Jump to content

Recommended Posts

Няколко момчета се оплакаха от летните, няколко други от зимните. Май много зависи и от самата партида :)

И летните и зимните нокияни са супер Х- са го карам вече 3 години с 17-ки и особено зимните са като нов, на летните малко борда им е слаб или конкретно тия на 45 профил и то само ако скочиш в стабилна дупка.

Пусни оферта за 245 х 50 х 18 с около 100+ теглови индекс че седмицата ще е труп с тия летни гуми :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моето мнение е ако нямаш пари за Континентал, вземи си Гиславед.

Точно това е и моето мнение. :)

За нокиан от няколко човека чувам, че им пада грайфера на цели блокчета :rolleyes:

Така е, но за летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пиша нищо по темата защото авторът й ми е крайно неприятен, но това е без никакво значение в случая и квот било било. :)

Щракайте си яко клавишите, но има недостиг на суровини за производството на гуми и това им е качило цените от 15 до 30 %.

Както когато нефта поскъпна и захарта поскъпна неколкократно.

Дерзайте мечтателчета и продължавайте да си пишете глупостите.

Лека Ви вечер умничета! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пиша нищо по темата защото авторът й ми е крайно неприятен, но това е без никакво значение в случая и квот било било. :rolleyes:

Щракайте си яко клавишите, но има недостиг на суровини за производството на гуми и това им е качило цените от 15 до 30 %.

Както когато нефта поскъпна и захарта поскъпна неколкократно.

Дерзайте мечтателчета и продължавайте да си пишете глупостите.

Лека Ви вечер умничета! :)

е какви са глупостите примерно? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Nokian WR D3 някой има ли отзиви?

е какви са глупостите примерно?

Не му обръщай внимание, пак е поркан...

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Nokian WR D3 някой има ли отзиви?

Не му обръщай внимание, пак е поркан...

нов е, и като гледам според тестовете си е горе долу като същата, стария модел - http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2011-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm

се ми е тая за него

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гуми НИТТО препоръчвам и клебер и ако някой от хората който се занимават професионално с това ако може да ми драснат по едно ЛС за размер на НИТТО 195/65/15 летни гуми ,защото по нета ненамерих нещо само големи размери имаше !!!!!

гумите нитто КОИТО са в нас са 225 / 45/ 17 или 245 - !!!!

нека продфесионалистите кажат :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото съм запознат с марката NITTO - правят само ултра спортни модели гуми. Новия GT-R излиза серийно с такива гуми, което говори доста красноречиво, че не са за пренебрегване. Съмнявам се обаче моделите им в по-ниските класове да могат да конкурират европейските им еквиваленти. Зимните гуми също ме съмняват да са с високо качество, но това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гуми НИТТО препоръчвам и клебер и ако някой от хората който се занимават професионално с това ако може да ми драснат по едно ЛС за размер на НИТТО 195/65/15 летни гуми ,защото по нета ненамерих нещо само големи размери имаше !!!!!

гумите нитто КОИТО са в нас са 225 / 45/ 17 или 245 - !!!!

нека продфесионалистите кажат :rolleyes:

нитото правят само и единствено шантави размери.При нас имаме М3-ка е90 и собственика и не ще да чуе вече за други гуми.Общо взето наистина гумите са брутални,но са повече за бегачки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ве, погледнах им сайта, имат си и тъй наречените "стрийт" гуми, които са си за нормална употреба, пък и ако са толкова хубави гумите, примерно този размер идва и на добра цена.

http://www.discounttiredirect.com/direct/tires/nitto/product/submitProductSize.do?pc=40338&tmn=Invo&typ=Passenger%2FPerformance

тя една гума ако е хубава, какво значение има дали е на бегачка или не? :rolleyes:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви предложения за 205/55 r16 Н. Интересуват ме гуми alpin4, dunlop, continental и др в този клас . Не търся да са за сняг, а за студено и ледовито време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на Primacy Alpin PA3 и Pilot Alpin PA3 на доста примамливи цени, с уточнението че са с ДОТ 08 и 07. Как стоят нещата при правилно съхранение да гумата, тези 3-4 години как биха се отразили? Гумите са нови и държани в склад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм точно с такива 225/45/17 Nokian WRG2 от 2 зими....

това ще им е трета - засега нямам оплаквания... :)

Даже според мен е сравнително добър този модел! :hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на Primacy Alpin PA3 и Pilot Alpin PA3 на доста примамливи цени, с уточнението че са с ДОТ 08 и 07. Как стоят нещата при правилно съхранение да гумата, тези 3-4 години как биха се отразили? Гумите са нови и държани в склад.

ако са на добри цени, що да не, и ако не караш толкова зимата, не би трябвало да има проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е че Pilot Alpin-a e Made in France и е 94V , което мисля означава каучук с по-добро качество. Говорих с различни гумаджии и всичките ми казват че Michelin дават гаранция 6 години че каучукът ще запази свойствата си и 10 години гаранция на гумата... Пък и показателите от тестовете са много добри и сериозно се замислчм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

94 = 670 kg/ гума. V = 240 км/ч. което пак говори за добро качество, щом така са ти казали и са такива гаранцийте, взимай си без да се притесняваш. Може ли да попитам на какви цени ще ги вземеш или? всичко най :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V=240, W=270, Z=290+

горе долу нещо такова беше

И не значи добър каучук защото за тия скорости гумата е мааалко по-твърда и по държелива на жега.

Но и с нужда лееекинко да се подгрее за да може да спира с пълния си пУтенцЯл летоска.

Говоря за летни.

Говоря за обяснения дето четох нейде из ADAC по случай защо GoodYear Eagle нещо си е читава само с индекс V.

Така че V индес подозирам и на зимни ще е малко по пластмасова от H или T да речем.

Зависи какво търсиш и за какъв климат се подготвяш.

При всички случаи зимна гума с индекс V е безмислена според мен за джанти до 16 цола включително.

Но аз съм форумен семкаджия и не ме взимайте на сИриозно

Друго интересно нещо е че от една скорост нагоре ( не я знам колко е ) гумата почва да изпитва по-големи усилия да не се развърчи на парчета от центробежните сили от колкото да се смазва навътре заради тежеста на колата и натиска на въздушната струя върху автомобила.

Затова и оплетката на телчетата и твърдостта им е друга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе искам да ви питам вярно ли, че в Турция новите гуми били доста по евтини от България, няма значение от марката и размера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да ползвам и аз темата да ви попитам кои да са гумите.Размера е 195/65/15,подредил съм ги както на мен ми се струва най добре.

Kleber Krisalp hp2

Bf goodrich G-force winter

Kormoran Snowpro b2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корморана можеш спокойно да го изключиш като избор - много смотана гума.

Клебера и Гудрича са на една цена, като общото мнение е, че Гудрича е по-добрата от двете гуми. Днес ти казах, че в момента наличния Гудрич е с дот 4011 и е произведен в Англия :respekt:

Аз имам опит само с Клебера на 4х4 кола и нямах никакви забележки към него - смело го препоръчвам, проблема е с наличностите му в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...