Jump to content

Стрелка температура - проблем


shipcho

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

от скоро има една чудесна B4, но стрелката на температурата се качва много бавно и стига до към 60 - 70 градуса. Майсторът каза, че е от нея, тъй като термостата работи нормално и е измерено, че отваря на около 90 градуса. Въпроса ми е имал ли е някой такъв проблем и от какво може да е - дали от някакъв датчик или от стрелката???

Предварително благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди ден сменихме термостат на един колега поради същата причина ,но излезе уреда в таблото,Ако бензиномера работи коректно е възможно да е там проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може да бъде в термостата,таблото или в датчика за температура на мотора.

Как майстора прецени,че термостата работи нормално и измери,че отваря на 90гр.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как майстора прецени,че термостата работи нормално и измери,че отваря на 90гр.

Каза, че имал уред за измерване - не знам какъв, но му вярвам, тъй като е най - лесно да каже, че термостата не работи и да го смени. Уреда за бензина работи коректно. А и парното работи хубаво и бързо стопля.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи остава проблема да бъде в датчика за температура.

Не си писал с какъв мотор е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем. Моя мотор е АБК на Ауди 80 2.0Е 115коня 92г. и причината беше датчика.Те са два един до друг, не синия а другия.

Редактирано от Yefto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едно такова ауди, първо смених термостата, само за да видя, че температурата падна още повече, после проверих с VAG-COM-а и си показва съвсем нормална работна температура. Оставих го да си показва каквото си ще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E ко ще рече да си показва каквото ще :stupid:

Ми то може да показва че прегрява, а да си е нормално, и обратното ...

Най-горе в раздела има тема за таблата на Б4 !

Автора на темата да си сваля таблото, да си зачисти контактните болтчета и да удари една шкурка на контактните пластини на самата платка на таблото, да оправи стабилизатора на таблото, и да се радва на показания ...

След това вече може да гледа датчици и т.н. !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се появи този проблем, но от време на време и с един удар по таблото и всичко си идва на мястото и започва да работи както трябва :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се появи този проблем, но от време на време и с един удар по таблото и всичко си идва на мястото и започва да работи както трябва :lol:

Колегата един пост над теб е дал отговора за този проблем, най-често е стабилизатора в таблото който отговаря за бензиномера и водата, другите варианти са по-редки но също така възможни.

Относно темата на колегата, даваш датчика на късо и гледаш дали обръща скалата на температурата поне до 90градуса, ако да си за датчик, ако ли пък не проблема ти е в уреда на таблото щом реалната температура на колата е наистина 90градуса, това елиминира и термостата като вариант :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата да си сваля таблото, да си зачисти контактните болтчета и да удари една шкурка на контактните пластини на самата платка на таблото, да оправи стабилизатора на таблото, и да се радва на показания ...

Като кажете все тия контактни болчета и гайки, като ги почисти и натегне и ще вдигне 90 градуса така ли, ако е от тях изобщо няма да мръдва стрелката или пък когато си иска, а той казва че стига до 70 градуса и толкова. Щом и бензиномера на колегата отчита коректно изключваме и стабилизатора. Аз съм за датчикът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

контактни болчета и гайки,

може, лошата връзка прави номера,А и датчика май е по скъп.Нека ги почисти,поне е безплатно.После да бара датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам същия проблем, имам и 3 табла за проба. Бензиномера работи, но температурата не мърда. Искам да знам кое е стабилизатора на таблото, Също искам да знам всеки един от трите датчика каква роля играе. Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря ти, това си мислех и аз, че е. Няма начин да се провери дали работи нали? Айде кажи сега кой датчик за какво служи, знам че си компетентен. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стабилизатори имам 3. б3 1.8 карбуратор. Благодаря предварително. Лека от мен

Забравих да питам как да разбера дали стабилизатора работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз си проверявам темп.през климатроника ,набирам канала и гледам.Забелязвам че стрелката на темп.на таблото ми е със 10 градуса назад .Сменял съм го преди 500 км датчика с нов.След продължително каране стрелката на таблото си застава на 87-88 гр.примерно.Сравнявал съм ги двата до 100 градуса .(имах въздух след смяна на тройник на газовото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...