Jump to content

Джанти А6/S6 C4


drakano

Recommended Posts

Искам да попитам какви джанти се монтират на А6/S6 С4 или по-точно 5х112 ли са отворите за болтовете или 5х100.Иначе трябва да са 16".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Също и 16' оригинално, 7.5 ширина, ет45.

гуми 205/55/16

оригинално са 5х112 15'' , а гумите ги дават 195 / 65 / 15 , 205 / 60 / 15 или 215 / 60 / 15  - така пише на капачката на резервара  

За джантите колегите са и прави и не. Зависи от модела А6 или S6  т.е. няма S6 оригинално с 15'', а А6 има. За гумите -  по книжка за s6 размера за гуми е 225/50 ZR16.

Колегата малко двуяко е задал въпроса и за това така и са му отговорили колегите. Между А6 и S6 има разлики в размера на джантите и гумите  ;), но както е написал колегата sas6os4 са допустими отклонения от препоръките на производителя в зависимост от това кое ти харесва повече ;)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята я взех с 225/16 с оригиналните джанти и имаха фланци на предните с удължени болтове.На визия супер но на возия кофти все едно валяк караш.Сега съм оригинални на А4/2004  15 ки и гудияр 195/15 и много добре си изглеждат и се карат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Намерих тази галерия на  UrS4/Urs6. Може да се сортира по различните колони. Дава визуална представа как стоят различни модели/размери джанти на колата.

http://12v.org/wheel_gallery/index.php?sortBy=wheel_id

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Няма да имаш никакви проблеми. Аз в момента съм с по-високи гуми от посочението. ЕТ-то може да е 32-5.  Даже можеш и 245/40 18 да сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента карам зимни 225/55R16 на оригиналните джанти,  и като кача трима на задната седалка на неравности задната гума опира в бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да опира задната гума в бронята, вероятно има нещо криво. Аз карах 2-3г S6/C4 с 225/55/16 и ми опираше съвсем леко като навия волана докрай в подкалника отпред и то само от едната страна - явно пак нещо криво, но колата беше удряна отпред и пластмасариите не бяха съвсем по местата си. Товарил съм я много и не ми е опирала отзад никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е подпирана отзад и бронята не си е на мястото, та в нея закача. Въпросът е, че си говорим за милиметри. Джанти 18 обикновено са 8,5 широки, което води и до по-широка гума. Ако и джанатата е с по-голямо отместване, може да започне да закача и на страни. За това питам дали някой кара такива, да каже какви джанти мога да си позволя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 235/40/R18 гумата ще е около 5мм по-далеч от подкалника в сравнение с 225/55/16. Разликата в ширината е минимална и мисля, че няма да опира никъде, ако с 225/55/16 е опирала само в определени случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей за тази джанта си говорим, конкретно.

Sportec 8.5х18, ЕТ35

Ако някой ми намери снимка, качена на C4 ще съм му благодарен.

audi_rs6_c5_sportec_052.jpg

Редактирано от filio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам няколко души с S6-ци които карат с 235/45 17 на ЕТ33 и ЕТ30. Единият е с фланци 15 мм, другият е с 17 мм на 17" 8,5 J от А8-ца. 

 

Има един в S2 форума, който е с 255/35 18 на ЕТ35.

S6 Plus излиза с 245/40 17 ЕТ40 от завода. 

 

Ползвайки тези данни може да провериш в този сайт как се променя близостта до калника.

 

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донцецоне, здрасти 

 

Ще ми качиш ли тази джанта на Ц4 Авант? (колко струва монтаж/демонтаж при теб) :)    Казва се Audi A8 Fat five

 

65459637.2oN2xnkZ.IMG_8140.jpg

 

IMG_3546.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235/40/18 и 8,5J дори и на А6 С4 не опират.Не би трябвало да има проблем на S6.Наскоро купих тази S6 с джанти 18" ронал.

post-58502-0-29913400-1389307536_thumb.j

Редактирано от Gal.Stav.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф Топик

 

Казвай като ще играеш такива неща да не се надцакваме ...  :scherzkeks:

 

Мислех да изсипя едни 1800 , но се отказах като разбрах, че не може да се обърне волана :)

 

Мерси Цецоне :) цепи мрака тая джанта, тва ше е лятната джанта. 18-ка е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...