Jump to content

Системно изгарящ кондензатор в захранването на настолния компютър?


Recommended Posts

Seasonic, според парите модела

Подкрепям с две ръце. Seasonic или Enermax са захранванията. На Фортрон не бих се доверил, Ради.

На мен ми гръмна 750W OCZ преди около 2-3 седмици и биде сменено със Сийсоник. Не бих се занимавал с това да му сменям кондензатори и прочее. Ти си знаеш най-добре.

respekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На някои платки има джъмпер с който се спират тея +5VSB, на мойта няма и затова вече вадя кабела от контакта. :dance:

Ама ти щом го вадиш кабела от контакта всеки път и не го туряш да спи, не би трябвало да е от това. :hilezh:

И как ще спреш +5VStandBy с джъмпер от дъното? Няма начин. Единствено помага гасене от контакта или вадене на щепсела. Ако имаш нерви. И качествени кондензатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си имам разклонител с копче като спирам компютъра и всичката му периферия, най накрая го цъкам и приключваме с постоянното захранване. :dance:

..сега се сетих на компютъра с Фортрона от 3 години е на обикновен разклонител и си е постоянно захранен, като спират и пускат тока той се стартира сам и често си го намирам пуснат, ама за сега дяни. :hilezh:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще спреш +5VStandBy с джъмпер от дъното? Няма начин. Единствено помага гасене от контакта или вадене на щепсела. Ако имаш нерви. И качествени кондензатори.

Виж картинката по-горе. Има 3 крачета. Джъмпера се мести на 1-2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се обадя не съвсем по темата, с десктопите приключих преди години. Има добри лаптопи (маркови серии) които вече са стари и се намират много евтино. Несравнимо по-удобни са от дъртия комп, който те занимава да го чистиш, да му търсиш място къде ще стои най-добре под саксиите на жена ти... Знам, че не е по темата, но все пак :-)

(Говоря за стари и евтини защото явно става дума за нещо което не се ползва много и не е нужно да е с добри параметри)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж картинката по-горе. Има 3 крачета. Джъмпера се мести на 1-2.

Не ме ли разбра?

+5 стендбай се произвеждат от захранването ВИНАГИ докато има ток. Джъмпера спира захранването към периферията в дъното но НЕ и произвеждането на +5 STDBY в паъур съплая. СЪответно вента не се върти и захранването по някое време изгаря. Джъмпера не помага с нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ти не се разбра какво каза? След като спреш консумацията на тея 5V кое ще ги товари, че да загреят и да изгорят?! По тая логика, когато е включен компа, няма значение колко неща са навързани към захранването, то си работи на максималните ватове които пише.

:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви дам 1 Фортрон ,закачете го на компютър, включете към него 10 мишки 10 клавиатури и каквото си пожелаете и ако успеете да го загреете ви го подарявам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ти не се разбра какво каза? След като спреш консумацията на тея 5V кое ще ги товари, че да загреят и да изгорят?!

Не си бий главата толкова. Те сами си се товарят. Това е едно отделно мъничко захранване в голямото такова. Дава до 0.5А така че 10 мишки и клавиатури няма как да захрани. Ето и схема. Няма как да се изключи. Също да питам кой захранва дъното когато е изключено за да тръгне? :bia:

atxps.png

ЦЯЛОТО с обяснения.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е ,че няма как от това да се надува конд. !

(Добре вземи 1 захранване включи го само в контакта и след 2 години ако има надут кондензатор ще ти купя 10 !)

Редактирано от rAz1eL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешна ти е мисълта. При 100KHz и пиков ток през кондензатора от десетки ампери той се нагрява. Електролита му постепенно изсъхва и накрая МЯУУУУ и БАМ!

Не случайно се ползват EXTRA LOW ESR 105oC кондензатори на такива места. Обаче освен надпис на етикета трябва да има и нужните материали вътре в себе си. Ако случайно някой се обърка да отвори спецификацията на такъв кондензатор ще остане изненадан че му се дават до 5000 часа живот при 105 градуса. Което е по-малко от 7 месеца. Е те за това горят.

Ааа, и кондензаторите които топлят при тези скорости работят, съответно студените са за боклука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, инат бре.

A functional ATX PSU will always provide a +5v 720ma standby current via the purple wire to pin 9 on the mobo when it

is connected to the power line, and if it has its own on\off switch (usually labeled 0\1), turned on or the "1" position.

Be aware that this standby current is also supplied to the PCI slots even when the PC is shutdown and damage

to the system may occur if this voltage is shorted by a dropped screw, Any wayward metallic object or If adapter

cards are manipulated. I recommend unplugging the PSU and waiting 30 seconds before working inside the system unit.

+5 VSB or +5 V standby supplies power even when the rest of the supply lines are off. This can be used to power the circuitry that controls the Power On signal.

А как ще си пусне тока ако е програмиран BIOS POWER ON TIMER?

Сигнала PG тогава за какъв чеп ми е?

Относно джъмпера +5VSTBY - има доста дъна които имат светодиод който показва че дъното е под захранване. Същите +5. Ако преместиш джъмпера диода угасва ли? :bia:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За захранване мога да препоръчам силно Chieftec GPS сериите. Ето това е едно доста добро и в същото време на добри пари захранване. ЦЪК. Аз съм от 4 години с Chieftec CFT-750-14C модулно и съм изключително доволен. На няколко машини с C2D и C2Q + оувърклок съм слагал GPS-450/550 и няма оплаквания, като машинките са били с видео карти от рода на Радеон 4850/70 и аналогичните нВидии. Бачкат на пушка :bia:

Едит:

Едно ревю намерих с моделите на Чиифтек.

Редактирано от MeThTiCaL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...