Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 2


grizzly

Recommended Posts

Ааа да, и моята го има, бях забравил (спрях да ползвам безключовото за движение). Колко съм тъп.

Ама да се похваля пробвах колата тези дни няколко пъти до 200-210 км/ч, добре се държи.

Само че се появява лека вибрация в шофьорския сенник (държа го отворен напред).

Спокойно, след 220 км/ч се загубва хихихи.

Шегувам се, не се сдържах. Ти сериозно ли се притесняваш за това.

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае колко е timeout-а, ако сгрешиш два пъти кода за security access-a? Вместо да чукна 11463 в CODING II, го въведох в security access-a, и като се усетих, че го правя в грешния канал бше късно. След това реших да пробвам на CODING II, ама ми даде, че трябва да мине някакъв grace time...Колко часа трябва да изчакам преди да пробвам отново, два не са със сигурност :( Само кода ми остана и съм готов с GRA retrofit-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, след 220 км/ч се загубва хихихи.

Шегувам се, не се сдържах. Ти сериозно ли се притесняваш за това.

:respekt:

Не, разбира се; лек неделен хумор беше :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае колко е timeout-а, ако сгрешиш два пъти кода за security access-a? Вместо да чукна 11463 в CODING II, го въведох в security access-a, и като се усетих, че го правя в грешния канал бше късно. След това реших да пробвам на CODING II, ама ми даде, че трябва да мине някакъв grace time...Колко часа трябва да изчакам преди да пробвам отново, два не са със сигурност :( Само кода ми остана и съм готов с GRA retrofit-a.

Ами "grace time" по нашему означава " порядъчно време" или бая време. Предполагам трябва да преспи и да е ОК на другия да си довършиш ретрофита.

***

Аз пък днес си оправих един теч в краката на шофьора, който се получаваше само при обилно поливане на колата с вода. cool.gif Проблема беше в едно извадило се уплътнение в задната част на кутията през която минават кабелите към двигателя - точно до моторчето за чистачките. Получава се при невнимателно слагане на капака на тази кутия. Добре че го оправих защото е покапвало точно над буксите с кабели, които идея си нямам за какво са, но явно не е имало последици. Използвах и почистих идеално от шумки и клечки.smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до 1-2 дни не ми се отключи функцията, ще отида някъде да ми презапишат софтуера на компютъра...

При мен на старата кола (3.0tdi) от това гумено уплътнение ми се напълни кутията, където е ЕКУ-то и оттам релето за подгрева и 5 свещи изгоряха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Geschwindigkeitsregelanlage - GRA

http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenOriginalTeile/original_teile/geschwindigkeitsregelanlage.html

...или допълнително монтиране на темпомат.

Редактирано от ggatwo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно се не е от използваемите екстри, но понякога се налага :)

Доколкото знам е труден за поставяне и нагласяне.

По ме блазни безключово и налягането в гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-хубавите екстри на А6 са спортните предни седалки, BOSE аудиото, самозатъмняващите се външни и централно огледала, парктроника с визуална функция, навигацията с цветните дисплеи MMI + FIS, защото се четат отлично.

Това от практична гледна точка, иначе от визуална и комфортна колкото повече, толкова по-добре.

Да се похваля, онзи ден карах най бързия дизел на който съм се качвал, a и най-хубавото БМВ.

535D individual с чип! На Страхил (Baholino) от форума е и е само на 78000км 2005-та година.

310 коня и близо 680Нм. Този въртящ момент как мачка гърба не е истина.....

Освен че върви като самолет, много ми харесаха уникалните седалки с множество ел настройки + вентилация + масаж и добре четящите се уреди. Много по семпли и малки са от тези на 4F, но са отлично четими и привличат вниманието. Вентилацията на седалките в тази жега както бях по тениска и къси гащи определено са безкрайно удобство. Няма потен задник и гръб!

Супер кола е това като цяло! Бял кожен салон + пияно лак и всичко останало черно. Много стилна комбинация. С големия 16:9 цветен дисплей който стои на черен фон и само информацията контрастира. При ауди фонът е много по-шарен. С прожекция на предното стъкло, която е невероятно удобство и се чете с лекота ( на погледа към пътя ти е с плътен оранжев цвят). Губиш нужда да гледаш уредите, особено полезна е когато навигацията те води!

Стойката вътре е накакси по-ниска от тази в 4F, а стъклата са по-големи. Отзад има странични щорички дори на триъгълните стъкла на вратите. Воланът е ел. и като седнеш и запалиш слиза надолу буквално над коленете ти. Лостът на скоростите е като джойтик, малък и го хващаш с цялата ръка. Централната хоризонтална конзола е много яка. Имах чувството че съм в болид някакъв. После като си отвориш вратата воланът се връща нагоре, за да ти освободи място да слезнеш. Бутоните на климатроника облицовани в алуминий и не изглеждат грозни като обикновените. Обяче пияно лакът ми обра точките, понеже закрива всички свободни пространства, които винаги са ме дразнили в E60. Тук изглеждат като някакви дисплеи na standby и отразяват други обекти. Уникално е. Управлението е тежко, воланът е малък и супер дебел. Спортна кола отвсякъде.

Въобще не изглежда като другите E60-ки, но такова изпълнение за първи път виждам. :huh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По края на стъклата им има ивичка 0,5см някъде, която се отличва от останалата огледална част - това са сензорите.

Ивичката стои или малко по-тъмна или малко по светла в зависимост дали огледалото ти се е самозатъмнило.

Ето тук се вижда ивичката

mm92k7.jpg

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стенли в Горна Баня - в климатичната част на 4Ф няма нищо особенно... а и съм ходил 2 пъти при Стенли и е много точен

За какви пари говорим, че мисля да заредя профилактично климата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви пари говорим, че мисля да заредя профилактично климата

Честно казано не си спомням от миналата година, не беше някаква скъпотия.. 30-40 лв. максимум

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Дани-Д е изключително добър специалист по климатици.За съжаление е чак във Видин,но си заслужава някоя разходка из България да се съчетае с диагностика и евентуално дозареждане при него.Аз съм му клиент от 6 г.,при наличието на поне 10 майстори във Враца.

Иначе,доколкото аз знам,желателно е климатикът да се профилактира веднъж годишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно да попитам, ако свържа клемите на акумулатора със зарядно устройство 5АЧ, по начин такъв, че без да снемам акумулатора от автомобила, има ли риск да изгоря някой модул по електрониката?

И още...простете за въпроса, но....ще купувам комплект свещи за моя двигател, водна помпа и т.н. та интересува ме, редът на работа на Порше София запад, такъв какъвто е в Мото Пфое ли?

В смисъл, отиваш на централната каса, заявяваш артикул, фактурират го, плащаш и си го взимаш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега чета, чета ...и пак чета форума и какво излиза.....Доста мнения потвърждават твърденията на ,,уж разбирачите" за ,,крехките А5 4F"...като чета някои мнения за проблеми с имобилайзер и другите електроники и изтръпвам, защото карам старо 4F===

До там съм стигнал да ме е страх да си заредя акумулатора....

Толкова ли са зле тия коли????

Хм на който и да кажа и се похваля с 4F, все едно и също в отговор насреща....,,Много ги продават, защото им е непосилно скъпа поддръжката".....,,Ще ти съдере джоба", ,,проблемни електроники", за капак ,,крехки коли".........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия драми бе човек... зареди си смотания акумулатор, нищо няма да се взриви ако зарядното е ОК

Веско, не са драми ! Зачети се по авто-форумите ...Че и тук има критика към модела...

Колкото е харесван модела А6, толкова е и оплюван и мразен....

Много противоречиви мнения...

За мен ясно..удовлетворява ме...Сутринта изминах вмного удобно и комфортно над 400 км,свърших работа, върнах се в София ,че и отидох на работа.........Без умора и напрежение...колата е много удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...