Jump to content

Recommended Posts

На мен сега ми предстои смяна на масло и мисля да пробвам с Yacco, което колегата препоръча. Ще напиша впечатления след 5000 и след 10 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,ползвах Кастрол и не бях особенно доволен. Сега съм с това http://www.balkan-agip.com//?page_id=10&record_id=21 мисля, че е по добрия избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AGIP ENI 10W40

Никога за 6 години не съм имал проблем със запушени маслени магистрали - прекалено висока температура при нормално каране или други.

След сервизирането на мотора пак карам със същото и нямам забележки към маслото.

Сменям го на 8000 някъде пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости не искам да ми говориш ...

5В40 или 0В40 айде нема нужда ... по Аутодата пише че няма проблем в умерения български климат в който се намираме да я караш и с 10-ка не с 5-ца.

Незнам но да чукна на дърво както казах чукане на клапани - запушване на маслени тръбички и незнам си какви легенди че видиш ли не я карам с 5-ца или 0-ла - лично Аз не съм имал ... при 3 те сваляния на тръбичката и чистене - винаги си е изкарвала хубава плътна струя ... може да се дължи на факта  че при Фейслифт-а е друга.

 

Отделно от това ми се струва безмислено на 15 годишната барака на незнайни километри - да слагам почти два пъти по-скъпо масло с недоказан но прехвален произход на някой си производител и да очаквам чудеса.

Отделно съм чел темата на колегата че истинските масла не са тези които сме свикнали да подмятаме из форума като качественни и бля бля ...

И да не се отплесвам повече - няма смисъл ... говорили сме по темата с теве ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По аутодата незнам какво пише, но от Ауди препоръчват 5w-40 :)

Отделно нашият климат хич не ми се чини да е толкоз горещ, особенно последните 2 лета. Също така не смятам 20-25лв разлика в цената на маслото да е водеща при избора му.

Не коментирам марки, а само вискозитети :)

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,ползвах Кастрол и не бях особенно доволен. Сега съм с това http://www.balkan-agip.com//?page_id=10&record_id=21 мисля, че е по добрия избор.

Вискозитетът на това масло 5w-40, което препоръчах е с 15% по- висок от вискозитета, на което и да е друго масло 5w-40 ,което се предлага на българския пазар.Имам предвид най- известните марки. ЕНИ  до колкото знам са затворен кръг,  рафинерии - добив -обработка -краен продукт. Чувал съм ,че Кастрол купува от тях и прави масла, което в никакъв случай не означаява, че са лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Докато гледате само вискозитета и изобщо не се интересувате от ония вълшебни думички дето са ви написали в книжката (жокерче VW500.01, VW503.00, VW504.00, VW507.00) до тогава с тънкачеството и "прехвалени" марки ще пискате после що запече турбината, къде ми изчезва маслото, станали са ми валовете на точилки, имам стружки в картера :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с 5w-30 и не пипаше видимо, 1-2мм на щеката, за 8000км. Сложих 5w-40, и за 7500км, долях около 400гр. Сега отново съм с 5w-30, и не пипа. Поне за последните 1000+ км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Докато гледате само вискозитета и изобщо не се интересувате от ония вълшебни думички дето са ви написали в книжката (жокерче VW500.01, VW503.00, VW504.00, VW507.00) до тогава с тънкачеството и "прехвалени" марки ще пискате после що запече турбината, къде ми изчезва маслото, станали са ми валовете на точилки, имам стружки в картера :hilezh:

 

Абсолютно съгласен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

 Наследих кошника с такова(вече не), идеално е. 

(ти ВЕРНО ЛИ задаваш тоя въпрос? След терабайтите изписани по темата....?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...