Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 2


grizzly

Recommended Posts

:) това с 12v го четох и ми се стори малко :) шанаджийско.

Явно от това кабелче с 6те пина отива в някой комп, в него влизат и кабелчетата на страничните затъмняеми огледала.

Най-вероятно ще си взема и лостче за асистента за къси/дълги и двете странични затъмняеми огледала.

Това ще завърши auto dimming пакета и асистента за къси/дълги :)

Да добавя нещо пак:

Pin 1: black/red - Constant 12V

Pin 2: brown - Masse

Pin 3: red/yellow - Reverse signal

Pin 4: purple/white - Sideview mirror dimming Driver side

Pin 5: purple - Sideview mirror dimming

Pin 6: white/yellow reading light connector

Първи и втори пин са ясни, 4 и 5 явно отиват за затъмняването на страничните огледала.

Въпроса е за 3ти и 6ти, дали те не минават през някакъв модул за да работи асистента за светлините?

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен не се занимавай с тия огледала. Кабела на огледалото отива в компа на вратата. А за да стигнеш до компа на вратата се маха всичко, включително и рамката, за да смениш огледалото с кабела. Това ако кабела е различен. Иначе се кодира компа на вратата само и то ако поддържа тази функция. Не знам обаче да я има преди фейса. Ако тръгнеш да слагаш комп след фейса едва ли ще тръгне.

Coding

+0000002 = Interior Door Handle Illumination

+0000004 = Insulated Glass installed (PR-4KR/4KV)

+0000008 = Door Warning Lights installed

+0000016 = Right Hand Steering (PR-L0R)

+0000032 = Lighting Package (Interior Lighting - PR-QQ1)

+0000512 = Interior Lock Switch installed

+0001024 = Avant (Wagon)

+0002048 = Electrical Child Safety Lock (PR-4H5)

+0004096 = Opening Assistance

+0008192 = Closing Assistance (PR-GZ2)

+0016384 = Keyless-Entry installed (PR-4F2/4K5/4K7)

+0032768 = Safe Function disabled (PR-A8U)

+0065536 = Window Regulator Comfort Function disabled

+0131072 = Handicapped Vehicle

+0262144 = Special Protection Vehicle

+0524288 = Pinch Protection disabled

Сега погледнах. Затъмняването е свързано с това на централното огледало. В смисъл не му трябва кодировка и може би се захранва автоматично. За дългите обаче не знам как е.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз разбрах за дългите светлини да минава на къси автоматично като се разминава с някой. Тази екстра я има след фейса. Предполагам затова е датчика от двете посоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затъмняването на страничните се контролира от централното да.

Това става посредством пин 4 и 5 на 6 пиновата букса която излиза от средното огледало.

Значи процеса на проста подмяна на страничните огледала е свързан с махането на рамката?

Sky колко труд е това?

Дали ще е повече от час разглобяването и сглобяването на една врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си го правил го сложи 1/2 ден за всичко. Кората, рамката и другите екстри. Имай на предвид, че рамката на стъклото после трябва да се напасне с вратата за да не ти влиза вода като вали. Има и някои скрити болтове, които са за рамката на стъклото и са под дунапрена на вратата. Трябва да се махне и говорителя, мисля единия беше там.

В темата за вакума съм сложил снимки.

П.С. Може би съм те объркал. Рамката се маха ако искаш да смениш кабела на огледалото, защото той минава през рамката. Иначе компа на вратата се вижда лесно като махнеш кората.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набелязаните странични огледала са ел, с затъмняване, автоматично прибиране и подгряване.

Моите са само ел. с подгряване.

Това означава, че кабела трябва да го сменя задължително.

Автоматичното прибиране има ли как да го подкарам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Стига новите да идват с моторчетата си. В такъв случай, трябва да смениш и бутона на дръжката с такъв който е с опция и за прибиране. Кодировка не съм сигурен дали се прави. Мисля просто се командва от бутона. То затова няма и как да направиш с ключа да ги прибираш, защото няма комп който да ги управлява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набелязаните странични огледала са ел, с затъмняване, автоматично прибиране и подгряване.

Предполагам знаеш че с този вариант получаваш като бонус опцията за наклоняване на огледалото надолу на задна, дори и да нямаш мемори ел. седалки.zustimm.gif

Същата се активира с добавяне на 128 към кодинга на пасажерската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом имаш и затъмняване пробвай - на контакт, копчето да е на дясно огледало, на задна, накланяш огледалото колкото трябва и връщаш на паркинг да запамети => тест . Ако не стане ще набие грешка => връщаш кодинга на старото положение, преглъщаш и гледаш напред hilezh.gif защото може би да трябва да са и с осветление отдолу. При мен не става защото от всичко това нямам затъмняването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към памет пакета е наистина. Но ако все пак се намери вариант за настройване, ще ми е интересно да опитам и с мойта. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото ако някой иска А6 комби мога да съдействам за тази да даде отстъпка.

http://www.autobedrijfpeeters.nl/occasions/personenauto_s/audi/a6/audi_a6_3_0_tdi_avant_quattro_leder_mmi_navi_xenon_led_ecc-786683.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматично прибиране на огледалата ще ми е полезно. Как изглежда бутона? Другите всички опции ги имам, но бутона ми е стандартен, си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твойта мисля я има тази екстра. Но не са автоматични, а ръчни. Има 4 позиции бутона, като тази за прибирането е на 180 градуса от тази за подгряването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда бутона. Този даже е от хубавите с хром. rolleyes.gif

Бутон с прибиране на огледалата от Ибей.

За мемори пакета относно огледалото - да моторчето на огледалото трябва да е с памет и въпросното такова е със 7 жици вместо само 3. Иначе казано, ако на стикера в багажника си откриете някой от следните два кода за огледалата : 6XF или 6XL , то екстрата с накланяне на огледалото ще я имате, дори и да нямате ел. седалки с памет.

PRCode: 6XF = Exterior mirrors: with memory function electrically foldable/adjustable/heated

PRCode: 6XL = Exterior mirrors: with memory function automatically dimming electrically foldable/adjustable/heated

Моторчетата са същите и при А4 мисля, само номера е различен - за A6 - 4F1 858 532 L/P и за А4 - 4E0 959 577 C.

До тия изводи стигам след цялостно прочитане на тая чужда тема:

Моят сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера какъв кодинг правят и дали се сменя огледалото, но long coding се поддържа само след фейса. Моя комп не поддържа long coding. Отделно мойте огледала имат всички екстри без памет, но си мисля, че ако искам тази екстра ще трябва да го сменя с моторче с памет. Аз не виждам смисъл от тази екстра, освен ако не паркираш в гараж. Почти никога не гледам страничните огледала, а се обръщам на зад и така паркирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем обикновен кодинг на пасажерската врата (52 модул), където излиза падащо меню с различните опции за добавяне, не е long coding. Просто трябва да се добави цифрата 128 към сегашния кодинг. Т.е ако при мен в момента е 0001642, то с добавяне на + 128, ще стане = 0001770 и т.н:

Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 4F0-910-793-52.lbl

Part No SW: 4F0 910 793 E HW: 4F0 959 792 E

Component: TSG BF H12 0120

Revision: 00000000 Serial number: ?X2

Coding: 0001642

Shop #: WSC 02327 785 00200

VCID: 2C5B87B3DF0B3763

No fault code found.

Това е полезна екстра при ежедневно успоредно паркиране, когато от дясно или отзад имаш тротоар с бордюр и/или други препятствия. Пести време за ръчното нагласяне на огледалото надолу и обратно. Вместо това всичко става автоматично и огледалото се връща само в основно положение при скорост над 15км/ч или при изваждане на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твойта мисля я има тази екстра. Но не са автоматични, а ръчни. Има 4 позиции бутона, като тази за прибирането е на 180 градуса от тази за подгряването.

Така е, ръчно е прибирането. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е такава

6XK Exterior mirrors: automatically dimming,

electrically foldable/adjustable/heated

А кодинга е такъв

Coding

+0000001 = Fuel Tank Lid Unlock Button (PR-A8U)

+0000002 = Interior Door Handle Illumination

+0000004 = Insulated Glass installed (PR-4KR/4KV)

+0000008 = Door Warning Lights installed

+0000016 = Right Hand Steering (PR-L0R)

+0000032 = Lighting Package (Interior Lighting - PR-QQ1)

+0000064 = Lighting Package (Exterior Lighting - PR-QQ1)

+0000128 = Outside Mirror Adjustment (Memory - PR-6XF/6XL)

+0000256 = Mirror Heating NOT installed

+0000512 = Interior Lock Switch installed

+0001024 = Avant (Wagon)

+0002048 = Electrical Child Safety Lock (PR-4H5)

+0004096 = Opening Assistance

+0008192 = Closing Assistance (PR-GZ2)

+0016384 = Keyless-Entry installed (PR-4F2/4K5/4K7)

+0032768 = Safe Function disabled (PR-A8U)

+0065536 = Window Regulator Comfort Function disabled

+0131072 = Handicapped Vehicle

+0262144 = Special Protection Vehicle

+0524288 = Pinch Protection disabled

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ( от две седмици съм с Audi A6 (4F) 3.0TDI Quattro ) и все още имам много въпроси за/около колата. Безкрайно много благодаря на няколко от момчетата във форума (те си знаят кои са) за съдеиствието до момента. Днес си обслужих количката и случайно стана дума за трансмисията. Въпреки, че от Ауди не предписват смяна на масло и филтър... мисля да го направя след известно време. Има друг интересен момент - до колкото момчето от сервиза ми каза автоматичната скоростна кутия е "адаптивна" - демек приспособява се според стилът на каране. Не намерих никаква информация на български (толкова съм и търсил), но във vwvortex има няколко теми. Есенцията която извлякох от там е следната - скоростната кутия може да се ресет-не и има два режима - икономичен и спортен. Става с vagcom или по следният начин :

"To perform the transmission adaptation (synchronize to the throttle body) without Vag-Com.

1. Put your key in the ignition and turn ignition to the on position (the position right before you start the car)

2. Hold down the gas pedal pressing the button under the pedal for at least 20 seconds.

3. Let foot off pedal and start car. Be sure that you do no turn ignition off because that will void the reset

Now if you want to engage Sport mode on a Mk IV:

1. Ignition on (not engine)

2. Depress the gas pedal TWICE to activate the kickdown switch

3. Release the gas pedal and Immediately start the car"

...и това

00002 = sport mode with DSP

00012 = sport mode without dsp

00001 = economy mode with DSP

00011 = economy mode without DSP

Last digit. 0=auto selection, 1=economy mode, 2=sport mode.Simple.

Това, което направих аз беше първата опция с 20-те секунди и маи има разлика :D Някой по-запознат да каже нещо повече ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам следния провлем.. пасажерския прозорец чат пат отказва да се вдига от копчето на шоф врата. Като изгася колата и после я запаля прозореца се вдига. От копчето на пасаж врата няма проблеми. Не знам софта ли е или копчето. Чудя се дали да не я закарам в порше на диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Manoff със здраве да си е караш.

Според текста така се започва адаптация на кутията без ваг-ком.

За огледалата ще ви кажа как се получава, след като си намеря две странични :)

Това от колегата манофф е интересно, не съм го срещал досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...