Jump to content

Джанти за A4


XenoN

Recommended Posts

Здравейте.Харесал съм си едни оригинални джанти на ауди и исках да ви попитам дали някой знае горе долу на какви пари вървят. Благодаря ви предварително :zustimm:

Ето тези

post-62757-0-30027900-1318368484_thumb.j

Редактирано от XenoN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Харесал съм си едни оригинални джанти на ауди и исках да ви попитам дали някой знае горе долу на какви пари вървят. Благодаря ви предварително :)

Ето тези

За пари не знам, но искам да кажа нещо за този модел. Купих колата точно с тези джанти 16-ки. След около година каране влязох в един ТРАП в орландовци и направих балон на предна дясна гума. Понеже гумите бяха стари реших да си взема нов комплект 16-ки от Диана2000. Казах на момчетата да ги изправят ако има криви. Очаквах ПОНЕ една крива. Онзи се връща и ме гледа ей така :) . Вика и 4-те са прави не знам къде си ги карал. От там аз почвам да гледам така :hilezh: . А и 4-те ми джанти са с ужулени бордове, не е кат' да не са подпирани от предишния майстор. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си търсих дълго време такива и се оказа, че има доста имитации на този модел, така че внимавай.

Доколкото разбрах оригиналните са маркирани с емблема отвътре и е щампован размера на джантата + сериен номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите наистина са много здрави ...

Мислех да продавам мойте но нещо немога да реша за зимата на 15 или 16 да карам все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си търсих дълго време такива и се оказа, че има доста имитации на този модел, така че внимавай.

Доколкото разбрах оригиналните са маркирани с емблема отвътре и е щампован размера на джантата + сериен номер.

Вчера гледах в един сайт мисля че не беше български и имаше такива имитации, със сигурност не са толкова здрави колкото оригиналните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите зимните са такива, или поне доста подобни. Тези ми се виждат изпъкнали , а моите са леко вдлъбнати, ма иначе приличат много. марката на моите е "FUNDO"-маде ин норвегия :respekt:. Требва да са оригинални(имат и щампа на ауди), ма за фирмата намерих:"Norwegian manufacturer Fundo Wheels, original equipment tyre rim supplier to European vehicle producers, has been declared bankrupt" Демек-приключили са пичовете. 16 цола ги спазарих за 300 лв, като са без забележки(ма пак от приятелче и с 800 уговорки). Все пак всичко е въпрос на пазарлък-това са 2-ра употреба части!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е е-бей ги има за 130-150 лири!!!

Ако някой има желание ЕКОНТ правят доставка и от тук до адрес в БГ излиза мисля на далавера! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са симпатични придават много вид на колата. Мерси за информацията колеги :respekt: Значи само джантите са около 300 до 400лв. Добре е като се има в предвид че всеки казва че са много добри.Заслижава си. :hilezh:

Редактирано от XenoN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са здрави.И аз съм с такива и мисля да си купя същите за зимните гуми и да си имам два комплекта.За А4 мисля че това е най-красивата джанта.

Виж тези ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пари не знам, но искам да кажа нещо за този модел. Купих колата точно с тези джанти 16-ки. След около година каране влязох в един ТРАП в орландовци и направих балон на предна дясна гума. Понеже гумите бяха стари реших да си взема нов комплект 16-ки от Диана2000. Казах на момчетата да ги изправят ако има криви. Очаквах ПОНЕ една крива. Онзи се връща и ме гледа ей така :lol: . Вика и 4-те са прави не знам къде си ги карал. От там аз почвам да гледам така :lol: . А и 4-те ми джанти са с ужулени бордове, не е кат' да не са подпирани от предишния майстор. ;)

+1 ;) Наистина невероятно здрави. Нямате си на представа от какви трапове :lol: съм излизал невредим ! Евала на инженерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а размера на гумите горе долу колко да е ? 205/60 става ли?

Оригиналния 16-ков размер на А4/Б5 е 205/55, но ако можеш да си го позволиш, аз бих горещо препоръчал 215/55/16. По-скъп размер е, но си струва. Гумата е по-широка, което прави стойката по-красива и бордът е по-голям, което пък е по-добре за нашите "пътища". Отделно и колата става осезаемо по-проходима като клиренс, което също е по-практично за БГ. 205/60/16 идва вече доста високопрофилна и балонеста гума, което прави колата клатушкаща се, а и общия диаметър на цялото колело вече е далеч над заводските норми и товари доста неща по колата.

Успех в избора! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен джантата е тясна за 215 - ска гума, ще седят леко навън гумите от самите джанти, на мен ми харесва джантата и гумата да са на едно ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два км ще е отклонението на скоростомера при тези гуми(215),но това си е нищо.При движение с 100км/ч ще показва 98км/ч.

И аз си мислех за този размер за лятото.

Калкулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тези джанти(оригиналните) ги има и по 400 450 лв с гумите само да ти се играе да търсиш скоро гледах такиве в карс.бг :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...