Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Тея киловати са мн мн весели.

Т.нар. дино там има доста оптимистични стойности.

Реалните такива на сток кола са около 160 коня / колела.

Само чипната кола, без сериозни други неща трудно може да мине 205 до макс. 210 коня / колела.

Ако не вярваш иди до Хед да видиш реалните неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш мобилни гумаджии ? Нали вече има доста такива....

Не ми беше хрумнало, ще го имам предвид. Първия проблем за решаване е, че такава гума няма в БГ, а не ми се минава на 2х2 различни.

Да купя 4 заради смяната на 1 - съвсем не ми се иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag, каква е тази гума, която ти трябва и я няма на бг пазара? Дай малко инфо и да поразпитам тук-там :zustimm:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея киловати са мн мн весели.

Т.нар. дино там има доста оптимистични стойности.

Реалните такива на сток кола са около 160 коня / колела.

Само чипната кола, без сериозни други неща трудно може да мине 205 до макс. 210 коня / колела.

Ако не вярваш иди до Хед да видиш реалните неща

Може диното им да смята загубите от триене на гумите в барабаните.

Много нютони качва ... цели 103

Sag какви са ти гумите?

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vredestein sessanta във варианта с борд и подсилване, според проучването което проведох онлайн, ги няма налични.

Гуми имам в изобилие, но са с други размери и не мисля, че е добра идея да карам с 2 различни размера, дори 2х2 да ги направя временно... как мислите?

/уточнявам че идеята на 2х2 е да поръчам от Германия една като останалите три и да чакам 2 седмици да я доставят/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vredestein sessanta във варианта с борд и подсилване, според проучването което проведох онлайн, ги няма налични.

Гуми имам в изобилие, но са с други размери и не мисля, че е добра идея да карам с 2 различни размера, дори 2х2 да ги направя временно... как мислите?

/уточнявам че идеята на 2х2 е да поръчам от Германия една като останалите три и да чакам 2 седмици да я доставят/

barzgumve.com доставят до вратата в БГ за 5-6 дни максимум... купи си от там, 2 седмици е доста време за доставка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vredestein sessanta във варианта с борд и подсилване, според проучването което проведох онлайн, ги няма налични.

Гуми имам в изобилие, но са с други размери и не мисля, че е добра идея да карам с 2 различни размера, дори 2х2 да ги направя временно... как мислите?

/уточнявам че идеята на 2х2 е да поръчам от Германия една като останалите три и да чакам 2 седмици да я доставят/

На какъв размер си и имаш предвид XL варианта ли? Преди две-три седмици поръчах на TMax-255/35/19 XL, дойдоха за 4-5 дни, и ДОТ-а беше 1912, а цената 444 лева с ДДС/бр. Прецени, ако желаеш мога да проверя. Говорим за Този вид гума, размера е произволен, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Da, за тази говорим. По сайтовете пише срок на доставка до 10 дни, което вероятно са работни => 2 седмици. Размерът е 245/40/18 XL и с още едно означение, което беше за борд на гумата.

Не държа много на шарката, има един модел Cento който ми по-харесва, но тогава трябва 4 бр., и за това май ще взема само една като старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната ми доставка от там дойде точно за 5 календарни дни... предполагам, че се презастраховат с описанието в сайта

Имай в предвид, че цените за 1 бройка понякога са по-високи с 7 до 10% от тези, които излизат в сайта... доколкото разбрах разликата е точно от шипинга с ДПД. За 2 и повече цените са верни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нахално е, но аз пак да попитам... :) Всъщност два въпроса:

Въпрос № 1:

Понеже много мразя нещо по пластмасарията да ми дрънчи и стърже, за да установя един паразитен пластмасов шум, днес трагнах да свалям задната декоративна тънка кора / която покрива задна, централна вътрешна стоп-светлина /...

както и да е...не успях / не се осмелих да я вадя /, но при дърпането изпадна една триъгълно образна пластинчата пружинка???Мисля, че придържа нещо кората, знам ли???

Въпрос № 2:

И още нещо...днес при потегляне на заден ход, колата изгасна....Припалих и явно съм си задържал педала на спирачката, защото за първи път алармира / звуково и светлинно / лампата на дисплейчето за проблем ссъс спирачките...

Не знам, защо и как стана така.

Преди повече от месец направих общ преглед на спирачките...

Предните накладки са с дебелина от 9 /ДЕВЕТ/ миилиметра...

това достатъчно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

дава ми грешка релета J359 J360

J359 Relay for low heating power

J360 Relay for high heating power

някой знае ли какво то4но управляват тези релета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схема.

http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_325.pdf

Това са релета за допълнителното подгряване.

Най-вероятно управляват нагревателя кога да се включи и кога да изключи.

Андрей дебелината на накладките не е изиграла никаква роля в случая.

Преслуша ли е за грешки след като ти изгасна?

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да напиша нещо в темата, не само да чета.

Колеги, карайте си 4 ф-те и не се вдълбавайте в дреболии. Така, изводи от пътуванията през уйкенда. Разходка от 500 км., с 130 магистрала и прилично извънградско, разход 5.8, супер постижение. Резултати от преди 2 часа магистрален кеф, не издържам и обичам да и давам газчица, като съм сам де.

Е нямам думи, не ми стигат цифрите на километража, вярно че е чипната, ама май ще търся табло с разграфения до 280 км/ч.

Изводи: колата е супер давайте газ и не го мислете, естествено, че си исика своите средства за поддръжка.

Имам приятел и с новата а 6 3.0 тди е него го радва, че горяла 4 л извънградско при бабешко каране.

Аз искам като дам газ да залепя.

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Браво колега, това е чудесно smile.gif

Аз също ходих до Хисаря уикенда, не ми се шофираше и приятелката кара до там.

Тя не я настъпва много 110 - 120. Навъртяхме 427км и ни даде разход 3,7 !!!

Всичко звучи невероятно нали blink.gif Има една малка подробност, която маи

и ти не споделяш - аз ходих с на приятелката колата - Nissan Micra 1.2 laugh.gif

Ти с какво ходи ? Това, което казваш е леко абсурдно! С 120-130 км/ч на повечето

от нас ни дава разход около 8л ! Имах един инвеститор, който си беше взел

А6 4F 3.0tdi 2009г. и се опитваше да ме убеди, че колата не може да му даде

по-висок разход от 9, единствено когато имал бързо ходене до морето и карал

с над 200 км/ч му се качило на 9 и нещо - е, нулирах му средният разход и

направих едно кръгче rolleyes.gif Разбих му сърцето на човека hilezh.gif

Да, извънградско А6ците ни харчат почти наполовина, ама 5,8 е несериозно

изказване колега! Естествено, мога и да греша. Може наистина да имаш fuel

economy ЧИП + още нещо*... знам ли gruebel.gif

Редактирано от tita
цитата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не е невъзможно :) дизела си има начин на каране.

Старозагорски минерални бани - Бургас 5.8, извънградско 90/100 магистрално 130.

Това е лично мое постижение, но съм си давал колата на един приятел за маршрута Бургас-Казанлък-Бургас, като на връщане каза че му е дала 5.5

Извънградско повече от 9,5 не ми е давала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

ткак да отговоря на колегата!

Параг-Чешки Крумлов= 500 км. средан 67, включваща 130 км. магистрала и междуградско с приличните 95, 90 км.

Друг пример: Русе - Прага, през Румъния = 1450 км. летни гуми 255/40/ 19. средан по борд 107 км/ч. който е крарал Румъния знае за какво иде реч.

Не ми говори за разход и вървене, и аз съм приятно изненадан от постигнатото в събота. Аз никога не дях я смъквал под 6.3, преди чипа.

Та ти си ходи с микрата , където си искаш

Това са показания по борд. ком

С летните гуми ми дава по-висок разход, но това е проблем от несъответсвието от размера

С летните гуми скорост по киломентраж 100=105 по GPS. Напъвал съм я точно до 255 км/ч с тези гуми и не иска повече.

сега със зимните 225/55/16 се пълни докрая, че и повече хихиххих

и гори много по прилично, с много по добра динамика.

Мога да кажа и кой ми правил ремапа, ама ще е реклама smile.gif

Това горното го споделих във връзка с днешния ми разговяор с кръстника ми и че сме се замислили за С8 5.2.

Та и тази стара кошница върви прилично

А само да добавя!

Най-големия разход който съм виждал извънградско е 10.6 или и 7.

Будапеща - Сегет ( предполагам че е нещо към 160 км., малко нада 45 мин или нещо такова, нощем заедно с едно Х 6., средна по борд 197 (личен рекорд))

Ей тези коли са за каране, а не за разхождане.

Не искам никой да се засяга или обижда.

Това са ми преките впечатления, ако щете вярвайте!

Лека вечер!

Редактирано от tita
цитата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси интересната работа :blink: НЕ искам следващото да прозвучи като заяждане (както и предишният пост),

просто имам малко по саркастично-ироничен стил на писане, мисля че сте го забелязали до сега !

BABA, моля те, обясни ми как трябва да се кара дизел + автоматик + quattro - не се шегувам. За първи път

карам такава кола. Обяснението ти ще помогне както на мен така и на много бъдещи собственици на A6 4F :unsure:

Riobg5, светни ни кой ти прави ремап, това е форум, не е Шоуто на Слави та да си траеш :huh: Спирам да

ти говоря за разход и вървене щом така ми заповядваш, все пак кой съм аз да споря с човек дето взима близо

170 км (с обикновено каране отнемало 1ч и 52мин) за 45 мин, което прави средна скорост от 226,6666666666667км/ч

Тези стойности и възможности, за които вие момчета говорите, са коренно различни от тези на моята. Това силно ме притесни :help:

Редактирано от manoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...