Jump to content

Подмяна на салонен филтър! CU 3562


Dojchin

Recommended Posts

Ще съм благодарен за малко помощ, някой ако е сменял филтър купе А6 AVANT C4, къде се намира ?

Отпред свалям кората не виждам нищо. Под джабката също нищо не виждам.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е под жабката.

Под чистачките е.

Сменя се, като се свалят чискачките - цялата система се сваля с шестограм 8, а самите рамена на чистачките с камък 13. Ще го видиш, точно на входа на кутията с климатика, в дъното към купето, развиват се 3 болчета и се вади като шкафче нагоре.

Зачисти обаче листата отзад преди това, между кутията и купето, да не нъпълниш питата на климатика с тях, като го измъкнеш.

Самият филтър е нещо подобно на това, седи вертикално, обаче.

4a1820367%20filtr-kabiny-a6-94-97-mann.jpg

А ето как изглежда конзолата му:

98C4AvantAndUrS6CabinAirFilterLocation.jpg

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свалиш раменете на чистачките и тенекията под тях (тази под прозореца) ще видиш кутията в която е филтъра. Като развиеш трите болтчета отгоре и свалиш капака вече щастливо ще видиш и самия филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен упътването на Хенгст:

http://www.hengst-katalog.com/sites/default/files/anleitungen/HEA%20E915LI+LC.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша двойки и на двамата мои стари приятели! :hilezh::bia:

При А6-С4 салонният филтър е 2 вида в зависимост от това дали има заводски климатик или не.

В случая E915LC е за автомобил със заводски климатик, а E936LC без.

Правилно казвате, че E936LC е също за А6-С5 до един номер на рама 2000 г.

Остава и вариант да има грешка в илюстрациите на Хенгст, но това сега не мога да го определя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека бъде тройка, тъй като илюстрацията е за А6 С5 с хоризонтално разположения филтър и на кората се вижда отвора за казанчето на спирачната течност. :hilezh:

Което не изключва възможността разбира се, филтърът да е сходен по размери. Но понеже темата беше за кола с климатик 100/А6 С4, там излиза основно CU 3562, поне и при мен беше такъв, а по рама съм 1997 ма.

Снимка на А6 С5.

20949602.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се колегата да няма нищо против да попитам нещо в неговата тема, за да не отварям нова. :unsure:

Колата е С5, когато пусна климатроника да духа по силно, излизат едни боклуци (като прашинки) от духалките. Казаха ми, че е от този филтър, смених го и пак същата работа. Може би сега като чели по-малко излизат но пак си ги има по таблото и трябва през ден да го чистя. :steinigung:

Някакви предположения от какво е това? :gruebel:

Редактирано от Krisko_A6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш за едни порести парченца,като дунапрен,но след като се натистнат се смачкват и не си възвръщат формата...и са тъмно сиви на цвят.Не са от филтъра,а от уплътненията на клапите на вентилационната система..разпадат се....няма оправия,освен ако не смениш всички клапи.Този проблем при С5 го има,за разлика от С4....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

точно така :zustimm:

Сваляш 1во гуменото уплатнение след това пластмасовата кора,чистачките с рамената,металната кора,отвиваш болтовете,издърпваш филтъра,изсмукваш с прахосмокачка гнязта от отвора и в обратния ред връщаш всичко.

При дизела по спомен беше хоризонтално :bia: :bia: :bia:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,карам AUDI-100,2.3 91г.автоматик,климатроник.Това където показвате мястото на филтъра при мен всичко е капсуловано,питах разни специалисти и те ми казаха,че този модел нямали филтър.Комшията има следващото, 6-ца и при него е като при вас на снимката,ако нещо знаете по този въпрос споделете.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да няма филтър на Ц4. А за колегата с Ц5 - много малко вероятно е летящите парченца да са дунапрен понеже при Ц5 клапите са гумени, а дунапрена е само при снадките на тръбите и духалките, не би трябвало да е възможно да се издухват. Отделно моите като ги видях наживо нямаше и следа, че ще се разпадат, не вярвам тези да са толкова по-изгорели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разните специалисти са били прави, ти нямаш филтър. :)

Благодаря колега,казвам разни специалисти понеже други специалисти казват,че не може да няма филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 100 C4 няма филтър, а А6 С4 има.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понамира се и поленов филтър за 100 С4, ама са голяма рядкост.

028024360.jpg?r=0

Ето там стои на някои автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги! Малко съм нов та да мина направо на въпроса. Колата ми е Audi 100 2.5 TDI 1992г. И нямам такъв салонен филтър като показания на снимката. И гадното е че всичкият прах и мушици влизат през въздуховодите. ТА има ли някакъв начин да се сложи такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Зравейте колеги,какъв е каталожния номер на салонния филтър на А6 С6

Здравей колега,

MANN CUK 3023-2 (с активен въглен); ОЕ :4F0 819 439 A

МАNN CU 3023-2 (без активен въглен); ОЕ :4F0 898 438

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Този поленов филтър някой сменял ли го е за да каже каква е процедурата. Очевидно и аз го имам, доколкото по ЕТКА видях по VIN кода ми.

Доколкото разбирам е някъде при вентилатора за парното. Интересува ме дали има достъп до него без да се вади цялата кутия с клапите и вентилатора на парното, защото не мога да разбра от тук вътре ли е в кутията, в някоя тръба ли е, как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...