС

Редактирано от simbat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 265
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой тук написа да гледам вкарани коли от щатите, ама тук в БГ. Дека ги тия американки?

...

За дизела, че ме влече не бих казал. По скоро исках да пробвам как е.

С моя пробег на година съм си за някой бензинов осмак да ме поцепи от кеф. Ама все пак да е по-мощен от чипнато 3.0тди да не ме е яд после.

Ми напоследък не се внасят много коли от Щатите. Доларът пак е много нисък, но едно че е криза, и второ че няма вторичен пазар за американките - всеки иска дизел. За теб единствената далавера за внос от САЩ е почти нова кола с гаранция и то от клас, в който бензиновите мотори се търсят. Например на Мерцедес от Щатите гаранцията важи и в БГ, а доскоро имаха много добри цени на нови коли и можеше да се получи огромна разлика.

Но има един момент, че даже и да имаш гаранция на кола от щатите, ако се различава някоя част и я нямат налична при дилъра, може да я чакаш с месеци.

Относно V8 бензин, имах доскоро такава кола, бях я купил от официален дилър в Германия на 90000км. След 3г и 60000км едвам я продадох с около 55% загуба, като беше в перфектно състояние. Обявата вися 6 месеца и чак миналата седмица дойде един човек да я гледа и я купи... интересното е, че не беше Българин. Това А8 4.2 бензин за 60 хиляди лева от Германия след 2г ще можеш да го продадеш за 30 хиляди с късмет. От друга страна, при такова обезценяване не ти пука колко харчи :bia::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сериозно се замислям за смяна на мойта с 4.2. Само не знам колко ще му е разхода и дали стария 4.2 бензин е добър избор.

Карлито, я ни освети малко за 4.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сериозно се замислям за смяна на мойта с 4.2. Само не знам колко ще му е разхода и дали стария 4.2 бензин е добър избор.

Карлито, я ни освети малко за 4.2.

Той неговият е FSI, ама те са по-новички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той неговият е FSI, ама те са по-новички.

Старият е с ремък, което не е лошо. И освен това не си цапа клапаните с отлагания.

FSI-то е по-пъргав и харчи по-малко, а и много издържа на душманско каране. Аз го тормозя много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да го тормозиш много този V8 + автомат мисля трябва да имаш теглич + газ - неща което съм сигурен нямаш :hilezh:

Освен ако не си през ден в Германия да лудуваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно вижда червеното в оборотомера като загрее. А на магистралата не му давам да пада под 220, че почва да кашля.

Тук е по-добре от Германия, повярвай ми. 20 лева са страшна сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже все пак темата е за А6 еволюция към А8, в района на Ню Йорк където търся аз най-евтините А8, които да приличат на нещо са тези примерно, като лично на мен много ми харесва последната...съотношение цветове и така..

http://autos.yahoo.com/used-cars/audi-a8-cars389171194?sortcol=price&sortdir=up&modelyearub=2010&modelyearlb=2005&askpriceub=30000&askpricelb=25000&deliverymileageub=75000&deliverymileagelb=50000&location=New+York%2C+NY+11105&listingtype=used&model=a8&make=audi&distance=40

http://autos.yahoo.com/used-cars/audi-a8-cars390701024?sortcol=price&sortdir=up&modelyearub=2010&modelyearlb=2005&askpriceub=30000&askpricelb=25000&deliverymileageub=75000&deliverymileagelb=50000&location=New+York%2C+NY+11105&listingtype=used&model=a8&make=audi&distance=40

http://autos.yahoo.com/used-cars/audi-a8-cars389848160;_ylt=AiUkrI_dk9AaWvdGIYmQxHOAVY54;_ylv=3?sortcol=price&sortdir=up&modelyearub=2010&modelyearlb=2005&askpriceub=30000&askpricelb=25000&deliverymileageub=75000&deliverymileagelb=50000&location=New+York%2C+NY+11105&listingtype=used&model=a8&make=audi&distance=40

http://autos.yahoo.com/used-cars/audi-a8-cars389879354?sortcol=price&sortdir=up&modelyearub=2010&modelyearlb=2005&askpriceub=30000&askpricelb=25000&deliverymileageub=75000&deliverymileagelb=50000&location=New+York%2C+NY+11105&listingtype=used&model=a8&make=audi&distance=40

Добре де колеги, тези А8 много сгодни изглеждат. Това нормално ли е за цените в щатите? Да не са най-евтините и да има някаква причина?

Примерно харесвам си дадена кола по снимки и обява. Да кажем много ми харесва и искам да я взема. Какво се прави?

Как се проверява дали е читава? Някакви ориентировъчни срокове и най вече цени на доставка до България. После тук какво следва - технотест?

Значи като цяло външно А8 не ми харесва повече от А6, просто защото не ми изглежда спортно. Типична лимузина. Няма проблем с това де, само споделям.

Вътре обаче адски ми харесват осмиците и не виждам как бих могъл да ги сравня дори с наточена шестица. Страшни салони. Харесах си светлите такива - жестоки са!

Моторът ясно - 4.2 Класика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги, тези А8 много сгодни изглеждат. Това нормално ли е за цените в щатите? Да не са най-евтините и да има някаква причина?

Примерно харесвам си дадена кола по снимки и обява. Да кажем много ми харесва и искам да я взема. Какво се прави?

Как се проверява дали е читава? Някакви ориентировъчни срокове и най вече цени на доставка до България. После тук какво следва - технотест?

Значи като цяло външно А8 не ми харесва повече от А6, просто защото не ми изглежда спортно. Типична лимузина. Няма проблем с това де, само споделям.

Вътре обаче адски ми харесват осмиците и не виждам как бих могъл да ги сравня дори с наточена шестица. Страшни салони. Харесах си светлите такива - жестоки са!

Моторът ясно - 4.2 Класика.

Като цяло дилърите на коли в САЩ,не си позволяват да мамят,така че каквото е обявено в обявата може да се счита за вярно.По отношение на евентуалана покупка-плащаш я по снимките,като при желание от твоя страна дилъра може да ти снима детайли които те интересуват,уговаряш се с него за евентуално поемане на разходите до пристанище.Свързвам те с една спедиторска фирма(луди руснаци),те те поемат по желание от твоя страна до германия, солун ,варна или софия.До софия на тях им дължиш около 4000лв.На митница оставяш близо 30%от фактурната стойност на колата,после отскачаш до технотест и на тях даваш 975лв.От там в КАТ за регистрация.Пътеката е утъпкана,докарах вече 4 коли и съм доволен от състоянието им и транспорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Свързвам те с една спедиторска фирма(луди руснаци),те те поемат по желание от твоя страна до германия, солун ,варна или софия.До софия на тях им дължиш около 4000лв.На митница оставяш близо 30%от фактурната стойност на колата,после отскачаш до технотест и на тях даваш 975лв.От там в КАТ за регистрация.

и по най - прости сметки ползата от по - ниската цена се изпарява.

не знам как някой ще успее да преживее километража му да е в мили + другите разминаващи се мерни единици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и по най - прости сметки ползата от по - ниската цена се изпарява.

не знам как някой ще успее да преживее километража му да е в мили + другите разминаващи се мерни единици

Няма такова нещо поне при Ауди,влизаш в менюто и за 1мин.и задаваш европейското меню с целзии и км.Единствения спомен от Щатите остава това че километража е разграфен и в мили и в км.

post-1130-0-62590400-1304491150_thumb.jp

Редактирано от uni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И таблото в мили не е проблем - сменя се с европейско и готово. Аз поне бих го направил.

Така за спомен ще ми останат само жълтите габарити на предната броня и бутоните за централното заключване на всяка врата - което си е плюс.

uni, благодаря за информацията.

Такааа:

Значи взимаме една А8 за 27000 долара от щатите.

Това по курс 1,32 за долар прави:

35500 лв (окръглено)

+ 4000 за доставка

+ 30% на митницата (10500лв)

+ 1000лв технотест

Общо става: 51 000 лв.

Това са 26 000 евра. В немско също може да се намери А8 за тези пари. Сега каква ще е разликата с тази от щатите не знам, но поне имам познат в Германия. Разлика виждам и в годинат на производтво. В Германия хубви А8 евентуално с гаранция за тази сума ще са 2004-2005 година, а в щатите 2005-2006. Горе долу се кантарят нещата, но може и да греша.

Лично на мен ще ми е далеч по лесно и спокойно да и взема такава кола от Германия.

От немско има още едно предимство - може да се купи дизел, ако има хубава бройка.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И таблото в мили не е проблем - сменя се с европейско и готово. Аз поне бих го направил.

Така за спомен ще ми останат само жълтите габарити на предната броня и бутоните за централното заключване на всяка врата - което си е плюс.

uni, благодаря за информацията.

Габарите мен ме кефят много :hilezh:

Единствено дразни надписа за не толкова интелигентни да си сипваш само безоловен бензин :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги, тези А8 много сгодни изглеждат. Това нормално ли е за цените в щатите? Да не са най-евтините и да има някаква причина?

Примерно харесвам си дадена кола по снимки и обява. Да кажем много ми харесва и искам да я взема. Какво се прави?

Как се проверява дали е читава? Някакви ориентировъчни срокове и най вече цени на доставка до България. После тук какво следва - технотест?

Значи като цяло външно А8 не ми харесва повече от А6, просто защото не ми изглежда спортно. Типична лимузина. Няма проблем с това де, само споделям.

Вътре обаче адски ми харесват осмиците и не виждам как бих могъл да ги сравня дори с наточена шестица. Страшни салони. Харесах си светлите такива - жестоки са!

Моторът ясно - 4.2 Класика.

Намират се и спортно изглеждащи А8-ци в Германия http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=144928984&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=11&minPowerAsArray=223&minPowerAsArray=KW&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&ambitCountry=DE&zipcode=12351&zipcodeRadius=100&export=ALSO_EXPORT〈=en&pageNumber=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Намират се и спортно изглеждащи А8-ци в Германия

Това беше удар под кръста. Баси машината!

Казвате да си карам шестицата, така ли? :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстериора е супер спортен на матовата А8, но на интериора кое му е спортно изглеждащото-пенсионерските дървени апликации от махагон ли?!

Спортно изглеждащо разбирам да е с карбонов или алуминиев,в краен случай пиано лак интерор.

Аз като видя обява с било то кафяв,жълт или какъвто и да е махагон веднага я избягвам,не знма просто мен много ме дразни и ми "боде очите" и първото нещо,което гледам в една кола е да не е с махагон и ако е само заради това не бих я взел,колкото и наточена да е отвън.

Вертер,като знам на теб това не ти е проблем,виждал съм ти А6-цата,така че ако и теб те привлича е много добра за тези пари!

respekt.gif

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстериора е супер спортен на матовата А8, но на интериора кое му е спортно изглеждащото-пенсионерските дървени апликации от махагон ли?!

защо се изказваш неподготвен?

вътре салона е поръчково направен - разширен алуминиев пакет, пиано лан на махагона и ръчно направена кожена облицовка на конзола и врати с външни шевове.

или трябва да е олепена у фолио, за да радва тунингарчетата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше удар под кръста. Баси машината!

Казвате да си карам шестицата, така ли? :rolleyes:

Еех късмет, преди 10 дена се върнах от Берлин. Като гледам в картата на града се оказва, че на жена ми родителите живеят на 10км от тази автокъща. С голям кеф щях да ходя да и хвърля едно око и да поразпитам за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вертер,като знам на теб това не ти е проблем,виждал съм ти А6-цата,така че ако и теб те привлича е много добра за тези пари!

respekt.gif

Да, дървенията си ме кефи. И карбон ми харесва много, ама е рядък. Пиано лак - супер. Само сребристи алуминиеви лайстни не ми допадат и въобще не гледам такива изпълнения.

Всъщност си зависи от колата де. На А3 и А4 не стоят лошо, но задължително трябва да са с черен салон. Те така и ги комбинират.

Абе зависи си от конкретната кола и изпълнение. Ако е направена така, че те грабва като я видиш ако ще и в син цвят да е.

Мислил съм примерно на моята да сменя светлото дърво с карбон, обаче въобще не знам как ще й стои, защото седалките са ми светли и в топъл тон.

Карбон + черно + бели шевове е мания невероятна! Но в други цветови комбинации не се знае. Същото е положението с алуминиевите лайстни - как ще стоят до кафеникавия салон?

Затова не е лесно да определя това да, онова не. Като цяло ако е комбинирано добре става приятно.

Това да са проблемите :rolleyes:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

За около 40000лв какво спортно ауди над 300 коня може да се купи?

имам предвид заводски коне!

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми по-мощо Ауди за тези пари няма. Винаги съм се кефил на БиТурбо осмака :)

Пък и малко поне като комфорт може да се доближава до твоето, докато S4 нито е по-бързо, нито по-комфортно, а S8 ... 360 коне някакси безмислено ми се вижда на фона на RS6

Редактирано от ThugLord
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...