Jump to content

Смяна LED подсветката на таблото!


Gecata

Recommended Posts

Вчера комбинирах смяна на FIS, със смяна на LED подсветката. Прилагам малко снимков материал, за допълване на темата:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 277
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това табло ми е подозрително познато :respekt:.Аз като виновник за горния пост да споделя ,че съм адски доволен и супер много ме радва колцата вече.Благодарение на колегата Пламен -BSD.Качвам снимки на преди и след.Така взех колата с прецакан фис и много исках да променя това червено на всякъде .Пламка да си жив и здрав ,скоро ще продължим проекта имам още идеи.А който се чуди дали или. Това е човека,много точен и знае какво прави.Ако искате да ме питате нещо ,на лични ще ви отговоря.Весели празници на всички Ауди фенове,Бъдете здрави и много радостни километри.

IVO_7282.jpg

IVO_7285.jpg

IVO_7328.jpg

IVO_7432.jpg

IVO_7454.jpg

IVO_7461.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си първият на чиито снимки виждам смяна на съпротивлението на диодите. Може да съм го писал някъде назад, а може и да съм забравил. Заменя се, за да няма разлика в яркостта на светене. 

 

Добре се е получило!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, papi92 написа:

Ти си първият на чиито снимки виждам смяна на съпротивлението на диодите.

Добре се е получило!

Ако се вгледаш по-внимателно в снимките, ще забележиш че освен това има добавени още 12 допълнителни светодиода, за да си останат червени стрелките, а да не розовеят както би се получило при замяната на подсветката им с бяла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Творението на колегата bsdnikolov. Няма такъв як километраж. Просто стана невероятно яко. Всичко изпипано до последния детайл

20161210_210959.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov - Имам въпрос към теб, колега. Гледам, че се занимаваш със смяна на осветлението на таблото, та да те питам каква цена взимаш за смяна с бяла подсветка? Таблото е от б4 авант 1.9тди 92 год ако има значение. Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 7 минути, b4avant написа:

аблото е от б4 авант 1.9тди 92 год ако има значение.

Това табло, мисля не може да стане с бяла подсветка. То е с крушки и плаките му не са бели до колкото знам. Но не мога да кажа със сигурност, тъй като не съм си имал вземане даване с такова табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Жив и здрав, колега :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10.12.2016 г. at 9:35 PM, The Mad Killer said:

 

Творението на колегата bsdnikolov. Няма такъв як километраж. Просто стана невероятно яко. Всичко изпипано до последния детайл

 

Червената ивици от 2к до 4к оборота как е направена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отражение от стрелката. Той е със хромирани рингове и просто хромът е "светнал" от стрелката, която съм я вдигнал на 3 000 оборота с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, papi92 написа:

Червената ивици от 2к до 4к оборота как е направена?

 

Тъй като колегата bsdnikolov активира допълнителните диоди. Вече стрелките светят доста по ярко . На снимката не се вижда , но в центъра на стрелката имам даже червен ореол. А от 2к до 4к е отражение от червеното върху хром ринговете. Просто стана невероятно яко тоя километраж. Още не мога да му се нарадвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и при мен как се получи. Само трябва да измисля нещо със стрелките, че не светят достатъчно ярко. Утре ще сменя и на климатика. Наумил съм си и на духалките да подменя, но не знам там също ли е с ледове. Някой колега ако е подменял там, нека сподели.

IMG_20161215_124836.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pavlin Tsanevski написа:

Ето и при мен как се получи.

Колега, това табло е фейсово и трябва от завода да си свети в бяло. Ти каква подсветка смени, или просто смени таблото?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светеше нещо смесено между бяло и синьо, но доста слабичко. Иначе да, фейс е колата. С относно духалките можеш ли да споделиш някъкво инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

духалките и те са с диоди . само че доста трудно се отварят. ?На А3 8L за да стигнеш до диода трябва да разлепиш страничния капак на духалката. Вече ремонтирах няколко такива духалки . В самата духалка местоположението на диода е на една бяла дъга и защраква във врътката на два щифта. Как успяват да ги счупят не го разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Откъде се захранват подсветките? Кое са пиновите + -. Искам моите да светнат,че вече година карам на тъмно и не виждам нещо друго освен часовника. Спряха да светят,като разкачих буксите на таблото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече инфо. Ти с кое табло си? С първите (аналогов часовник, разграфен през минута), вторите (аналогов часовник разграфен през 5 минути) или третото (с дигитален часовник)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой наема ли се срещу заплащане да направи едно табло с лед? Таблото е с аналоговия часовник, фис от първите А4-ки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работи подсветката на таблото.Това се случи,когато един път разкачих буксите му.Работи само тази на часовника.Оставих го в един сервиз и сервизният техник каза,че при него всичко било наред-нямало нищо прекъснато по платката.Трябвало да се закачи на диагностика и да се види къде точно е проблемът,което не знам как ще стане. Според неговите думи подсветката на часовника и на подсветката останалите светодиоди се командвали от различни компютри,затова на часовника е работила,а останалите светулки не светели заради проблем в управлението.Някой може ли да ме насочи къде може да е проблема и има ли нещо вярна в думите на сервизния техник?

PS:В момента не се вижда брояча на километража,вижда се само на тъмно,като се светне с фенерче под определен ъгъл.

Таблото е от Ауди А6 1.8Т с двигател AJL 1997 г.image.jpgadult picture hosting

 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си със средния вариант. То се управлява от отделен транзистор. Той управлява подсветката на цеферблатът и стрелките. Стабилизира напрежението на 13 волта. Имаш на буксата и екстернал диминг. Може там да си оплескал нещо. Ако имаш път към София, обади се да свалиме таблото ти и да го закача към външното си захранване. На него съм възал екстернал димингът на макс. Отнелно мога да премеря и захранването. Ако искаш и ти, мога да ти кажа и точките, на които да мериш.

 

 

 

 

 

преди 3 минути, martinich написа:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото и двигателя са поставени в В4 и ми казаха,че може да съм разкачил някаква маса.Ще съм ти благодарен с насоките да измеря захранването,защото скоро едва ли ще имам път към София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще го караме на усет. Аз захранвам таблото на бюро, като връзвам на плюс пинове 1 и 23, и пинове 22 и 24 на минус (само не го приемай за чиста монета, защото го карам на спомени). Утре мога да кажа как ми е вързан адапторът, защото го правих преди една година. Та мисълта ми е, че на таблото имаш освен захранване и управление на подсветката. Таблото от B5 е с вградено управление (но може и външно), а табло от А3 е с външно. Управлението е на 27-ми пин на зелената букса (по спомени отново, утре мога да кажа със сигурност) и от "окото" на таблото ( и таблото си има сензор за светлина). Причините за липсата на подсветката може да се дължат не само на един фактор, а на няколко (предвид няколкото управления). Можеме утре стъпка по стъпка да подкараме диагностика на проблемът.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имам,като информация за табло на А6/С5

Blue.png

Green.png

Red.png


free screen capture

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти табло от А4 или от А6 си сложил? Не че има голямо значение. Утре ще извадя схема, че обещах на жената че ще махна от домашния комп програмите за Ауди и тук няма повече да ги слагам (както казва, аз работа в къщи не си нося, за това и ти не трябва....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от А6/С5 с двигател AJL 1.8T quattro 1997 г.

 20140228_150147.jpg

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...