Jump to content

Вода в краката


marto_16v

Recommended Posts

Колеги, преди няколко дни бях пуснал тема, че ми тече парното, но темата е заключена. От няколко дни следя казанчето на водата и то не мърда, интересува ме дали може от нещо друго да ми тече вода в краката (само на шофьорското място) за да не свалям таблото на празно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... интересува ме дали може от нещо друго да ми тече вода в краката (само на шофьорското място) за да не свалям таблото на празно?

Огледай около жилото за отваряне на предния капак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вода или антифриз ?

Ако е вода 99.9% проблема е в гуменото маншонче от където минава жилото за отваряне на капака.

Вдигни капака в дясно до таблото на бушоните ще го видиш въпросното маншонче.

Моето така беше излезнало и течеше вода след автомивка.

Решик проблема като го наместих на мястото му и го подсигурих с силиконче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах ауди 90 с 2,3 мотора

имах вода в караката само на шофьорското място

указа се скьсан тунел на купето в следствие на липсващ тампон (челния) на очиларката

така че ако не е бил някога предния тампон в добро здраве погледни си и тунела(заварките на кутията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазно ли е ?

Освен антифриз, може да е и спирачна течност. Преди време ми се беше случило така, капеше от помпата на съединителя и ми седеше влажен мокета, докато накрая не взе и да свети лампата за нивото на течността.

Другите възможни причини, колегите по горе мисля, че ги казаха.

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах същия проблем.Гуменото маншонче,където са бушоните ми е на място,оплътнено много добре със силикон.Радиатора на парното ми ме е сменен,като съответно негуби антифриз както и спирачна течност.И аз се чудих от къде може да влиза.Аз карам купе и отгоре имам едни отворчета за багажник май.Напълних ги и тях със силикон и проблем повече нямах.Обаче при мен влезна вода само един път и то колата като беше под наклон-бях я спрял с двете гуми на бордюра-незнам дали това е повлияло да се появи таз вода от някъде.Стискам палци да се оправи проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, тази сутрин слизам в колата и какво да видя, в моите крака и зад мен локва, а снощи нямаше капка вода. Цяла сутрин вали дъжд от къде може да влиза вода в колата, има люк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам постоянно вода в купето в краката на шофьорското място.Мислех 4е е от маншона на жилото за предния капак,но не е защото го намествах и го подсигурих със силикон.Моля за съвети от къде може да е?Колата е ауди купе б4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е доста дискутирана тема, но под предното стъкло има две като "шахти" които са предполагам запушени и от там влиза всичко в купето!

Потърси малко и ще намериш! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирисва ми на радиаторче за парното :D барни мокрото виж мазно ли е кво е...ако е мазно със сигурност е Хантифриз :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете колеги от от бързане да напиша съм забравил да поясня че и радиаточето на парното съм го сменил преди 20 дни...колата не се кара понеже все още я ремонтирам.. значи радиаторчето на парното е сменено,маншона на жилото на капака съм го силиконирал... от къде може да влиза водата в купето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха и аз имах същия проблем,но само един път като бях спрял колата под наклон,с двете гуми на бордюра.Беше пълно само отзад,зад шофьора и то само един път и от тогава нямам проблем.Обаче за всеки случай напълних със силикон горе мястото където се закача багажника на тавана.И виж уплътнението на врата че и аз бях пуснал тема и ме посъветваха това,но при мен беше ОК.Успех колега :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така,само че от страната на пътника е гьол,отпред и отзад.Съмнява ме,че е от дупката на тавана,сигурно има запушен канал,ама сега в студа не ми се занимава.Пък и в края на краищата нали и б4-те някога трябва да изгният,няма да ги караме вечно я. :hilezh: Е поне аз не искам бараката да ме зарови. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...