Jump to content

Проблем с дясна врата на ауди А6 4Ф


Niki CA 2925 KB

Recommended Posts

Като отклиуцча колата вратата не може да се отвори отварям я от вътре и след това няма проблем може да се отвори и отвън

След като я заклиуча пак така става !!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Пичиве ще мога ли да ви помоля за мнения по вапроса понеже и аз имам същия проблем. Вратата се заключва с централното на след това не се отключва с него. Не е опцията за сигурност, която представлява една врътка отстрани на вратата.

 

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави го само на предната пасажерска врата. Само тя не се отключва с централното. До колкото разбрах е софтуерен проблем и трябва ъпдейт за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като натиснеш бутона за отваряне втори път, отваря ли се тая врата? Според мен просто Comfort модула ти е кодиран за Selective central locking, при което се отключва единствено шофьорска врата и резервоар, а останалите врати остават заключени, но с деактивирана аларма. При повторно натискане на бутона, следва да се отворят и останалите.

 

За да се деактивира тази функция се изважда цифрата 8 от общия сбор в Coding на 46 модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мене всичките се откючват освен предна дясна (пасажерска). Пробвах да натисна бутона за отключване нчколко пъти и резултата е същия. В MMI има настройка за селективно отлючване но е настроено да отваря всички врати. Ако я отворя отвътре за да се отключи после се отваря и отвън докато не се заключи пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах този проблем. При мен за радост засега се оправи след чистене на грешките с VCDS.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=132157

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се флашват модулите за вратите, само, ако имаш лихт пакет. За другите модули няма софтуерен ъпдейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Явно не е комфорт модула понеже на се отваря и с 5 натискания. Ако някой има идеи моля да ги сподели но самия факт че се заключва би трябвало да уневини хардуера понеже до колкото знам машинката за заключване и отключване е една и съща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Малък ъпдейт за ситуацията- проблема е решен! Понеже се оказа че вратата е с двойно заключване машинката заключваше но не можеше да отключи. Вариантите са два - нова или поправка на старата (ако е възможно). При мене за щастие беше втория вариант и минах само с поправката.

 

Модераторите могат да се чувстват свободни да затворят темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега, дай повече инфо за машинката, че освен информация за контролния модул не намирам друго. При мен не се отключва шофьорска врата.

Какво и беше и как/кой го оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не сам го оправил сам и честно казано не знам точно как го оправиха момчетата понеже не бях там докато са работили.

Цялото действие се разви в дружба при Заро- не взима много евтино но със сигурност ще ти свърши работа. Сервиза е точно до Ромпетрол бензиностанцията на бул.Цветан Лазаров. Ако искаш отиди да ти я погледнат и после пиши какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Пичове, аз да изкарам тая тема от пепелта за едно кратко питане... И при мен не се отключва с дистанционното, но пък се заключва. Също така ако е отключена отвътре после не сработва auto lock на 15км/ч. Допълнително при мен набива долната грешка:

Address 72: Door, Rear Right        Labels: 4F0-910-795.lbl
   Part No SW: 4F0 910 795 F    HW: 4F0 959 794 F
   Component: TSG HR          H21 0050  
   Coding: 0000002
   Shop #: WSC 02327 785 00200
   VCID: 2F670BFCBEE38D663D9-807A
1 Fault Found:
02115 - Locking Unit for Central Locking 
            008 - Implausible Signal

 

Това ме навежда на мисълта, че железарията работи, но контролния модул на вратата вероятно е издухал и съм намислил да го сменя, защото имам подръка друг. Въпросът ми е дали има някакъв component protection или подобна простотия? Все си мисля, че ще е plug&play, ама са ме изненадвали и по-неочаквани неща, та да питам мозъците, дето ги разбират тези неща - мен никакъв ме няма по тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, същия проблем, но с шофьорската врата, грешката е по-долу. Проблема е решен със смяна на бравата :)

 

##################################################

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 4F0-910-793-42.lbl
   Part No SW: 4F0 910 793 E    HW: 4F0 959 793 E
   Component: TSG FA          H12 0210  
   Revision: 00000000    Serial number: (c
   Coding: 0017002
   Shop #: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
   VCID:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

1 Fault Found:
02115 - Locking Unit for Central Locking
            008 - Implausible Signal - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101000
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 29
                    Reset counter: 194
                    Mileage: XXXXX km
                    Time Indication: 0
                    Date: XXXXXXX
                    Time: 15:51:30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоката! Значи ще пробвам кое от двете стане :)

 

По спомен модула беше лесно, та ще започна от него. Ако не стане - бравата ще е, и такава трябва да имам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт по темата... наистина беше бравата. Малко пипкава смяната, особено при връзката с външната дръжка, но като цяло и по-неудобни врати съм оправял - тук поне има място. Логично погледнато, шанса да е модула ми се струва доста малък, в сравнение със самата брава, та се надявам това да дава правилна насока за колегите с подобен проблем. Само съвет - внимавайте с връзката на механизма на бравата с външната дръжка - има един много особен пластмасов елемент, който прави връзката и ако някой не внимава може да направи беля. Натискате жълтото пинче и сивата част се освобождава, след това се разтваря целия пластмасов елемент. Изумих се като видях как са го измислили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги и при мен става нещо подобно. Като отключа колата с дистанционно или от дръжката(keyless) после не мога да си отворя шофьорската врата. Пробвах с няколко натискания от дистанционното. С отключване и заключване по 10 пъти и нищо. Но като отключа колата от ключалката с ключа няма проблем. няма проблеми със заключването иначе. Ходих при майстора ми да четем за грешки. Нищо. Един човек каза да си купя нова брава и то само оригинална от ауди и ще се оправи. Има ли опция за ремонт на тези неща или тест втора ръка, за да сме сигурно, че от там е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще отиде пак при майстора, за да се гледа какво може да бъде. Но ако се окаже брава и има човек, който ги ремонтира и хората са доволни, направо да се сваля бравата и да се кара към него. Просто нямам много свободно време сега, а колата ми трябва всеки ден. и в момента няма как да остана по-дълго време без превозно средство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хубаво ама някак си по форума няма как да ти каже някой какво ти е счупено на бравата. Не е някакъв масов проблем освен това, трябва да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, същата работа беше при мен. Оправи се със смяна на бравата :) 430 лв. + труд. около 150 в официалния сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...