Jump to content

3.0 TDI висок разход на гориво


oreto

Recommended Posts

Колеги нормално ли е 3.0 TDI на А4 В7 Куатро да харчи в това време 15-17л/100 км на градско защото на мен ми се струва доста? Това както по показания на компютъра, така и по засичане на резервоара. Преди около 2 месеца когато беше по-топло ми даде 12.5 Ще е интереснно колеги с такива мотори да споделят техните наблюдения по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нормално ли е 3.0 TDI на А4 В7 Куатро да харчи в това време 15-17л/100 км на градско защото на мен ми се струва доста? Това както по показания на компютъра, така и по засичане на резервоара. Преди около 2 месеца когато беше по-топло ми даде 12.5 Ще е интереснно колеги с такива мотори да споделят техните наблюдения по въпроса.

Нормално е. Студено е и има много задръствания; ако караш и само по 2-3км на ден без да загрее колата и макс до към 3та предавка и 22/100 ще стигнеш. По реално може да засечеш с каране от единия до другия край на София за поне 1 час и колата ползва предавките поне до 5та, като маршрута трябва да включва от всичко по малко - светофари, околовръстно, нормален двупосочен път, квартално и т.н. При такива условия, които за мен са си градското каране аз съм на около 12/100 зимата и 11/100 през останалото време. Смесен разход около 8-8.5/100 и около 6 извън градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Студено е и има много задръствания; ако караш и само по 2-3км на ден без да загрее колата и макс до към 3та предавка и 22/100 ще стигнеш. По реално може да засечеш с каране от единия до другия край на София за поне 1 час и колата ползва предавките поне до 5та, като маршрута трябва да включва от всичко по малко - светофари, околовръстно, нормален двупосочен път, квартално и т.н. При такива условия, които за мен са си градското каране аз съм на около 12/100 зимата и 11/100 през останалото време. Смесен разход около 8-8.5/100 и около 6 извън градско.

Общо взето градското ми е около 5-6 км на една отсечка или за целия ден към 20-тина км. Смесен в момента ми показва 10.9/100 а извънградско е 9.2/100 и то без да я настъвам много, а за да го сваля на 8 трябва да карам със 90км/ч. Това със 6 /100 на извънградско ми се струва доста абсурно за този двигател и куатро. Реално на извънградско без много натискане според мен трябва да е към 8- 8.2/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето градското ми е около 5-6 км на една отсечка или за целия ден към 20-тина км. Смесен в момента ми показва 10.9/100 а извънградско е 9.2/100 и то без да я настъвам много, а за да го сваля на 8 трябва да карам със 90км/ч. Това със 6 /100 на извънградско ми се струва доста абсурно за този двигател и куатро. Реално на извънградско без много натискане според мен трябва да е към 8- 8.2/100

За градското с този пробег е напълно нормално. За 5-6км.предполагам не ти достига 90 градуса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарай я извън града - карай с 80-90км/ч постоянно и виж колко дава борда.

Ако е към 6 всичко е нормално.

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/30069.html

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със 6 /100 на извънградско ми се струва доста абсурно за този двигател и куатро. Реално на извънградско без много натискане според мен трябва да е към 8- 8.2/100

Може би просто караш доста агресивно :gruebel: . Твойта е по-лека с поне 200 кг и даже би трябвало да слезнеш под 6 с нормално каране, засичането го правиш на дневния трип компютър нали? - Иначе ще ти усредни с градското ако гледаш общия трип. Със средна по борд 80-85км/ч, двупосочно просто никога не съм имал повече от 6,5 на сто, и мисля че е абсолютно нормално, а се налага да спазвам ограниченията, тъй като не е магистрала и се минава през села. Извънградския ми маршрут е един и същ и го правя около 40 пъти на година с жена, деца и пълен багажник. 8-9 на сто ми е давала колата като качвам Предела примерно, но пък на връщане падам до 5. Все пак други колеги от форума с 4f наистина са на тия нива от 8 и нагоре, но при скорости от 130 нагоре, но пък има и такива с 6,5 така че всичко е индивидуално. Все пак не е зле да и направиш една диагностика/профилактика на дюзи, дросел, ЕГР, да си сигурен че всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен също 15, та чак до 17 на 100 градско е много и то за далеч по-леката от 4Ф Б7-ца. Тя е и с по-малко челно съпротивление, по-ниски и тесни гуми и най-малко 250 кг. по-малко. Познавам човек с Б7 3,0 с куатро и автомат и той споделя разход от 11/100 лятно градско и 13/100 зимно.

Препоръчителна е една диагностика. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със 6 /100 на извънградско ми се струва доста абсурно за този двигател и куатро. Реално на извънградско без много натискане според мен трябва да е към 8- 8.2/100

Аз съм с шестица и извънградско 6,5 е напълно реален разход без климатик, при това среден, НО трябва да спазваш ограниченията на пътя. Ако караш по-бързо и на клима на мен ми е давала 7,5-7,8.

Градско обикновено е 13-14 при мен.

трябва да си прегледаш колата и ако е наред да търсиш причина в стила ти на каране.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би просто караш доста агресивно :lol: . Твойта е по-лека с поне 200 кг и даже би трябвало да слезнеш под 6 с нормално каране, засичането го правиш на дневния трип компютър нали? - Иначе ще ти усредни с градското ако гледаш общия трип. Със средна по борд 80-85км/ч, двупосочно просто никога не съм имал повече от 6,5 на сто, и мисля че е абсолютно нормално, а се налага да спазвам ограниченията, тъй като не е магистрала и се минава през села. Извънградския ми маршрут е един и същ и го правя около 40 пъти на година с жена, деца и пълен багажник. 8-9 на сто ми е давала колата като качвам Предела примерно, но пък на връщане падам до 5. Все пак други колеги от форума с 4f наистина са на тия нива от 8 и нагоре, но при скорости от 130 нагоре, но пък има и такива с 6,5 така че всичко е индивидуално. Все пак не е зле да и направиш една диагностика/профилактика на дюзи, дросел, ЕГР, да си сигурен че всичко е ОК.

Някакви препоръки къде да я направя тази диагностика? Определено не карам с 80км/ч на извънградско , нов града си карам съвсем нормално и за това ми е странен този голям разход. Осреднено ми дава 10.9 в момента като от около 2-3 месеца съм я карал само градско. Като я карах и извънградско тогава беше около 9.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с двигатели от 3 литра какво очаквате градско 7 ???

Доста найвно да се говори за разход под 12 за тези мотори , имам предвид градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях че колегата по-горе направи сравнение на 2.5 с 3.0 ТДИ което е......... смешничко.нестига че харчи повече ами и върви бая по-малко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви препоръки къде да я направя тази диагностика? Определено не карам с 80км/ч на извънградско , нов града си карам съвсем нормално и за това ми е странен този голям разход. Осреднено ми дава 10.9 в момента като от около 2-3 месеца съм я карал само градско. Като я карах и извънградско тогава беше около 9.2

Аз лично съм се оставил в ръцете на Влади_ди от форума и съм много доволен, но ходя и в Порше за някои работи, но там рискуваш да ти връчат един дълъг списък с покупки :lol:. Бих те посъветвал да и направиш като за начало една промивка на горивната система с добавка на Протек примерно, а после да се погледне ЕГР, дросел, ако междувременно са ти дали някакви грешки. Сигуро има и други неща, но специалистите знаят по-добре от мен. Нафтата също излиза че от огромно значение, особено ако си с ДПФ. Мойта откакто и сипвам Максмоушън е много щастлива и не ми е мрънкала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко височък му е разхода на колегата.. ако наистина не гази здраво не би трябвало да смуче толкова ....

Или мнооо скапана нафта... или някакъв проблем - запушване по смукателната част, някой дупка по турбо пътищата ....

Или проблем с автомата .. да не му сработват много локъпите и да има голеееееми загуб, но без тласъци от към кутията

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Максмоушън до Максмоушън има много голяма разлика, както и от Ви пауър до Ви пауър. Иначе по темата - моята градско гори по това време 20/100 и го считам за нормално. От гаража до детската градина и офиса са 3-4 км. Извънградско, яко газ - 8/100.

Аз също съм се оставил в ръцете на Влади и го препоръчвам с две ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Максмоушън до Максмоушън има много голяма разлика, както и от Ви пауър до Ви пауър. Иначе по темата - моята градско гори по това време 20/100 и го считам за нормално. От гаража до детската градина и офиса са 3-4 км. Извънградско, яко газ - 8/100.

Аз също съм се оставил в ръцете на Влади и го препоръчвам с две ръце.

Ако имаш инфо за разликата в една и съща нафта дай малко насока как да се пазим, защото и аз имам подобни впечатления (особено за Ви паура), но всичко е само предположения и не мога да хвана някаква тенденция. Единствено гледам да зареждам на по-оборотни станции и на най-вървежните колонки и ако съм доволен само там после.

Това за гаража до детската и офиса е и моя маршрут от 3км сутрин и разхода както и аз казах по-горе го лепи отма на 20 и това е нормално за много други обеми и типове двг и марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш инфо за разликата в една и съща нафта дай малко насока как да се пазим, защото и аз имам подобни впечатления (особено за Ви паура), но всичко е само предположения и не мога да хвана някаква тенденция. Единствено гледам да зареждам на по-оборотни станции и на най-вървежните колонки и ако съм доволен само там после.

Прочетох някъде, че минаваш през Предел. Не зареждай на Шела край Разлог. Аз реших, че като е с нови резервоари, може би е читав, но се излъгах. Напълних резевоара и от Разлог до София и обратно, най-лошата стойност на 72 канал скочи с повече от 10. Имам известни подозрения около ОМВ край Банско (сравнимо с ОМВ на околовръстен път в София, където лично аз мисля, че съм попаднал на най-читавия дизел засега), но беше преди да почна да меря тайминга на дюзите и не мога да бъда категоричен. Като изгоря шелската бълвоч мисля да напълня един резервоар пак на ОМВ Банско и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го Разложкия ШЕЛ, там нямат никакви клиенти и сигурно още са с миналогидишната нафта :steinigung: .

Без проблеми засега с максмоушъните на Цариградско (там и Шела) и Ботевградско на излизане от София и на Гешов след К. Величков.

Баси трябва и химик ли да ставаш у БГ за да караш спокойно :flehan:

Един приятел ми каза, че вкарал нафтени проби от няколко бензиностанции в минусова камера и Макса единствено устоял да не замръзне. Това преди година. Но ако забравят или си спестят от химията гризваш дръвцето. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В задръстванията преди малко, като всички се изнасят от София, ето какво дава 2.0 ПД. Колата си е наред. В други условия, разходът е нормален :steinigung:

img0631fry.th.jpg

Потвърждавам за Шел Разлог - пълен бълвоч и аз съм се цакал там.

ОМВ преди Банско, аз съм пълнил там, не останах с лоши впечатления.

От нафтата на ОМВ на околовръстното съм доволен, както и от тази на ОМВ Опълченска :respekt:

Май трябва да си направим бял лист с бензиностанциите :flehan:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Последно пътувах от София до Плевен, като карах по-леко, но не съм спазвал ограниченията. По магистралата 140-150, по останалата част от пътя 80-130км/ч и ми даде 7.6 и в двете посоки. Под това за да прадне сигурно трябва да карам с 80 и да няма други коли по пътя, за да няма резки спирания и ускорявяния. Гледам сега че и доста трудно пали при първо палене за деня. Явно наистина има някакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...