Jump to content

AUDI A6 (C5) AVANT


Кой двигател бихте предпочели?  

56 гласа

  1. 1. ??? ???????? ????? ???????????

    • 1.8 20V (125?.?.)
      7
    • 1.8 20V Turbo (150?.?.)
      31
    • 2,5 TDI (150?.?.)
      13
    • 1,9 TDI (110?.?.)
      5


Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

audi A3 1.8T, колега, пожелавам ти следващия джамбазин който ти продава кола да е като мен, съветвам те и ти да се молиш за това!

На мен лично ПРЕД СВИДЕТЕЛ И ТО ИМЕННО ВАСИЛ (tsvet40) КОЛАТА МИ ДАДЕ РАЗХОД 11 в продължение на повече от 100км. в града и то не на база гадателства шамани и карти таро а на база "FIS".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алтернатива на бензина ? концепциите са коренно различни...

има една тема за енергията в горивата, нафтата има 2х от бензина...

когато говорим за мощност - истината е дизел, когато говорим за динамика, ускорение, максимална скорост - бензин...

Иначе, колега, явно никога не си карал Ауди дизел, тогава нямаше да си на това мнение :bia:

каде е тая мощ в дизела, май е няма, дай да сравняваме еднакви мотори не атмосферен с турбо дизел и да видим. турбо с турбо тогава каде е моща незнам на печките. това че са по икономични да, но че нямат нищо общо с турбо бензин също така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некак си не вервам да дойде под 11 градско ама се таа, бате вертере ако искаш мога да ти поразкажа какво да гледаш точно по тия кочини с турбо и куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимството на дизела е във високите Nm-три при ниски обороти, по-ниския разход, по-ниската цена на дизела (разликата вече не е много осзеаема). И след тези предимства има само минуси...по-скъпа поддръжка, много повече километри навъртени, в повечето случаи не знаеш к'во купуваш и дали ще изпуши нещо сериозно след 10-100к км си е чиста лотария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме оплюете ще ве кажа че е абсурдно да сравнявате разхода по каталожни данни \особено тези които карат в софия.

Имал съм 3 бензинови коли и само орела C20NE беше близо до ном разход примерно 10.2 на 10.8-11.2 градско всичко останало беше поне 15 до 25%над каталога. не вярвам да си мислите глей го тоя къв велик драйвър а :bia: нека бъдем обективни.

Предвид големите престой в града мисля че дизела излиза много по- на сметка

не мисля че е възможно да се докара разлика само от 1 литър м\у бензин и дизел особено когато говорите за големите купета.

вие си правете сметката кат.данни 7.5 градско

смесен среден разход 7.3-7.5 на сто С4\А6 ААТ

7.5х1.77= 13.275лв дизел при 25 нил км на год 3318.75лв

бензин

смесен среден разход 12.5-8.5

10.5 х 1.85 = 19.5 лв при 25 нил км на год 4875

или мин около 1500 лева годишно.

Виждам проблем ако човек случи на дизелова барака но и бензиновите не са имунизирани от проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каде е тая мощ в дизела, май е няма, дай да сравняваме еднакви мотори не атмосферен с турбо дизел и да видим. турбо с турбо тогава каде е моща незнам на печките. това че са по икономични да, но че нямат нищо общо с турбо бензин също така

прост пример - вземи примерно 2 джипа - единия бензин, другия дизел, намуай ги да кажем с дърва до козирката и виж кой от двата се усеща, че е натоварен и е значително по-малко бърз...бензина...

не случайно по-голямата част от тежкотоварните машини са нафтови, руските зилове и т.н. като цяло са изключение от темата "автомобилостроене", говорим за истински машини...

е те това е мощ, другото е ускорение, което допреди известно време беше силна черта на бензиновите мотори, заинтересувай се от новите TD машини и сравни ускорението им с това на бензиновите - почти еднакво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бенц...дизел...разход - точно въпрос на тегло на десния крак на шофера... аз на мойта 2.0 тди онзи ден и направих 9.1/100 разход извънградско, а на старото атромбе 1.8 бенц съм му правил 5.6/100...въпрос на стил и начин на каране...

иначе по темата - гласувах с две ръце за 1.8Т - прекрасен избор... да не говорим, че ако ти е слаб - чипче и става супер :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, доколкото разбрах, Verter ще си купува лек автомобил, а не ЗИЛ, да си кара дървата като си вАри бурканите :bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак се разгоря войната "Да карам печка или ДА :bia: "

Отговора на въпроса на колегата Вертер е още в началото на дискусията - с тея километри дето ги кара (които за мен са наистина малко) би требвало да си вземе турбо БЕНЗИН, ама по-големичък (2,7; 4,2) и после да му уредим отстъпка от фирма за производство на памперси, щото ще се на...ра от кеф всеки път като се качи..

С тия 7-8 000 км. на година и на такси само да се вози, пак ще му е добре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прост пример - вземи примерно 2 джипа - единия бензин, другия дизел, намуай ги да кажем с дърва до козирката и виж кой от двата се усеща, че е натоварен и е значително по-малко бърз...бензина...

не случайно по-голямата част от тежкотоварните машини са нафтови, руските зилове и т.н. като цяло са изключение от темата "автомобилостроене", говорим за истински машини...

е те това е мощ, другото е ускорение, което допреди известно време беше силна черта на бензиновите мотори, заинтересувай се от новите TD машини и сравни ускорението им с това на бензиновите - почти еднакво е...

да ама пак не се разбрахме.новите тд и т.н. може да се сравняват с атмосферка!!!! и то не винаги,,но ако и 2та мотора са с турбо разликата става от земята до небето . пак не знам кой си зима кола да макне дърва или да оре. да за оран стават тракори и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууууууууууууууууууууууууууу...... Вертер пак с Аудииии .... Ауууууу .... Кееф :bia::bia::flehan:

Сега... Викам да въведеме ново правило за стари членове... Нова кола, нова каса бира - дори две :bia:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе, човекът се е изръсил, ти искаш да го вкараш на червено и с каса бира...:flehan:))

----

Ненужен quote

Wizi Wiziev

Редактирано от Wizi Wiziev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе, човекът се е изръсил, ти искаш да го вкараш на червено и с каса бира...:flehan:))

За тази кола която купи една каса бира си е минаване по тъча, добре е преди следващата среща, да почне да подготвя паркинга пред НИМ с разни чевермета, шатри и т.н. :bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу каква количка си е купил батко verter! ЧЕСТИТА ДА МУ Е!!! Колата е просто един път!!!!!!!! Завиждам му много и съвсем благородно :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...