Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

Бай Марине, ти полудя нацяло !  :hilezh: 

Че аз съм си луд по рождение .. :hilezh:  Но понякога  с напредване на годините и много опит, дори и лудите проумяват, че не е луд този който пере с Миеле, луд е този, който вярва, че има и по добри перални от тях .. :lol:

А ти с лека ръка ги отсвири и взе да хвалиш разни Самсунг и други корейски марки . Както казват братята роми, "да е телевизор, да ми го хвалиш Самсунг бате, ама телефон- дай ми на него  Нокия" .

Даже и тинята за която говориш, не знам как са го направили, ама я няма в Миелето, нито пък котлен камък натрупва, ако не вярваш, ела на живо да направим дисекция на една 30 годишна (все още работи) и ще се убедиш сам, че даже и ще почерпиш . :biggthumpup:

Два пъти съм я отварял за смяна на лагери и даже аз съм се чудил, как тъй няма котлен камък не само по барабана, ами и по реотаните, а аз Калгона откак са го пуснали на реклама, съм го възприел, като поредния продукт на доктор Ливайн .. :hilezh:

И сега за да не пишеш, че водата ми е мека (че станахме доста оф), ще ти кажа, че сериозно се замислям, да взема да присадя реотана от старото Миеле на бойлера, че там ми писна през 2-3 г. да сменям реотани ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Почна от около 2-3 седмици да избива грешка Е2

датчика на изпарителя се е преебал,работи си и без него

не знам колко струва аспиратора. Ако е 6-700лв, не е по-добре. А и ако трябва монтаж на новото тяло към комин/отдушник, рязане  на декоративния капак на въздуховода или шкафа......абе друго си е да смениш един мотор с няколко винтчета.

265 каза го е купил 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика на изпарителя се е преебал,работи си и без него

 

 

Знам и трите начина за лекуване:

1.Копане и смяна на датчика

2.Нова платка с програма без този датчик

3.Майната му или ако много ме дразни едно съпротивление и чао.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За миялната машина няма никакво значение каква твърдост е водата.Всички миялни имат омекотителна инсталация със смола.Солта е за регенерация на смолата , нищо друго и това се прави с първото изплакване ,щото водата е солена.Това е най сложната домакинска машина с датчици като за ТДИ. За пералните,най опростен уред - един барабан въртейки се наподобява тепавица.При пране на половината от даденото работи перфектно ,която и марка да е пералнята.Вече изработката е друга бира и там са всичките разлики.Снимката в един от постовете на IvoDinkov има един Бош.Много хубава пералня и заливането с кола едва ли би я повредило , много добър избор за пералня - платката е почти като на Миеле , две отделни една за управлението и една за силовите вериги ,двете са много добре изолирани а управлението е в собствена кутия. Самсунг много функции невъзможен ремонт повечето модели са с заляти платки и правени в кръжок по ТНТМ. От италянците Канди добри са.Електра Брегентс бива като Бош с2-3 модула.Аристон управлението е на вратата и дефектира иначе бива.Електролукс груп -АЕГ Привилег новите модели бива.За Миеле няма да говоря тия са манияци.Останалото каквото и да се вземе не че нямя да работи но да се купува със съзнанието че почти не се ремонтира -разваля се и хоп нова щото ремонта е по скъп. :razz: Сименс е Бош ,като гледам изработката ми се струва че Сименс е по евтин Бош - платките са еднакви. Успех на купуващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах,ги класифицираш според ремонтнопригодност, а не качества , цена и честота на дефекти, защото  Кенди и Аристон нямат тук място , ако не искаш да продължиш с Hotpoint, Hoover ,Zerowatt... Сименс е Бош при бялата техника и обратното !  Казвам ти го, без да гадаеш по платките...Те са един концерн !  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Да поизтупаме малко темата от прахта.

Тази вечер пак изпрегна пералнята, след като преди около половин година ѝ подмених за втори път четките на мотора. Не мисля да се занимавам повече с нея и ще трябва да купя нещо ново, като за целта имам ограничено време за размисъл.

Ще се благодарен ако ме насочите какво в момента на пазара заслужава внимание. Бюджет - до 1000 лв. Ще се ползва интензивно.

 

Загледах се в това -  https://techmart.bg/Перална машина Whirlpool FSCR70414

Дали става?

В същия магазин наскоро имаше изложни някакви с инверторни мотори и гаранция 10 години (май само на мотора), но не си спомням марката. Май бяха около 700лв.

Може да мина утре да ги видя наживо. За какво да се оглеждам?

Благодаря предварително.

 

Хубава вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, nicoldy написа:

В същия магазин наскоро имаше изложни някакви с инверторни мотори и гаранция 10 години (май само на мотора),

LG,  идеални са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да ги гледам на място. Препоръчаха ми да огранича чуденето си между Whirpool и LG . И двете предлагат модели с инверторни мотори без ремъчно предаване на движението към барабана. За разлика от LG, гаранцията за този вид задвижване и мотор била доживотна .. Каквото и да значи това. Утре ще звъня да питам за подробности.

https://techmart.bg/Перална машина Whirlpool FSCR80415 

жена ми загледа тази и ѝ хареса. Както и тази - https://techmart.bg/Перална машина Whirlpool FSCR80423

Нямаше много модели на LG които да гледаме на място и да направим пряко сравнение.

Whirpool-a e произведен уж в Италия, докато LG е предимно в Полша (а по-плитките модели  в Русия).

Коя от двете марки е за предпочитане /като безпроблемност и/ли при евентуална необходимост от сервиз/?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено с един частен случай не може да се заключи, но аз повече Whirlpool няма си взема. Среден клас пералня се скапа на скрап за 3 години. 2-3 пъти се случи да забие електрониката, няколко пъти не искаше да отваря вратата, докато не я оставиш да помисли няколко часа, мотора шумеше твърде много, но най-гадната част бе че тръгна да гние още след първата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашия модерен Електролукс с инвертор е много готин когато поиска да работи. Обикновено иска обаче ако му набуташ олекотен пухен юрган който тежи 2 кила сигурно често изпада в потрес, върти и нищо не прави. А уж пералнята е за 7 кила. Изпира го и не иска да центрофугира. Не дава грешка, само го врътка и до там. Решението е - вадиш нещото , подреждаш го и тогава ако е на кеф го суши.

Стария Електролукс без инвертор за 5 кила ги въртеше като пич.

Аман от умни машини.

LG / Samsung не бих си купил.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сблъскаха се и аз с този проблем, понеже 18 годишния Samsung на майка ми предаде фронта.  И понеже бяха в движение, а и нищо не разбирам от перални,звъня на Зора и обяснявам.... И те , Пералня Hotpoint-Ariston FMG 723MB. Бабата доволна!  Каза че пичовете дето доставяли, си пре...ли  кръстовете със самсуняга :hilezh: докато го изнасяли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но некси не ми се ще да взема нещо което след 2-3 години (като му изтече гаранцията) да почна да се чудя пак с какво да го сменя.

Имахме едно АЕГ (купувано в началото на 80те), което за 20+ години здрава експлоатация не даваше индикация да се скапе скоро. Но нещо в програматора се беше прецакало и трябваше да се врътка на ръка в последните месеци от ползването му. Баща ми разправяше че е с някакъв асинхронен  двигател и бил много здрав...

В същото време на горенйето, което купих преди 10тина години, за последните 3 години 2 пъти сменях четки. И протрит маншнон.. и избирателя за температурата си прави каквото иска ... А беше препоръчвано като много здраво, с иноксов кожух на барабана и не знам си още какво. За това и сега съм се насочил към безчетков мотор, та белким се лиша от занимавките покрай тяхното изчерпване.

Ясно че ако взема Мiele скоро едва ли ще вземе да ме занимава със себе си, но цената им ми е над психологическата граница, а втора ръка не желая да вземам.

 

 

p.s.

сутринта ми обясняваха за хитрите перални, че се били шашкали заради много им сензори, защити и тн. Ако пералнята била за 8кг макс, но се избере програма която е за половин пране, т.е. 4кг, може да се окаже че няма да тръгне да пере въобще, понеже разделителната способност на сензора го пропуска. Трябвало да се сложи 5кг (например) за да се усети че има багаж и тогава щяла да работи. Това ми го обясняваха на националния телефон на whirpool, като звънях да питам "що е то доживотна гаранция на мотора". :nixweiss:

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,  за какво пускате и пишете в подобни теми,  като вярвате на продавачите в магазините ? Там нещата са като в ресторантите със сервитьорите... Днес шефа им казва,  че трябва да продават мусака,  понеже готвача е сготвил 3 тави повече поради някаква причина и веднага, това се превръща в специалитета на заведението... А това 10+ години да се пере с една пералня,  някак си не го разбирам... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, mitsubishi galant написа:

 А това 10+ години да се пере с една пералня,  някак си не го разбирам... 

 

Какво има толкова за разбиране. Като не се троши , трябва да се хвърли , защото са минали 11 години ли? По същата причина още си гледам телевизия на кинескопски телевизор , който е на 25 години и отказва да даде някакъв дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Huh,  със същия успех можеш да ползваш и една четка за зъби 15 години... И предполагам всички си чистите ваните,  душкабините и санитарния фаянс,  не само за да изглежда добре,  а и за да не задържа микроби... Пералните не подлежат на чистене,  а в БГ хората искат да си перат дрехите в тях,  в продължение на поне 20 години... Еми наистина не го разбирам... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам колко струват професионалните перални и миялни , искам да видя как ги хвърлят на петата година , защото не можели да се изчистят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти кога последно си почисти пералнята/миялната машина? Или за пръв път чуваш че има такова нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се почиства - перални , миялни , кафемашини , дори и бойлерите съм отварял и почиствал профилактично от котления камък . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, mitsubishi galant написа:

 А това 10+ години да се пере с една пералня,  някак си не го разбирам... 

И аз не го разбирам това и никак не ми харесва, за това съм си взел  Мiele  и си пера 25 г. вече с нея .:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Elektrolux пералня със сушилня. Супер яко решение за семейства с ограничено пространство. Слагаш дрехите и ги вадиш сухи. Разбира се има няколко прости неща, които трябва да следваш за да не ги извадиш като хармоника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от 2 год съм с това : 

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-machine%26Dryer-BEKO-HTV-7633-X00/p/680631

 

Страшно съм доволен. Тиха е , има бол програми и нагласяванки и си суши перфектно . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15/07/2017 at 8:11, martod написа:

И аз не го разбирам това и никак не ми харесва, за това съм си взел  Мiele  и си пера 25 г. вече с нея .:D

Да вземат и коли да произвеждат ,  няма да е зле... ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...