Jump to content

Зимен разход на дизел?


Lightning Mcqueen

Recommended Posts

Като кажете задръствания, работа на място ... Колко харчи това 1.9тди на място? Дали има 700 мл нафта на час. В студа при първи старт да е малко над литър. Не става въпрос за колосални литри, не се притеснявайте.

Всяка кола харчи повече гориво при самото потегляне, когато се движи и колкото по-бързо върви, толкова повече е натиснат педала на газта и толкова повече гориво се изразходва. Това не е електромотор 2квт, за който ще се знае за 43 минути и 27 сек. колко енергия ще изразходи. Тук всеки кара по различен маршрут, дава различно количество газ и разходът може да е 12, а може и да е 8. Става въпрос сега, зимата.

Хайде да ви вдигна настроението. Аз карам V6 бензин, за 3-4 мин. почва да вее горещо (на място това) и на къси разстояния - 3-4 км., понякога и по-малко, разходът ми е ... няма да кажа :hilezh: много! - над 15, понякога и 18-20.

Ако някой го бърка разхода, то това съм аз :hilezh: Сутрин задължително подгрявам 3-4 минути и тогава потеглям. Вдига температурата на маслото в двигателя, в скоростната кутия - мажат по-добре, плюс това хлабините между буталата и лагерите стават по-малки с покачване на температурата и рискът от "дерт" е нищожен. Който иска да си унищожи колата веднага с качването да слага тухлата четворка върху десния педал :rotcol: Работещото парно забавя загряването на двигателя и лично аз се ориентирам по оборотите - като почне да мърка като огнедишащ змей (1000 оборота), рипам вътре и лежерно я подкарвам. След километър е на 90 града и е прави жега. Разходът, уви, не ме топли.

Карайте си колите със здраве и сега литър нагоре, литър надолу - е голяма работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:hilezh: какво да се желае повече от 5.1 ,освен на 100 км. да връща по някой литър в резервоара

.Мойта е а4 2.0 тди ,авант с мултитроник и почти всички екстри които са възможни за модела. 7.7 градско добър разход ли е или да почна да я карам на D ,Постигнатия разход е на S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя казан под 8 не мога да го сваля сега зимата, а е ръчка!?! Ей тук лъжите за нищо ги нЕмат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати селскио лъжец , мойта под 9 не пада са зимаата :flipoff:/>

Казах ти да си караш навеса с дизел,то с тва олио колко да ти харчи.Може и малко на диета с ябълки да минеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като се замисля 7.7 си е до 8 може и да си прав,но 5 и на1.9 на фабиата не го докарвам зимата! Мойто 8 е грубо, сега от няколко резервоара го засичам и ще ви кажа по-точно след като го смукна - последния

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя АФН зимата обича да си похапва около9-10 на100км като я карам в селото на 1-2км разстояние,иначе на дълго пада 4.5-5 на 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати селскио лъжец , мойта под 9 не пада са зимаата :flipoff:/>/>

Днес Добрич паля, малко я държах да стопи задното стъкло, предното го бях опаковал :D/> докато изляза 40 на 100 :D/> на изчистения булевард на Кауфланд и после обратното спрях се на 25 на 100 :D/>

Иначе в реални условия ми харчи точно 9 на 100 зимата.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откак стана студенко (под нулата) не мога да падна под 11-12/100 градско.

Съзнавам, че я карам по възможно най-гадния начин: студен старт сутринта - 5 км - студен старт вечерта - 5 км. Въпреки това, обаче, ми се вижда множко... Предишната кола беше бензиново БМВ, 6-цилиндрово, и разходът беше мааааалко по-голям, при същите условия: около 13 на сто.

Ама пък Аудито фърфи доооста повече от баварията! :mrgreen:/>/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лятото си намирах нафта от един приятел ми продаваше една туба за 40лв. каза ,че събира 22литра и минавах смесено 420-430км. ;)/>/>

не не... много е тоя разход, колата ти е за бокса

градско трябва да е под 5

извънграда - на изпарение

...,иначе на дълго пада 4.5-5 на 100.

ама това в свободно падане ли е...или?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не не... много е тоя разход, колата ти е за бокса

градско трябва да е под 5

извънграда - на изпарение

ама това в свободно падане ли е...или?

Да колега 5на100 нормално каране 90-100кмч,Генерал Тодоров-София(летище)и обратно общо 360км.Незнам ти с какъв двигател си но за афн този разход е напълно нормален даже и под 5на 100.За градско няма да споря 9-10 на100,може и повече зависи.

Имам оригинална книжка на ауди и там го дават при 90кмч-3,7на100,при120кмч5,1на100,градско6,0на100.

Това е от мен не печеля нищо ако излъжа,така че ако не вярваш напълни ми резервоара и ще го тестваме.

Хайде весели празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...