Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И как ще е по хубава след като хиляди литри вода, препарат и мръсни дрехи са минали през нея?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Vonko said:

Ами ако е по-хубава от новата, какъв е проблема? 

Ако знаеш, че е по-хубава да я беше купил, а не да питаш тук.

Не мисля, че има нещо 15-20 годишно по-хубаво от чисто ново...освен уиски :)

Новите със сигурност са по-икономични и на вода и на ток... по-тихи и тн и тн....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 години си купих пералня Миле за 500 лв.

Втора употреба.

ЧовекОт ми даде 3 години гаранция.

Каза, че само на Миле дава по 3 години.

Изпрала е света и още пере. 

На брат ми некъв ултра хай мега хипер Самсунг, след Х на брой пранета, умре като Форд фиеста, изведнъж :hilezh:

Оказа се, че има ограничение на циклите на пране и компа не тръгва повече.

Трябва да се направи нещо по платката и да се рестартира за да тръгне пак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

И като си купя апартамент, мисля да си взема точно втора ръка Миеле. Иначе в момента в квартирата са ми сложили Беко и като цяло е ОК, но не знам на колко години е. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, redalex said:

Не кълни бе!!!!!!!!

:nixweiss:

Алекс, специално за пералните, е факт, че дъртото Миле е бетон. Следващите, т.нар.пчелна пита имат някой друг бъг, но след профилактика също са железни и имат по- модерен вид. Като ми умре Боша, който между другото чукна 5 години, ще си купя точно такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бетон е относително понятие. :)

На всичко му идва времето и в един момент става толкова морално остаряло или непрактично, че вече не си заслужава да продължи да се ползва.

Баба ми има пералня Филко от 80и някоя. Тази пералня тогава е била някаква неземна технология и супер лукс. Сега не знам дали още правят перални и дали са читави, но въпросната пералня вече почти 40 години работи ...миналата година протече и сменяхме водната помпа (като на душегуб) ...струваше неземната сума от 26 лева. И до ден днешен пералнята е по-тиха от много Самсунги, ЛГта и тн...

 

Моето Миле ще го държа и ползвам докато работи - първо защото ми върши отлична и безпроблемна работа и второ, защото сменях вратите у нас и мокрото се оказа с 58 см отвор на новата каса, а пералнята е 60 см :) Та или тази пералня ще е вътре завинаги или ще трябва да свалям касата някой ден.... Силно се надявам да е първото :)

 

Иначе в Дания съм пребивавал в няколко апартамента под наем, където имаше общи перални помещения и винаги пералните бяха Миле - но те си бяха "индустриални" и отнасяха много бой!

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, redalex написа:

58 см отвор на новата каса, а пералнята е 60 см :) Та или тази пералня ще е вътре завинаги или ще трябва да свалям касата някой ден....

 

А можеш и просто да разглобиш пералнята и да я изнесеш на части...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Schnura написа:

Преди 9 години си купих пералня Миле за 500 лв.

Втора употреба.

ЧовекОт ми даде 3 години гаранция.

Каза, че само на Миле дава по 3 години.

Изпрала е света и още пере. 

На брат ми некъв ултра хай мега хипер Самсунг, след Х на брой пранета, умре като Форд фиеста, изведнъж :hilezh:

Оказа се, че има ограничение на циклите на пране и компа не тръгва повече.

Трябва да се направи нещо по платката и да се рестартира за да тръгне пак.

 

Нашето Миле го щипнах за 50€ от една вуйна която не го ползваше щото и стоеше в неква необитаема къща. Модела е на 20тина години и засега върви безгрижно. А сушилнята( също миле) я взех от един баптист с 11 деца и тоо вика "не искам да я продавам щото е здрава ама жената поиска нова и тази няма къде да я държа. Суши и тя без проблеми. :hilezh:

Мисля за неква сушилня с термопомпа ма май ще чакам старата да се счупи, а може и да чакам още 20 гОдини:nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм убеден, че Миле плаща % на АКБ.

На ‎11‎.‎10‎.‎2017‎ г. at 9:20, martinich написа:

Да си купиш 15 годишна пералня втора употреба не го разбирам хич.

...ама премиум! Б4 на визия, функциЙ и издръжливост, форумният тотем на белите чорапи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден самсунга се предаде... отидах си купих бошче с 5 години пълна гаранция, което ако се развали идват и си го вземат от вкъщи. Та като знам, че през следващите пет години шъ ма боли парчето ти евем и б4-ката за която говориш :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми най-евтиното избрах... 1200 оборота, там програмите му разни, с отложен старт(задължително е това за мен)... 699лв с 5 години гаранция(при регистрация на сайта на бош). Същия сименс(което е по-високия клас на марката) идва на 799лв но с две години гаранция. Срещу 100лв ти дават още 3 години, но съм ги бал за двеста кинта отгоре за същия продукт :) Иначе доста тихо работи спрямо самсунга, който е от преди 6-7 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Бошче също е горе-долу за тези пари. Аз имах малшанса или късмет- не знам, да го изтряска токов удар, докато пере (ЧЕЗ ми пуснАха още една фаза, нали съм масон) и си ми платиха цял нов оригинален програматор точно като му беше изтекла гаранцията. Момчето, което го сменя го накарах да доразглоби каквото има да се маха, да инспектира основно и ако има нужда още нещо да се сменя, да го прави- каза, че всичко е перфектно- то проблемите почвали софтуерно, чак след това протичали на някакъв етап. Накратко- доволен съм, но допира ми с Миле остава още по- приятни впечатления и ако изкиха ще решавам ново или рифърбишд Миле ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт- докато чакахме новия програматор, една седмица, потърсих обществени перални. Оказаха се кът, освен в студентски град. И се прахме у приятели:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без пералня можеш да останеш точно толкова, колкото без който и да е ел. уред. Звъниш на бош и ти пращат техник, ако не може да я отремонтира на място си в товари и се спасява. Могат да те забавят максимум 30дни. 

 

Съвсем ейтъка съм си запазил самсунга, на който намерих платка от англия за 103£ но не бързам да я ремонтирам засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, redalex said:

5:58 в събота сутрин - не ти е лесно и на теб :)

 

Като почнеш да сменяш памперси, ще видиш как ще си гукаме в 5-6 сутрин:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Купих си ето това LG, 

https://ao.com/product/f4j7jy2w-lg-steam-washing-machine-white-46598-1.aspx

 На съвсем друга цена разбира се. За сега много доволен . Супер тиха, управление от смартфона , антиалергична програма за пране с пара и нещото , на което много държах, програма за самопочистване след определен брой цикли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...