Jump to content

Audi Allroad въпроси


AALEXANDROV

Recommended Posts

Тоя от 50лв ще сгъне след 2 месеца отново и пак в сервиза. След като си взел Алл Роуд тия пари не трябва да те притесняват по никакъв начин :hilezh: Реално 225 си е число :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Общо взето наистина не ме притесняват но се чудя как едно такова малко нещо може да струва такива пари [emoji2] Ново ще е то ясно. По-добре 225 лв сега отколкото 2-3 пъти по 50 лв. и после пак 225 лв. и няколко пъти труд [emoji4]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер след работа запалих колата лампата за ABS изгасна заедно с лампата за спирачките (!), остана да свети ESP. Направих един завой като умишлено на два пъти засилвах и натисках рязко спирачките, ABS риташе следователно работи. Точно преди да паркирам лампата за ABS пак светна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги върти ми се в главата да слагам мултиволан на колата. С РНС-Е е и ще ви помоля ако някой може да сподели какъв точно би станал и какво още трябва да вземе за да потеглят нещата както трябва. Благодаря предварително на отзовалите се.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви попитам с какви размери гуми, и какви джанти си карате колите? При мен съм с ОЕМ джанти 17" модела който е двоен. Гумите са Нексен зимни с 225/55/17 както производителя е препоръчал. Впечатлението ми е, че комплекта гума с джанта е много тежък и при 2,2-2,4 налягане пак се усещат паразитни шумове при преминаване през дупки. Колата не я карам оффроуд обаче имам чести преминавания през кал. Та като цяло се чудя дали да не мина на по-леки джанти. От друга страна тия двойни джанти и тегло по талон 1920кг малко ме притеснява да не стане проблем.

 

Въпроса ми е има ли някой слагал на олроуда 16"-ки с гуми 215/65/16 (което пак е заводски размер) да каже с две думи седи ли тая кола по пътя с тях? Примерно проблемно ли ще е поддържане на 160-180км/ч по магистрала? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ол Роуда с 16-ки ще изглежда нелепо според мен. Отделно внимавай какви 16-ки ще сложиш, че може да ти опират спирачните апарати отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някаква такава дивотия говоря, но тука е много повече от колкото аз бих си позволил и ми трябва. Просто много ме кефи един модел гуми за СУВ и си мисля колко нелепо ще бъде да си направя малко по-джип колата? Няма да я карам на повече от черен път, но ми е интересно има ли други луди? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи всеки който кара тая коруба извън пътя е тотален тъпак! Колата е доста голяма и липсата на рама + черен път си е добра предпоставка да и разкажеш играта. 

 

Иначе виж за гуми кордиант. Руски са, доста едри канали имат, меки са и ще драскат и в кал и сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди тая кола имах джип. Гранд Чароки 4.0 2004г. Сега търся возене за пикник, не повече. Дори не мога да прежаля боята още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет ,обмислям оглед на Allroad 2.7 biturbo.

Стана ми ясно от форума,че въздушното окачване е проблемно,толкова ли е голяма драмата?

Ще се радвам да споделите какво да гледам като цяло,слаби места на модела.

Автомата е типтроник не мулти ако не бъркам?

Надежна ли е? Мотора здрав ли е,там на какво да обърна внимание?

Като цяло ще се радвам на всякаква информация,за което балгодаря предварително. :)

 

Редактирано от bobaka_01
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги.

Отдавна не съм писал,аз съм с гуми 255-55=18 с малко намеса в нивото на въздущното окачване от 402 на 400 при адаптация.

До колегата  с 2,7 огледа,няма драми с въздущното ако имащ нужните средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги някой разглобявал ли е тази джанта? 

audi-a6-c5-allroad-alloy-wheels-17-genui

След като се свали се получава това долу(не е грозно даже). Някой ползва ли ги така? 

IMG_20170130_214025_342.jpg

s-l1600.jpg

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В ръководството на Ауди за Allroad изрично пише никога да не караш джантата без външния ринг. Подозирам, че има някаква причина да е така. Мога да го намеря и да го снимам (не можах да го намеря в електронен вид).

 

Относно въздушните възглавници - преди седмица ми рециклираха предна (подмяна на самата възглавница с използване на стария амортисьор) в ес-матик за 300лв + 40лв за труд (оставих колата и след 3 часа си я взех). По-скъпо от на старото ми LR Disco 2 (там възглавниците са по 170лв рециклирани), но там и възглавницата си я монтираш сам на колата, :) не е тип coilover, а си е отделно от амортисьора. При аудито е по-голям зор, сякаш...

 

А относно гумите - на черока с какви гуми си бил? Аз карах Диското с GY Wrangler S/A и доста се пързаляха на сняг, лед, не бяха добре и с по-висока скорост на вода. Като цяло не бих сложил джипови гуми на кола, която спокойно се движи със 180-200км/ч.

Редактирано от mioiox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги, търся малко помощ. Спря да ми работи миячното на предния и задния прозорец, но на фаровете работи. Проверих бушона, здрав е, но не чувам звук от помпичката. Дали е изгоряла помпичката или е някакъв друг проблем?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че като махнеш подкалника се стигаше до помпичката, мултицета или пробната лампа ще кажат какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Някой има ли схема кой пин на модула за окачването за какво отговаря. 
Става въпрос за модул J197  с номер 4Z7 907 553. 


Намирам само тази диаграма, но не ми върши работа

4_urovnevaya_pnevmaticheskaya_podveska_Audi_Allroad_Quattro_30-e1453392406122.jpg

Редактирано от krisaleks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...