Jump to content

Recommended Posts

Ха, тва ме изненада...Не знаех ,че имат два модела под едно име. А за тишината, няма как да е иначе. По принцип с такава радиална шарка, няма как да са шумни. Целите непрекъснати радиални ивици нарочно се слагат точно за комфорт при някои гуми. Твоите са все едно с 3 , но на ламели . Много приличат на Конти , може да излезнат добри . :zustimm:/>

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честно направо ме учудвате някои колеги :)

Казвам го с най-добри чувства, но направо някой ще си помисли, че тука има коментари от питлейна на Ф1 и то от топ10 пилотите, едната държала, другата не.... скоро ще се заговори и за деградация на гумите, като се дигнат още 5С температурите. Излезе, че ако не си купя гуми от поне 300лв, значи съм направил компромис :D

Ta значи аз с моите fireston-ки от по 165лв съм пътник, пък да не говорим че сигурно ще углошея от това че са шумни и ще трябва слухов апарат да слагам. Та нямам претенции да карам много, карам личната си кола 15к годишно и още около 20к служебен автомобил. Тоя километраж сигурно има колеги го въртят за месеци... Но от опит знам, че с каквито гуми и да си надскочиш ли ги мантинелата е твоя. И през зимата го гледах този филм, лъскави джипове забили се встрани в снега, защото са решили, че са над пътните условия :), същото е с гумите. Та мисълта ми беше, какъвто и среден клас клас гуми да се купят на един ежедневен автомобил си вършат работа. Стига като им дойде момента да бъдат сменени... стига като вали из ведро и има опасност от аквапланинг да се съобразиш с това, а не после гумите били такива или онакива... нали?

Като завършек, към автора ако избора ти в момента си го свел до това да вземеш максиса или да караш със зимните лятото... е вземи максиса. Зимна гума на горещ асвалт лятото е комбинация където, ще се наложи доста да се съобразяваш с нея. Веднъж някой да ти изкочи и да се наложи да ползваш пълния спирачен ресурс на гумата ще усетиш, как гумата се маже но не спира и ... оставяш нещата на съдбата. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За P6000 съм напълно съгласен, колега, че са доста компромисен вариант. Но P7 като на SLO са много добри гуми и се надявам той след няколко хиляди да се върне към тази тема и да напише дали все още е доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

hristtov ти чак сега ли разбра баровския наклон на нещата.

За сетен път ти го повтаря не е ли най-новото,най хваленото и най-скъпото не става!

Иначе това за зимните гуми беше майтап ... няма да съсипвам зимните си гуми дето ще изкарат още един сезон успешно.

Просто се отказах от Максиса и ще гледам до една седмица да намеря нещо подходящо поне за два летни сезона ... което ще може да спира малко от малко и ще има добро не много шумно пътно поведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе никой на никой не дава наклон,просто всеки споделя мнение.

Това че едни залагат на по-скъпи гуми а други на по-евтини си е изцяло лично решение и не е длъжен да се съобразява с никой.

За мен гумите,спирачките и окачването са най-важните неща на колите ми.Затова от тези неща не пестя и залагам на доказани марки и продукти.

Друг залага на това да е най-бръз от светофар до светофар и си дава парите по двигател,скорости,итн.

Различни хора,различни предпочитания.....драма не виждам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен гумите,спирачките и окачването са най-важните неща на колите ми.Затова от тези неща не пестя и залагам на доказани марки и продукти.

:zustimm::flehan:

Станахме двама .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квот пише на капачката на резервоара или на вратата, увеличено с 0,1атм. според форумния фолклор. Дет се казва въпрос на избор или както е по-Ентелегентно и европейско да го кажем, информиран избор. :hilezh:/>

На капачката са ми до 16 цола, аз за това питам нагоре какво се случва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hristtov ти чак сега ли разбра баровския наклон на нещата.

За сетен път ти го повтаря не е ли най-новото,най хваленото и най-скъпото не става!

:respekt:

Забелязъл съм,че някой хора се кротват само като в магазина им направят халката на меча хралупа :hilezh::hilezh::hilezh: .

Плати си да си спокоен,те те така се продават Мишелините,нЪмбър оНе били,а ония гуменки от Йокохама не ми ги хВали,

- питай чиЧа ти Гошо,той знае,не с един и два моСквича е дриФтирал на кЪра :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така разводнихме темата на Марто да попитам и аз за отзиви от тезигуми. Прилагам и снимчица :

ecocontrol_hp.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива сложих на яриса, доволно тихи гуми.

Спират добре, и не са с много меки страници (размер 175/65/14).

Турски са и дота беше хх13, в смисъл скоро направени.

Долу горе са минати над хиляда километра и няма оплаквания... но е още рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичуе там дет пише Еко на гумата не очаквайте тишина и хубаво спиранеzustimm.gifСичко е кво уцели човек.Премиум гумите вече са като премиум колите само една маркаzustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм батка :hilezh: ,ама ша сЪ изкажа.

Нокиан има страхотни зимни и ужаСтни летни.

--------------------------------------------

Китайските и тайванските дЖанти са супер за обединена Европа,

но за в света на Ганьо :lol: или железарка или оридЖинал фром Фюрера :flehan:

Редактирано от skyblue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да освежа малко темата.

От Максиса се отказах,а тъй като изпуснах едни Континентал през това време се наложи да взема каквото е останало.

В случая (дано не се смеете и не хулите много) взех Аржентински гуми.

Марка и Модел: Fate O EXIMIA AR620 235/45/17

Доволен съм от поведението,даже бих казал че са доста меки за летни но незнам.

Ще тествам и при мокро как се държат все пак са втора ръка и има износване.

Това е гумата.

ar-620-eximia-01.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дали малко от малко спират добре сухо и мокро.

Пределно ми е ясно че неможе да се сравняват с големите и известни марки на пазара.

Марто - http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Maxxis/MA-Z1-Victra.htm

11th: 2010 Auto Express Ultra High Performance Tyre Test (225/45 r18)

28th: 2012 Autobild 50 Tyre Braking Test (225/45 R17)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В случая (дано не се смеете и не хулите много) взех Аржентински гуми.

Марка и Модел: EXIMIA AR620 Safe O 235/45/17

...

Вероятно няма да са най-добрите на мокро, вероятно ще са леко по-шумни, но пък изглеждат добре и са нови. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...