Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 3


sky

Recommended Posts

Аз оня ден гледах една 4f на Горубляне за един приятел - с големия екран, ама в багажника нямаше ни ДВД ни дявол. Иначе на обявата пишеше чисто нова, с нави и ТВ и на 127000 реални. Закачих я на вагкома и О! - нямаше модул, който да не бе регистрирал поне пет грешки като първата грешка в модула на навито се беше набил на 420 хиляди hilezh.gif . Една друга пък имаше грешка в СДто на 655 х stupid.gif.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, на мен ми чистиха грешка от крушките на DRL и от светнала лмпичка на airbag, и се оказа, че за десния airbag на седалката, по самата грешка изписваше 1 650 768 км :blink:. А моята аз съм си я купувал и при проверката в Ауди се оказа на км, които са си на километража (170к км)+пълната сервизна история, а иначе в грешката на бег-а изписва, че колата е милионник :hilezh: :hilezh: :hilezh: . Аз невярвам на това или има някакъв бъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... се беше набил на 420 хиляди hilezh.gif . Една друга пък имаше грешка в СДто на 655 х stupid.gif.

викаш да им е честито и рахат на бъдещите собственици - тарикати, клецнали дявола :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-най отгоре ти е усилвателя, под него веднага е радиоприемника, под него е навито, а под него е ТВ и най често е празно.

викаш да им е честито и рахат на бъдещите собственици - тарикати, клецнали дявола blink.gif

Ако тръгне човек да купува кола с лаптопа и вагком под ръка скоро няма да си купи кола - каквото чудо видях този уикенд не съм си и представял и в най-големите си кошмари - беше фрапиращо и най-лошото нямаш кой знае какви алтернативи в ниския ценови диапазон. Остава ти да анализираш коя е с по-благоприятните грешки и проблеми и да вземаш нея правейки един или друг компромис като поне си наясно какво те очаква като минимум ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За броня най-добре от магазина. За навигацията, провери дали не трябва да сменяш и компютри + дисплея. Трябва ти антената на тавана за GPS връзката. Отделно навигация, която трябва да се отключи. Мин 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичувити, кажете как се сваля задната чистачка, не е аеро а от другите:

2_f.jpg

Сега като гледам снимката и си мисля, че канала в който влиза оста на чистачката трябва да се разтвори леко за да отхлаби за да се махне чистачката, някой да я е правил тая процедура скоро?

А, и да попитам дали е от стандартните (просто без разни захващащи механизми), щото на мен на такава ми прилича?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За броня най-добре от магазина. За навигацията, провери дали не трябва да сменяш и компютри + дисплея. Трябва ти антената на тавана за GPS връзката. Отделно навигация, която трябва да се отключи. Мин 1000лв.

Някой от форума въобще преправял ли е монохромния дисплей с навигация на цветна навигация с цветния дисплей и тн?

ПП стискайте палци другата седмица да влезна и аз в клуба най-накрая :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпни малко по силно :)/>/> моята поне ... така излиза

Много внимателно дръпнах и чистачката излезе супер лесно, обаче после след нея паднаха двете "щипки", явно е прегоряло от слънце ли от кво и си заминаха, сега само от едната страна има половината от това "което държи" оста на чистачката. Ще трябва ново рамо да купувам или поне пластмасата ако се продава отделно, в което се съмнявам <_</>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някои да е почиствал дроселовата клапа дето е на металната траба преди да се раздели за двата колектора? пада се почти зад левия фар .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички :rolleyes:

Аз даже съм с нов дросел, защото почистването не реши проблема със зъбните колелца.

N1995, уж съм изчел всичко за 4ф из форума, но май още няма ъпгрейд с цветен дисплей.

Колко време търсиш, толкова ли няма читава с навигацийка?

Аз като си търсих моята си бях написал на едно листче - цветна навигация, 'готиния' климатроник, ксенон и темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, повечето сме го правили и обсъждали тук доста. Колелцата тръгнат ли, нещата наистина отиват на нов дросел или такъв със здрави колелца. Докато се купи нов колата може да се кара известно време със счупени колелца, при което клапата стои постоянно отворена, но не си е работа за постоянно, защото всичко след нея ще се умърля бързо.

Тук има и малко снимки от Sagiboy

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=108686&st=20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се изтрие грешката и лампата ще угасне. Лампата светва като набие грешката повече пъти - от два три пъти може и да не светне.

Ако има проблем с колелцата обикновено веднага след като се изключи двигателя откъм корпуса на дросела се чува виене стържене, постоянно тракане (зъбчетата не могат да сработят добре) или нищо (зъбчетата са вече изядени и клапата е в отворено положение)

Иначе само дроселчето се сваля за пет минути - държат го само три торкса. А това е драмата на колелцата:

p10102031024.jpg

p10102061024.jpg

copyofp10102041024.jpg

...която обикновено завършва така:

p10101781024.jpg

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и по 7-800 лв ги има, но не е задължително - може и от морга, като в този случай искаш джамбазина задължително да отвори капачето пред теб за да видиш състоянието на колелцата. Може да се намери за 200 лв така, а един колега продава във форума сега един за 100 лв, но не е ясно дали колелцата не са му прецакани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го разглобя да видя какво е положението

струва ми се мн скъпо за тоя смотан дросел ама то на тая кола няма нищо под 500 лв

Благодаря колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1995, уж съм изчел всичко за 4ф из форума, но май още няма ъпгрейд с цветен дисплей.

Колко време търсиш, толкова ли няма читава с навигацийка?

Аз като си търсих моята си бях написал на едно листче - цветна навигация, 'готиния' климатроник, ксенон и темпомат.

Да ти кажа ми е само за фасона :) По-добра навигация от на айфона и в тия 2012 няма ;) Само дето седи леко старичко. Ако другите неща са Ок го прежалвам да ти кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда не ти се е случвало сутринта в 10 да разбереш че трябва да ходиш някъде, където само столицата им си чувал как се казва.

Прекрасната навигация в айфоня ще те разсипе от дейта роуминг и далеч не е удобна като навлизаш в непознато кръстовище тип 8 входа и изхода + две кръгови.

Ауди навигацията ще те преведе през "третия ляв на кръговото вдясно" и т.н.

Говори през вградените говорители, изкарта ти навигация и на FIS-а с описание на кръстовищата и колко разстояние остава до тях с графичен индикатор. Управлява се от волана.

Изобщо не знаеш дори какво говориш, и цялата ти работа с 4F е такава - много приказки и нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми говори глупости бе човек. Взел съм си навигон и съм го тествал в пет държави :) Има много по-важни неща в един автомобил от тоя клас от телевизора отпред, убедих се в това. Живот и здраве да си взема понеделник колата, която съм си харесал, това, че няма телевизор ми е последния проблем, стига да е в добро състояние автомобила от вътре, така както е и отвънка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...