Jump to content

Audi Allroad въпроси


AALEXANDROV

Recommended Posts

Проблем с компресора. Като вдигна 50км/ч чувам как се включва и работи без да спира, когато скоростта падне под 30км/ч спира. Идеи щъде може да е проблема? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма ли записани гре6ки? Датчика за налягане в разпределителя може да не дава коректни стойности, трябва да стига до 16 бара налягането.Направи проверка в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

от миналата седмица ми светка от време на време лампата за въздушното окачване ( автомобилчето със стрелките надолу и нагоре )  .  принципно цяла седмица не я бях карал и не е спаднала или легнала на някоя страна , вдига и качва нормално , не ми е някаква крива колата , компресора си работи обичайно , не го усещам да не спира.  като светне лампата , гася -паля и угасва , понякое време пак светва и така до следващо гасене . днес закачих ваг-ком и на 34канал ми даде това :

01397 -  Venting Solenoid for Level Control (N111)
        31-10 -  Open or Short to Ground - Intermittent

 

до колкото виждам е датчик нивомер или греша . пуснах output тест , изкара го .  да взема ли някакви мерки или да си карам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.03.2017 г. at 9:47, daskala1983 написа:

Проблем с компресора. Като вдигна 50км/ч чувам как се включва и работи без да спира, когато скоростта падне под 30км/ч спира. Идеи щъде може да е проблема? 

Има едно реле, което ако са му запекли клемите държи компресора постоянно включен, до изгарянето му.

Намира се под волана на баба си у фурнЯта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, имам невероятни вибрации....Когато колата загрее не смея да подавам газ! Година и половина колата не е карана, направих ремонт на двигателя, три-четири месеца преди да се счупи мотора, направих ремонт на кутията. Подменен е накрайник има луфт на каретата, но не мисля че това е причината. Днес купих нови гуми и стана по-зле :D! Ако някой има идея, да сподели!  (ако идеята е да сменя колата - направих го и я откраднаха, така че отпада!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сменях гумите с нови, проверяваха джанти (трети път), криво няма - колата тресе. Знам от предния собственик за същия проблем и решението му е дошло със смяна на карета. Кои незнам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не подценявам каретата, с разбити външни съм карал - пука трака ясно, но колата започва да вибрира, когато загрее. Тампони не вярвам да са, няма връзка според мен. Мисля че е свързано с автоматика, не съм наясно какво може да става с повишаване на температурата. Таблото се тресе чак..., утре ще я карам там където рециклираха скоростите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви попитам относно навигацията на Уродчето. Колата е 2004 г и е с новата навигация ММИ . Има слотове за СД карти и ме интересува дали се знае до колко гигабайта карти подържа. Казаха ми,че не трябвало да бъдат по-големи от 2 ГБ . Има ли нещо вярно или?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, mitaka7717 said:

Колеги искам да ви попитам относно навигацията на Уродчето. Колата е 2004 г и е с новата навигация ММИ . Има слотове за СД карти и ме интересува дали се знае до колко гигабайта карти подържа. Казаха ми,че не трябвало да бъдат по-големи от 2 ГБ . Има ли нещо вярно или?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

 

2004-та с ММИ? Искаш да кажеш RNS-E?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. В последствие се оказа РНС-Е [emoji4]Днес ходих да питам дали може да се сложи и камера за задно виждане и чакам резултат [emoji4] Дано да стане.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно реле, което ако са му запекли клемите държи компресора постоянно включен, до изгарянето му.

Намира се под волана на баба си у фурнЯта.

И аз чувам, че се включва по същата схема. Според мен не е от релето, понеже си включва и изключва постоянно. Ходих в с-матик сервиза. Провериха я, казаха че се държи нормално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

43 minutes ago, DJANO said:

@Ivo_Dinkov беше монтирал на RNS-D, така че най-вероятно може и в твоята.

При РНС-Е трябва отново модул, камера с окабеляване и кодиране с ВАГ-КОМ, за да се активира. Аз директно замених РНС-Е- то с по- модерен плеър, който подържа всички екстри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих SD 2 гига карта но не иска да я прочете. Някаква идея откъде може да е проблема?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Audi V6 написа:

И аз чувам, че се включва по същата схема. Според мен не е от релето, понеже си включва и изключва постоянно. Ходих в с-матик сервиза. Провериха я, казаха че се държи нормално...

Моя почти не се включва.

Само като сменям нивата.

Да нямаш теч?

преди 1 минута, mitaka7717 написа:

Сложих SD 2 гига карта но не иска да я прочете. Някаква идея откъде може да е проблема?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Виж картата, дали е SD или SDHC!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нямам теч. Паркирана за една седмица, задницата пада с 6-7 мм. Оставих я в с-матик, возиха се, гледаха я - няма ядове уж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклирането на компресора е пълна измама. Никоя фирма не продава нови части за рециклирането му. Подменят ви частите на компресора със стари такива от други стари компресори. Още ми е чудно как българина ще даде 250 лв за рециклиране, вместо 550 лв. за нов. Българска работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...