Jump to content

Автомобилът не работи на газ


Recommended Posts

Ауди 80, паля на бензин, (с две завъртания при -15), след като градусите се повишат на 60-70, превключвам на газ и така докато покарам малко и след това колата изгасва(все едно газта е свършила) а тя (бутилката) е пълна. На бензин няма никакъв проблем. Какво ли се обърква? Или просто тази седмица е много студено? Това ме подсеща да попитам при каква температура може да замръзне газта в тръбичката която идва отзад от бутилката?

Отворът за зареждане е отстрани в задната броня, а там всичко беше пълно със сняг и лед. (днес го размразих с топла вода)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е леден и има скреж,значи имаш въздух в системата или има запушване.Ако е горещ,колкото маркучите или радиатора,може да се окаже филтър за газта.За друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж от къде е взета водата за изпарителя. Ако е от големия кръг нормално да замръзне, термостата не е отворил на тези градуси. Газта не може да замръзне в тръбичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под газовия клапан,подобно на чашка отвиваш от долу болта, и си ти. По принцип от 'хубавата 'ни газ е пьлен с графит,или си го почисти а най добре отиди си купи нов 2-3 лв е, и по обратния ред. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменищ филтъра,завии двете кранчета на бутилката отзад за по сигурно.

Да не се налага да се мажеш с дефламол.

Не каза какъв е изпаритела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка ти е газовата уредба,бутилката ти на мястото на резервната гума ли е или не.Забелязал съм че някои са с два клапана за газта,както при мен и не е нужно да се завиват крановете.Покажи снимка на газовия клапан,за да те насочим как да го смениш,защото има със зегерка с болт.С болт има един модел,който беше почти невъзможно да се отвори,щяхме да го строшим,затова само изсипах камъчетата от него.Да не се налага да купуваш нов клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, филтърчето на газта беше пълно до горе с графит, една шепа като го изсипах. След като го почистих, я опънах по един байр на 3-та и всичко беше наред. Явно това е бил проблемът и е нямало нищо общо със студовете. Благодаря за помоща!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам на колегата в темата!Филтърчето на газовата може ли да се задръсти за около 10000км.,за 5-6 месеца ги правя тези км.?

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва, освен ако не си попаднал на много лоша газ. Моя филтър го сменях на 70000км и нямаше много боклуци в него, става въпрос Ловато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята няма клапан отделно,има на самия изпарител(AUTO GAZ) там има капаче с 3 болта.. вътре ли трябва да търся филтъра?

Проследи тръбата от изпарителя тя води до клапана където се намира и филтъра или кече зависи според клапана какъв е

много често се случва колата да не иска да пали на газ защото филтъра е запушен.

За това ограденото в червено става въпрос...

post-45519-0-11732000-1328398595_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ограденото в червено става въпрос...

post-45519-0-11732000-1328398595_thumb.j

колата е с газов инжекцион дриимджет,такъв клапан отделно няма.. единия клапан е на евросондата другия е вграден в изпарителя и на самия изпарител има капаче с 3 болта и си мисля,че вътре е филтъра. изпарителя е нещо подобно само че кръгъл

post-66467-0-66035200-1328428631_thumb.j

Редактирано от b4 -ruse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как Ви звучи 250км на чисто нова система задръстена до дупка?Това също го има в БГ! :zustimm:

Колега,голям бързак си ,аз поне изкарах 3000 и тогава се задръсти.Дадоха ми карта с отстъпка 5 стотинки на ЕКО и за около три хиляди филтъра на клапан ловато приключи и аз приключих с византийците.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадоха ми карта с отстъпка 5 стотинки на ЕКО и за около три хиляди филтъра на клапан ловато приключи и аз приключих с византийците.

:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как Ви звучи 250км на чисто нова система задръстена до дупка?Това също го има в БГ! :zustimm:

То звучи зле :hilezh: ,ама кажи от кьде си зареждал че да не се наредим до теб :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как Ви звучи 250км на чисто нова система задръстена до дупка?Това също го има в БГ! :zustimm:

Лятото го ядох тоя :2gunsfiring_v1: за около 300 км. и се задръсти ....газ от Лукойл с. Съдиево до Нова Загора :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си е до обект, аз за 24000 от ЕКО бях с не много задръстен филтър.

Майстора каза че даже е идеален за тези километри, така изглеждали тея на около 10000.

От тогава реших, на всяка смяна масло и тоя пиклив филтър за два лева да го сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам само на ЕКО, за 70000км (въобще го бях забравил :hilezh: ) филтъра не беше много замърсен :nixweiss:.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги сьм се чудил дадена бензиностанция например ЕКО,с едни и сьщи горива от кьм качество зареждат,или има критерий.Примерно ЕКО на бул.Бьлгария,и ЕКО в Люлин,или пьк ЕКО от друг град качеството еднакво ли е или има двоен стандарт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКО-то в Люлин преди тунела е гола-вода. Налягането с което пълнят е много ниско, даже един път направих забележка на момчето, което сипваше и отговора беше - "знам, но шефа си го регулира сам???" :blink: . От там когато съм сипвал (2-3 пъти се е случвало) винаги ми се е качвал разхода с около 1л. На всички останали ЕКО на които съм зареждал (не само в София) не е имало никакви проблеми - разхода ми е еднакъв и колата си върви екстра. Аз зареждам основно на ЕКО.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...