Jump to content

Джанти А6/S6 C4


drakano

Recommended Posts

На дизелова А6-ца ААТ/АЕЛ 5 цилиндровия, като се сложат пружини от 4 цилиндров бензинов и ляга една идея.Можеш да пробваш, да сложиш от някой 4 цилиндров бензинов и да видиш дали те устройва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз бях с такива. Много кляка и на всяка неравност се стягам да не отнеса картера. Не че стягането ще ми помогне по някакъв начин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко вида окачване по височина оригинално вграждани, та "много кляка" зависи с коя база правиш сравнение.Има и друго 5 цилиндровия редови е по-дълъг т.н. и тежестта се изнася по-напред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ли по-мека колата с тия пружини? Притеснява ме дали няма да стане нестабилна колата като не са смятани за нея. Имате ли снимка на АБЦ с тия пружини колко ниска идва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам снимка. Разстоянието от гумата до калника на 195/65/15 е 1-2 пръста. По-меки са, защото 4 цилиндровите мотори са по-леки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.04.2016 г. at 7:03, The_Ancient написа:

 

Тя стабилността не идва ли от амортисьорите? Аз съм с АБК мотор. Колата с този мотор е с маслени амортисьори отпред. Аз сложих газови и иамам усещане, че колата се повдигна леко. Усещането е когато седна в колата, като я гледам отстрани разлика не забелязвам. Като ти гледам снимката, моята отзад е като твоята, отпред разстоянието от гумата до калника е наполовина. Гумите ми са 205/60/15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружината и амортисьора работят заедно и двете имат твърдост. Главната цел на амортисьора е да гаси колебанията и да ограничава хода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето какво се получи при мен. Зелени пружини и джанти 18-ки ЕТ35 8J, с гуми 235/40/18. За сега никакво опиране, но съм минал едва 200-300км. До окачването има 10-15мм разстояние. С S-кови главини съм. e5b26be84972baa071709e75cd4be375.jpg2eb79ec4e40d63b2d9cbec9bed95e836.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,

 

Дойде време да си купя летни гуми и стандартния размер 195/65R15 ми се вижда малко. Зимните са ми такива, но за лятото ми се иска нещо по широчко. Въпроса ми е мога ли да сложа гуми 205/65R15 на джанти Speedline SL881 7Jx15 ET45 без да опират никъде като ги монтирам на колата. Питам защото предишния собственик е карал с 225/60R15 на същите джанти... :huh: и отпред са опирали в шенкелите. От ''Диана'' ми казаха че този размер бил само за бусове....пък аз нали съм си наумил да сложа такъв размер и не приемам какво ми казват от там и реших да се обърна към вас. :D

 

Благодаря предварително. :bia:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление в ''Диана''-та гр. Плевен от 205/60R15 имаше 2 бр. само, а 215/60R15 имаха 4 бр. които бяха резервирани....бях си наумил, че ще са Nexen и така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...