Jump to content

Audi 1.8 20V с газ или 1.9TDI


Recommended Posts

Здравейте колеги,

след дълго лутане по автокъщи и частни обяви (вече се накарах на Ауди :D ) попаднах на два сравнително запазени екземпляра (дори единият е мнооого запазен).

Едното Ауди на което се спрях е 1,8 20V, 95г. с газово за 11 000лв-горе-долу изглежда добре, двигателя е поддържан.

Другото Ауди (мнооого запазеното) е 1,9 TDI, 96г. за 12 500лв. - НА 133 000км, нов внос от Австрия!!!!

Та дилемата ми е коя от двете би могла да ми създаде повече проблеми?! :rolleyes:

Не съм запознат с двигателите на Ауди и Ви моля за Вашата помощ!

Чувал съм баснословни цифри за смяна на консумативи, не дай си боже да се наложи нещо по-сериозно. :D

Моля Ви кажете кое от двете е по-добър вариант (качество-цена-издръжливост).

Помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не опиташ със съвсем кратко 'лутане' из форума, и по-специялно с ТЪРСАЧКАТА му, да си отговориш сам на въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро и аз имах подобни въпроси! :D

За разлика от теб освен по автокъщи се лутах и по автосервизи.

Единственото, което успях да разбера, е, че 1,8 е малко по-добър мотор от 1,8Т.

За дизел - поне тези автомобили, които аз гледах (в Бургас) бяха на около 200-250 000км (което като че ли звучи по-разумно от 133 хил), а и от към интериор бяха под всяка критика.

Случи ми се да попадна и на ауди с газово. Господинът твърдеше, че е оригинално, но беше с българска бутилка (по какви причини - незнам, май нещо относно паспорта или подобно). Че той каза, че неговото ауди горяло газ почти толкова, колкото и бензин!А и доста добре си вървеше!

Лично аз стигнах до извода (да не забравяме, че нося пола и токчета), че един бензинов двигател би издържал много повече от дизелов (като се има предвид навъртените километри, преди ти да го купиш)!

А за поддръжката, в колкото сервизи отидох, всичките "майстори" твърдяха, че разлика в цената няма :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате взимай дизела и не му мисли. Ако е на толкова километри, колкото пишеш - ще се отвозиш.

А това със скъпите консумативи е относително - зависи какво разбираш под СКЪПИ.

Лично аз никога не бих си купил бензинова кола, ама не безинова ами газова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, кое е по-скъпо е много относително. На тези времена, бих си търсил дизелче. Ако не е блъскано и двигателчето е добре (следвай съветите в раздела ЗЛАТЕН ФОНД) 1.9 ТДИ е добър избор. Покарай я около един или два месеца, пък ако излезе нещо я продавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, тук човек да не попита нещо - директно към търсачката го пращате. Споко, ще го ориентираме човека, не го шашкайте. :rolleyes:

Колегата, А4 97ма на 130'000км звучи като ново А8 1.8 инжекцион. Просто такова НЯМА, а по-лошото е че няма и да има :) Но това далеч не е толкова важно за теб, защото в крайна сметка като заведеш колата на 2-3ма изпитани майстора и ти кажат, че си заслужава, значи това е твоята кола и толко'з. На колко км е двигателя въобще не трябва да те интересува! Разгледай форума СЕРВИЗИ/РЕМОНТИ и виж какви са координатите на клубните майстори, които бихме ти препоръчали да се обърнеш към тях за помощ и съвет в огледа.

Моят съвет би бил дизела, защото има зверски въртящ момент, който прави колата изключително приятна за каране както в центъра така и извън градско, където можеш да изпреварваш на 5та само с подаване на газ без да трябва да сваляш предавка надолу. Плюс това бензонов двигател на газ за мен винаги ще си остане една въпросителна от гледна точна на това дали е настроено всичко като хората и дали не трябва да ходиш да ти я оптимизират за да си доволен как работи. Дизеловият двигател няма сериозна поддръжка, турбината не е скъпа за ремонт и тн.

Питай ако нещо не ти е ясно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай ако нещо не ти е ясно :rolleyes:

Абе кога почвате да разсаждате пипера бе, некой вече започна или е много рано преди великден, само репичките и марулята в парника съм сложил за разсад. И с Калиевия Нитрат как действате, бурно ли ги торите или крайно внимателно. Имам въпрос и за брането на гъби и отглеждането на копринени буби, ама в друга тема може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се заяждали с женското съсловие :hilezh: . Не виждате ли колегата Слав какви жизненоважни въпроси го вълнуват??? :rolleyes:

А по темата - имах Ауди 97 1.9тди 110к.с., което сам си внесох и беше на абсолютно реални 171 000км като го купих. Не съм съгласен,че няма дизели на малко км - друг е въпроса на каква цена "лягат" в Бг. Колата е перфектна за градски условия - нисък разход на гориво и доста добър вървеж. И не е скъп за поддръжка каквито мнения се носят. Така че колега, дизела е за предпочитане - но без да ангажирам някого с моето мнение имам големи предубеждения към по-слабия му вариант /90к.с./.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI 1,9 TDI, 96г. за 12 500лв. - НА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!133 000км!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:rolleyes::D:hilezh::);):flehan::flehan:

Колега не искам да се заяждам ама освен че е на 133000 сугурно тоя дето го продава ти е казал,че го е карал стар дядо и не е излизало от гаража!Аз по 2 пъти на 40 дни съм в Германия и се връщам през Италия и Австрия и мога да те уверя, че няма 10 годишен дизел на тия километри!Даже и бензинов мотор е малко вероятно да е на 133000!Ама ако ти харесва....лапай го :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audi4life:А по темата - имах Ауди 97 1.9тди 110к.с., което сам си внесох и беше на абсолютно реални 171 000км като го купих.

Ти пък как разбра че е на АБСОЛЮТНО РЕАЛНИ 171 000км бе!Да не би да вярваш на слуховете,че в Германия не превъртат километражи :rolleyes: Или пък арабина в автосалона ти се закле,че не е въртяно :hilezh: ,защото един съ разплака пред мен със истински сълзи,защото не му вярвах, че едно А4 на което капака и калниците бяха напаснати като на новата ЛАДА и двата фара бяха рязлични не било блъскано :respekt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audi4life:А по темата - имах Ауди 97 1.9тди 110к.с., което сам си внесох и беше на абсолютно реални 171 000км като го купих.

Ти пък как разбра че е на АБСОЛЮТНО РЕАЛНИ 171 000км бе!Да не би да вярваш на слуховете,че в Германия не превъртат километражи :rolleyes:  Или пък арабина в автосалона ти се закле,че не е въртяно :hilezh: ,защото един съ разплака пред мен със истински сълзи,защото не му вярвах, че едно А4 на което капака и калниците бяха напаснати като на новата ЛАДА и двата фара бяха рязлични не било блъскано  :respekt

Не колега, не съм го купувал от арабин и освен това имаше сервизна книжка /само сега недей да ми развиваш теории как и тях фабрикуват/. Освен това ако знаеш как да я използваш въпросната сервизна книжка и имаш елементарни познания по математика /в което не се съмнявам/ то тогава лесно можеш да достигнеш до определени изводи относно реални ли са км или не. И недей да се заблуждаваш от възприетото мнение във форума, че няма дизели на малко км

ПС. То не че 171000 са малко де...

Редактирано от audi4life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не стане така, че като се внесе тук дизел на малко км търговците да местят километража му напред, за да не ги обвиняват че са лъжливи овчарчета :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Газ? Хммм... Не съм игурен. Нямам вяра на газта, дори и когато сипвам на всеки 100 км. по 20лв. бензин. Май е по-добре да "анализираш" състоянието на TDI-то. А пък и е жестоко моторче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизел - поне тези автомобили, които аз гледах (в Бургас) бяха на около 200-250 000км (което като че ли звучи по-разумно от 133 хил), а и от към интериор бяха под всяка критика.

Госпожа, като мръдна до Бургас искаш ли да ти се обадя да погледнеш моята 1.9тди на която лично аз направих 200-хилядния км и да огледаш интериора?

Само ще изключим че ми е счупена пантата на капака на обегалката (ех тия жени как ритат) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че колегата Nasti може да помогне.

Винаги се е отзовавал. :hilezh:

Защо не му драснеш един ЛС ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...