Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Леко оффтопик, ама да питам - някой да има впечатление от LG хладилници, в диапазон 600-700лв....Като цяло се чуват добри отзиви... :nixweiss:

При корейците , до голяма степен компонентите са еднакви. Самсунг имат добри предложения, но не казваш какъв размер. Вътрешното пространство е определящо , защото има супер нефункционални такива, дори от реномирани марки. 

 

ако отворите казана на пералнята и видите какви лайна има вътре няма да си пуснете прането вътре,камо ли да се замисляте за втора употреба.

По белия свят , хората вместо да чистят филтъра сменят пералнята, тук си припадаме по "маркови" уреди нов внос, с 3 месеца гаранция, където ако не изкараш дрехите до половин час миришат на блато...

 

Но проблема е че спешно ми трябва съдомиялна свободностояща за мин 12 комплекта (сиреч от големите) в бюджетния диапазон на ценита. Досега имах едно Конелиано но протече окончателно и нямам сили/желание вече да го ремонтирам иначе работи 5 години вече.

 

Така че дайте някакви предложения, Зануси Беко нещо? 

Гледай да има повече програми,бързи такива, лесно за чистене и удобни кошници (регулируеми), повече перки и т.н. Отделни отделения за препарати и самопочистване също е задължително. При миялните са  изключително важни препаратите, които се ползват. Варовика е голям проблем също. Като цяло е сложно с тях...Евтина, която да не съжаляваш да изхвърлиш след време или висок клас, който да ползваш с години, това важи там.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гледай да има повече програми,бързи такива, лесно за чистене и удобни кошници. Отделни отделения за препарати и самопочистване също е задължително. При миялните са  изключително важни препаратите, които се ползват.

 

Аз никога не ползвам нещо различно от най-дългата програма като за силно замърсени съдове.

Това със самопочистването нещо не го разбрах. А иначе за самата съдомиялна ползвам само и единствено таблетки Somat/Finish нисикя клас каквото има на прИмоция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко оффтопик, ама да питам - някой да има впечатление от LG хладилници, в диапазон 600-700лв....Като цяло се чуват добри отзиви... :nixweiss:

Имам два такива купувани по едно време, NO FROST, 6-7 година си карат без грижи.

Имам и един ефтинджос CROWN, който направо ме е изумил, по безшумна работа засенчва много хладилници от 1000+лв. :flehan:

Проблема при НЕО, CROWN, и други пакетиращи марки е неясния произход, днес идва партида от Испания, утре от Турция, другия месец Китай и т.н. и е възможно партидите да нямат нищо общо като качество.

,

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това със самопочистването нещо не го разбрах.

Слага се регенерираща сол за отстраняване на варовика. Все още имаме 25 годишно Candy, което си има такава програма, която работи с малко оцет и всичко светва отвътре . Нещо подобно като при фурните, но при новите е със соли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква мърсотия ви гони, какво блато? Тия техники не ги ли чистите чат-пат? Има много успешни препарати за целта, а повечето вменяеми уреди си имат и специални програми. И всичко свети. Мици, ти абсорбатора не си ли чистиш? Или викаш по-убу да го сменим с нов, че си идва заводски чист, вместо да свалим и да излъскаме мазньоча от съществуващия?  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за абсорбаторите/по мнение на техник/ е желателно да се подменят, особено при интензивно ползване, защото мазнотията от готвенето минава през мотора, затлачва го и не е имало един случай, когато последиците са катастрофални/пожар/.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква мърсотия ви гони, какво блато? Тия техники не ги ли чистите чат-пат? Има много успешни препарати за целта, а повечето вменяеми уреди си имат и специални програми. И всичко свети. Мици, ти абсорбатора не си ли чистиш? Или викаш по-убу да го сменим с нов, че си идва заводски чист, вместо да свалим и да излъскаме мазньоча от съществуващия?  :hilezh:

 Алекс, пералните  , особено втората ръка, които идват  в БГ , повечето са изхвърлени, ако не заради проблем, заради миризма или просто , защото някой не се сетил да и изчисти филтъра и не иска да изхвърля водата...задържа мръсотия или нещо подобно...В белия свят ремонт на такава техника или профилактика , е от 30% от цената ...и нагоре. Стандарта си наясно колко е различен и предполагам, колко често се обновява тази техника  и как и се занимава на някоя евро домакиня да мисли , какъв препарат да купи за пералнята си, който да почисти всичките наслоявания по гуми, казани , маркучи и т.н. След 2,3-5 години или повече се хвърля на улицата и после идва в БГ. Колко успешно ще се изчисти, това, което се е наслоявало с години, предполагам сам се досещаш. 

 Абсорбатора какво да му чистя ? Филтрите от време на време в миялната и толкова... :nixweiss:  На 100% които да задържат всичко , все още няма измислени...Трябва си нов след време. Виж фурната си има такава програма, но без тенджера с оцет не стават нещата и хубав обезмаслител. Най -добрия способ да имаш чисти кухненски уреди е редовната употреба на ... take-away  или ресторанти... :hilezh:

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Най -добрия способ да имаш чисти кухненски уреди е редовната употреба на ... take-away  или ресторанти... :hilezh:

Абсолютно подкрепям  :hilezh: Може би затова при мен издържат столетия, защото се ползват 3 пъти в годината  :hilezh:

 

Специално за абсорбаторите/по мнение на техник/ е желателно да се подменят, особено при интензивно ползване, защото мазнотията от готвенето минава през мотора, затлачва го и не е имало един случай, когато последиците са катастрофални/пожар/.

Това не го знаех. Звучи логично. Аз на моя му прилагам други хватки - като събере доволно гняс, се сваля, разглобява и се изчиства старателно, след което се смазва с нано-волфрамов дисулфид и като се пусне - работи по-добре от нов. До сега - никакви драми...  :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нано какво?  :lupe:

С това си изказване анулира предишното в което твърдиш че си купуваш машина която да не ти образува грижи и да и обръщаш внимание.

 

Алекс, истината е че благодарение на маркетинга всички сме прецакани. Аз купувам машина като преценя изработката и гледам да избягам от излишните екстри (електроника) точно защото съм електронен инженер. Без значение от марката. Тя е само един надпис който се полага лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nano WS2, Жорка. По-точно - с това.

Нищо противоречиво не виждам тук. Да си поддържаш абсорбатора чист е въпрос на желание, а не щото "техниката създава грижи". Просто не ме кефи мърляв.  :hilezh:

А пък аз като икономист, си купувам техниката на принципа You get what you paid for. Защото това в почти 100% от случаите се оказва, че не е случайно (все още, дори и през 2014). При Миле точно изработката и теглото от (вероятно) половин тон ужасно ми харесват.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за абсорбаторите/по мнение на техник/ е желателно да се подменят, особено при интензивно ползване, защото мазнотията от готвенето минава през мотора, затлачва го и не е имало един случай, когато последиците са катастрофални/пожар/.

Един нормален абсорбатор не е толкова евтин, обикновено е вграден и свързан с останалта част на интериора, за да се подменя с лека ръка.

Ако моторите правят проблем, какво пречи да се сменят само те? Все пак са на 4 малки винтчета и една клема.

Аз лично от 3-4 години не слагам филтри на абсорбатора и чистя директно мотора. Така работи по-тихо и КПД-то се качва в пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още имаме 25 годишно Candy, което си има такава програма, която работи с малко оцет и всичко светва отвътре .

Значи когато е на чужд гръб съветваш да се сменя техниката на 2-3 години,  че миришела на блато, пък ти ползваш уреди по 25 г. .. :eusa_think: 

Това Канди сигурно мирише  на умрели катерици вече,  :lol:  ама как да го хвърлиш като си работи .. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично от 3-4 години не слагам филтри на абсорбатора и чистя директно мотора. Така работи по-тихо и КПД-то се качва в пъти.

аспиратор горене двата мотора са му 240 лева дали не е по добре да си купи нов?

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ mitsubishi galant, @ exstasy, благодаря за включването.

 

Става въпрос за този модел да речем:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660672/P11100302/Hladilnik-s-frizer-LG-GTB362SHCL

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи когато е на чужд гръб съветваш да се сменя техниката на 2-3 години,  че миришела на блато, пък ти ползваш уреди по 25 г. .. :eusa_think:

Това Канди сигурно мирише  на умрели катерици вече,  :lol:  ама как да го хвърлиш като си работи .. :)

Бай Марине, ти полудя нацяло !  :hilezh:  Разликата между пералня и миялна е огромна, а конкретната миялна може и още 25 да изкара, защото майка ми предпочита да я ползва като шкаф... :hilezh:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ mitsubishi galant, @ exstasy, благодаря за включването.

 

Става въпрос за този модел да речем:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660672/P11100302/Hladilnik-s-frizer-LG-GTB362SHCL

 

Не знам доколко си запознат с NO FROST технологията, но си има своите плюсове и недостатъци.

Конкретно за модела нямам мнение.

В момента в ТМ има за 100лв. повече има пак ЛГ, но с инверторен компресор и 10г. гаранция./на компресора/.

Според мен независимо от марката и модела е добре гаранцията да е повече. Казвам го от опит, понеже наскоро ми се наложи за друга техника да ползвам гаранцията на третата година и добре, че стоката беше с 5.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ mitsubishi galant, @ exstasy, благодаря за включването.

 

Става въпрос за този модел да речем:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660672/P11100302/Hladilnik-s-frizer-LG-GTB362SHCL

Виж това също...

    http://nai-izgodno.bg/hladilnik-s-frizer-samsung-RB29FERNDSA-EF

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 годишната гаранция на компресора покрива ли изфъстяване на фреона от спукана тръбичка на третата година вътре в стената на хладилника?

 

Конкретно за горния хладилник - малък е и има no frost което го прави още по-малък. Има и някаква излишна джаджа в камерата която ще бъде изхвърлена още с покупката евентуално.  :dance:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

exstasy, може ли някакъв линк?

 

mitsubishi galant, този ли, че не мога да отворя твоя линк:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/661662/P11100302/Hladilnik-s-frizer-SAMSUNG-RB29FSRNDSA/EF

вече се отваря...

 

grizzly, по принцип не се търси по-голям, даже и този е голям :blush:

Редактирано от Awake
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 годишната гаранция на компресора покрива ли изфъстяване на фреона от спукана тръбичка на третата година вътре в стената на хладилника?

 

и платката която управлява компресора и тя не влиза в 10 годишната гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB539PZCWS-hladilnik-s-dolen-frizer

http://technomarket.bg/products/09138825/lg-gbb-539pzcws

 

При ЛГ така е гаранцията, то е ясно, че не влизат други повреди извън двете години, а само за компресора.

Има и други марки с по-дълга и пълна гаранция, въпрос на избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Горение (К337/CELA) с двата компресора и вече 10+ години работи. Почна от около 2-3 седмици да избива грешка Е2, ама май не ми се ремонтира ако ще сложи някой 3-4 лева отгоре на сметката за тока. Аз лично не виждам предимствата на мноУ Прост технологията, само ми гълта място в самия хладилник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аспиратор горене двата мотора са му 240 лева дали не е по добре да си купи нов?

не знам колко струва аспиратора. Ако е 6-700лв, не е по-добре. А и ако трябва монтаж на новото тяло към комин/отдушник, рязане  на декоративния капак на въздуховода или шкафа......абе друго си е да смениш един мотор с няколко винтчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...