Jump to content

Закупуване на AUDI S8 (450PS) след 2007 година


Recommended Posts

Колега BMWто тройката много отдавна съм го махнал.Не съм информационна агенция да давам инфо какво имам в гаража в момента.Нямам намерения да си правя майтап с хората, просто искам полезна информация.Ясно ми е какви поддръжки имат такива автомобили.За дргия варият който имах впредвид в A 8 ца само, че 6.0 кубика с мотора 450 к.с W12 след 2007 ..... Питал съм колегата carlitobrigante каза, че са доста здрави имали слабо место в скоростната кутия, която не е много скъпа.Оглеждам се също за хубави такива екземпляри.....

post-78054-0-16216800-1358418194_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Според мен траа земеш 12ката....Все пак е топ изпълнението за 8 серия и като ше пътуваш повечко, тва е може би идеалната кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тва е имал предвид, ше трааа го разочаровам, едва ли ше мое ме мине... :rolleyes:/>/>/>

Явно имаш сериозни модове, защото М5 е на една ръка разстояние пред W12, a e ръчка (по леко и бързо).

W12 vs M5 (E39)

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wizi, любопитно ми е как е РС-а като звук срямо обикновеното 4,2 примерно? Повече шум ли вдига вътре? Тука из махалата засичам постоянно едно С8, колата работи малко шумничко :unsure:

Звукът е хубав, но не е нещо прекалено плътно и силно. Генерацията и тя е сменяна покрай тунинга. Катализаторите са сток. Когато колата е студена и е с включен смукач реве като некое добиче, но сгрява доста бързо и кефа трае малко <_<

Там отдолу до говорителя има нещо оранжево което прилича на бутон!?!? :unsure:

Не е ли за лягане на предната дясна седалка от местото на шофьора за да може шефчето да се вози по-удобно? :unsure: Гледам бутончето SET е над цифрите, което ме навежда на мисълта, че въпросното червено копче не е за меморито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно имаш сериозни модове, защото М5 е на една ръка разстояние пред W12, a e ръчка (по леко и бързо).

W12 vs M5 (E39)

Или две ръце след:

Duel : Audi A8 W12 L vs BMW M5 (E39)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая е новата и с нея нема стане, ама старата е по слаба....

Ес8 и w12 вървят горе долу едно и също...Карал съм срещу ес8.....до 220-230 кантар, нагоре му подавам бинокъла...колата ми е пълна стоковица марто, никъв жокер нема :zustimm:/> имай предвид че не сме правили старт от место, а просто си карахме по магистралата....демек кара си пред мене, дава газ и аз след него и те така....после ме пита на светофара коя година ми е колата :hilezh:

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак на доускорение разликата е по значителна, но това не омаловажава факта, че титаника от Инглощат, върви доволно добре, разбирай с една малка идея по слабо от М5.

За жокерите няма се правиш, не вярвам Тони да не ти е забъркал нЯщУ. :bia::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли за лягане на предната дясна седалка от местото на шофьора за да може шефчето да се вози по-удобно? :unsure:/> Гледам бутончето SET е над цифрите, което ме навежда на мисълта, че въпросното червено копче не е за меморито.

Ами не е щото са на предните врати! :) Ама не знам какво е и за това се доверявам на колегата че е за паметта на седалките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не пощя да направи, карах го аз да ремапваме, ама йок.... А на доускорение срещу м5 ше изостане значително според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RS6 MТМ е като от друга планета!!! Мога да зарадвам автора,че днес говорих с един колега с такова S8,каза нямал никакви грижи,само консумативи сменял,нищо особенно.Заговорихме се на ОМВ и каза,че ако четеш по форуми никога няма да си купиш кола.

П.П.2009 беше аудито,купил го на 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй пък е най голямата глупост, щото точно от форумите може да придобиеш доста добри познания за това което искаш да си закупиш...

Просто предварително трябва да си наясно с нуждите си, а не да очакваш хората да ти кажат кое е добре за теб и да вземат решението вместо теб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално все пак във форума има една максимум 2 С8-ци , за сметка на това има хиляди хора които са имали магистрален досег с невървяща такава.....

Чак ми е леко смешно как С8 и невървяща могат да бъдат в едно изречение , колата е невероятна по всеки един параграф , тва че някои хора им прави кеф да карат 700к.с. "понаправени" коли изобщо не я прави бавна и т.н. , на 90% от хората вървежа и динамиката който предлага е напълно достатъчен.

Цялата тема много здраво се разводни той човека пита какво да очаква вие му говорите как м5-ци ше го разминават касто спрял :stupid:

Някой по-горе спомена и че РС6 без МТМ не вървяла..... колеги стегнете се и спрете да пишете глупости , ако РС6 е леко навървяваща 4Ф само чакам да видя какво ще напишете за някое ферари.... сигурно че бургаската Астричка го разпорва по магистралата :steinigung:/>

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето бащите на много от нас са карали москвичи и жигулита. Някои са били със "западни" - вартбург, трабант, костенурка, полски фиат. Те също не са се счупвали на първата, втората... четвъртата година.

Едно от неприятните неща за живеещ извън София, например в Монтанско или Видинско село или град, при всяко отказване на автоматика да си превключи сам на втория зъб, колата трябва да се товари и газ към Порше-София. Спре ли да върви такава кола при мен и видят ли ме как ме тегли към вкъщи някой фиат, форд, опел... без значение, ще гръмне целия град :hilezh:

Явно никой не знае какви са характерните проблеми при моделите, за които се пита (5.2, W12 и какво беше още). И по-добре. Иначе мъжът със Ес осмицата можеше и да познае. Сигурни са две неща - за всяко нещо трябва да се ходи на 1 място и другото ... го знаете ($$$$).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злоби, всеки има различни виждания за динамиката на даден автомобил. Кое му е смешното че за мен не е достатъчно бърза? Тва си е мое мнение! Има хора се перат в гъзовете, ама кво от тва, техен избор и мнение, че може би е яко, трябва ли всички да се съгласявамв с него....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-s8-5-2-fsi-quattro-rear-seat-entertainment-stuttgart/168395973.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=22&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&negativeFeatures=EXPORT

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a8-w12-quattro-navi-xenon-leder-klima-aach/168121396.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=11&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=295&minPowerAsArray=KW&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&negativeFeatures=EXPORT

Намерил съм два доста добри автомобила по мои впечатления.Пратил съм познат да ги провери, дали са прилично запазени.Ако взема някои от двата, ще постна снимки и ще видим кое е здраво и кое не.Втора ръка кола винаги е на късмет, ако ще и Бугати Вайрон да е :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай С8-цата и си прави кефа, ама Бугати Вейрон недей купува, че ако те хване новия Хенеси Веном от 0 до 300 ще има бинокли. Жалко че Шумахер се отказа от Формула 1 и не можем да го видим срещу Алпината или някое М5 какви бинокли ще получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай С8-цата и си прави кефа, ама Бугати Вейрон недей купува, че ако те хване новия Хенеси Веном от 0 до 300 ще има бинокли. Жалко че Шумахер се отказа от Формула 1 и не можем да го видим срещу Алпината или някое М5 какви бинокли ще получи.

колега тва найстина ли го написа :hilezh::gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземи си W-то,мотора няма ядове,S8 наистина има проблеми с мотора,чупи нещо в смукателния колектор и ако си с висока скорост става мазало.Мога да попитам за подробности,все пак трябва и малко късмет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

W-то някси по ми допада, особенно добра мисля ше му е возията. Ако не се лъжа S-та е малко по твърда :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне има кой да го прави това W12 в София. Два пъти му звънях на Коко от Малинова долина да го питам за смяна на маслото в скоростите и двата пъти имаше разглобен двигател W12, който щеше да го прави поне две седмици.

И двата двигателя са 450к.с., но си мисля, че S8-цата ще е по-приятна за шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...