Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Здравейте закупих си от Мкомплект диодни крушки лед светлина за плафоните вътре.Колата е а3 2003година,стана страхотно,нито ми е давало грешки,нито нищо.Просто ги сложих и работеха по същия начин като жълтите имам предвид,че се изгасят и стартират като отвориш,затвориш вратата.Да отбележа,че за предния плафон са с 4 диодчета,а за задния с 3.8лв е цената на едната крушка.Искам да попитам отзад емблемата за 1.6 може ли да се премахне и ако да отдоло какво остава,залепена ли е или е захваната с винтче?? Ако я махна,ще ми откраднат ли колата :D ? Просто,не ми харесва,но поне знам,че този мотор 1.6 не се търси и спира джамбазите от кражби,как мислите вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За премахването на надписите на задния капак е писано в първата половина на темата, прелисти я и ще намериш информацията, която ти е нужна! 

Отдолу е боята на колата ти, ако го правиш внимателно и почистиш прилежно няма да личи абсолютно нищо. И аз го направих това упражнение.

 

Ако разчиташ само на надписа 1.6 да те опази от кражба ... И с и без него ще ти я откраднат ако са решили и е писано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,прочетох.Искам да те попитам за мнението ти.Моята е черна,черен металик.Дали като ги махна ще има разлика в боята и тн?Знам,че няма как да ми отговориш с точност,но все пак какво ти е мнението?Колата е октомври 2003,черен металик доста запазена.Мога да прикача снимка ако искаш,искам да ги махна,но ме е страх да не останат някакви следи не от лепило и тн,а от разлика в боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма как да ти кажа със 100%, боята все пак е на над 10 години и може да е претърпяла някакви цветови изменения, но според мен е малко вероятно и не би трябвало да личи нищо! Възможно е от ръбчетата на буквите/цифрите да има микродраскотини по лака (при мен на 1-2 места имаше), но те не се забелязват. Лепилото отдолу си иска търкане най-добре с мокра козметична кърпичка докато излезе напълно и дори тогава може до следващата 1 или 2 автомивки да остане малко по-различно (да събира малко повече мръсотия или пък като вали там да не се задържат толкова капките), но ако си изчистил прилежно за да махнеш всичко видимо много бързо изчезва този ефект и не личи, че въобще някога е имало нещо.

Като цяло цялата процедура е лесна, просто изисква старателно търкане отдолу на остатъците от лепенката и лепилото. Задължително преди това измии колата за да не надереш лака с кал и мръсотия като търкаш.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще го направя,но не веднага.Между другото днес гледах за лампички или плафончета на вратите,но не успях да открия,може би точно моята кола няма,гледах отдоло отстрани никаде нямаше.Забелязах само от вертикалната страна там където се отваря вратата някакъв малък като плафон,но беше червен и предполагам е светлотразител.Не съм гледа добре или е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, колата ти очевидно няма "светлинен пакет" от завода (което е отделна екстра), както бе и моята. Червените на вратите са просто светлоотразители в твоя случай:

 

y31x.jpg 9wzh.jpg

 

Нямаш още:

  • Осветление под вратите
  • Осветление на дръжките за отваряне на вратите (отвътре)
  • Амбиентно осветление на кокпита
  • Осветление над дъното на централната конзола (или над пепелника ако си с пакет за пушачи)
  • Осветление в краката отпред
  • Лампи за четене отпред и отзад
  • Плафони за гримиране над сенниците

Изчети темата и ще прочетеш и по този въпрос немалко постове, главно от мен. Всичко може да се добави поотделно. Почни да четеш темата отначалото и ще видиш аз в каква последователност и какво съм сложил  ;) Единственото, което не съм ретрофит-нал са лампите за четене, щото нещо никак не си падам книголюб, още повече пък и в колата  :stupid: Дизайна на плафоните без светлини за четене ми допада и повече.

Ако решиш да ретрофит-ваш което и да е от горните мога да ти бъда полезен със списък с нужните ти неща и техните номера и разбира се инструкции кое и как  :) Най-добре обаче ми пиши на лично ако стигнеш до там, че няма да са едно и две неща да не пълним тук :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prodavalnik.com/prodavam-volan-za-audi-a3--audi-a3--2001g-i38850307

 

Харесах си този волан, но има копчета за увеличаване и намаляване на музиката? Не е проблем ако не стане да ги свържа към сд-то и да са просто за красота, нали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко сложна и скъпа е схемата , при заключване 20-30 секунди след това да ми спрат сами габаритите или фаровете за мъгла и когато отключа да светват“?
"Go home" мисля ,че беше екстрата при мерцедес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора имам въпрос за светлините,които смених в купето.Те са лед диодчета както по рано бях писал.Искам да попитам когато натисна копчето на плафона в неутрално позиция,тоест нито изключени нито включено свети като нещо като габарит съвсем леко самия диод.Когато натисна да бъде изключен плафона спират,когато натисна да бъде включен си свети силно.Работи си механизма при отваряне на врата отключване всичко точно.Но дори когато карам диодчето си свети в някаф слаб режим.Понеже жълтата обикновена крушка не свети понеже пробвах да не се е прецакало нещо,баща ми ми обясни,че за тези лед светлини се иска много по малко захранване,и понеже си тече някакво напрежение минимално свети леко,което не хаби,всъщност жълтата крушка консумира същото ,само че и е нужно по голямо напрежение за да свети и за това светва само при включване.Така ли е?Ще ми хабят ли от акумулатора тези лед светлини или просто да си изключвам плафона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно ти е обяснил и няма за какво да се притесняваш! ;) Нормално е. 



Точно така беше и на старата ми кола. Като изгоряха LED-овете и "проблемът" изчезна  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,значи ще си оставям плафона в неутрална позиция на копчето въпреки,че леко си светят тези светлинки.Дано само не се изхабят бързо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си взел евтини обикновени светодиоди - живот средно между 2 седмици и 6 месеца ;) Трябва да черпиш ако издържат повече и ако не почнат да правят светлинно шоу ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех от магазин М комплект,китайски са май.8лева парчето.Просто незнаех от къде мога да си намеря качествени и хубави,най-вече оригинални.Но иначе светлината е хубава и бяла,бях зел преди това някакви май още по фалшиви и светлината синееше,но ги замених с тези от 8-10 лева.Фалшиви са нали 4 диода ми излезнаха 40лева.Ще ги пазя и ще ги държа на изключен плафон,ще ги ползвам само когато ми трябва да си светна.Че не ми се дават по 40 лева през 2 седмици. :( Прецаках се май.

Редактирано от Tomoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не синеят пак си поне на едно ниво от дъното ;) Споко. Колкото - толкоз. Оригинални (от Ауди) няма, има относително качествени, които може да издържат година-две или повече при късмет, нямам представа обаче точно какви и от къде.

 

И аз минах по тоя път, сменяйки няколко комплекта на предната кола една по една след като почнаха да правят мизерии. После в един момент ме плясна през главата, че цялото е един голям кич дори и да не мига и свети във всички отенъци на синьо и зелено и от тогава LED само по екстериора и то оригинален. В купето - сток.  :) Някой ден може пак да ме хване блинк-блинк вируса, ама за сега съм се излекувал :)) Допада ми как седи единствено на светъл салон, тогава засиява целия салон от LED-а. За това и оставих LED-овете на едната кола в семейството. На тъмен обаче нещо.... нтцу.

 

Но има доста хора тук с LED-ове в купето, така че сигурно ще се намери някой с конкретна информация за това какъв и от къде ако е доволен и има по-дълъг положителен опит с нещо конкретно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и аз за това го направих,защото моя салон е светло бежав.И някакси жълтото ме дразни седи като напикано.Тази светлата светлина придава някакси по скъп и качествен вид на целия интериор.Лично мнение.Иначе на тъмен и черен определено стока седи по добре придава някакси топлина на интериора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Tomoff и аз сложих ЛЕД лампи, седяха 2 дена и ги разкарах :D 
Благодаря за отговора Tsvetkov не бях се зачел много много в предните постове ( голяма грешка ). Обмислям такова модулче да си взема , нужна ли е някаква настройка през VAG ? 
Също така , се сещам и за друго да ви попитам , 3-ти път ми се чупи скапаната жабка , какво ли не я правих и тел запоявах вътре и кво ли не ....Има ли начин самата машинка да избегна,или поне да я накарам да пада по директно, смазвах я с WD но пак си е зор отварянето.. 

Редактирано от Sc00by
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех от магазин М комплект,китайски са май.8лева парчето.Просто незнаех от къде мога да си намеря качествени и хубави,най-вече оригинални.Но иначе светлината е хубава и бяла,бях зел преди това някакви май още по фалшиви и светлината синееше,но ги замених с тези от 8-10 лева.Фалшиви са нали 4 диода ми излезнаха 40лева.Ще ги пазя и ще ги държа на изключен плафон,ще ги ползвам само когато ми трябва да си светна.Че не ми се дават по 40 лева през 2 седмици. :( Прецаках се май.

Аз си взех на Ладата каквито ми попаднаха от 8 лв за 2 броя.Сложих сини на осветлението на номера и бели вътре в купето.Вече година мина и светят като чисто нови.На БМВ-то на един приятел сложихме същите(пак сини за номера и бели в купето) и за сега 7 месеца всичко е на 6.

Мислех да слагам синичко за номера на аудито ми,но с тоз компютър сигурно ще даде грешка.....Обмислям,ако може,да махна чека за номера и да правя и аудито като коледна елхичка като ладата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и аз за това го направих,защото моя салон е светло бежав.И някакси жълтото ме дразни седи като напикано.

Не думай!  :hilezh:

 

Също така , се сещам и за друго да ви попитам , 3-ти път ми се чупи скапаната жабка , какво ли не я правих и тел запоявах вътре и кво ли не ....Има ли начин самата машинка да избегна,или поне да я накарам да пада по директно, смазвах я с WD но пак си е зор отварянето.. 

На 3тия път търпението ми се изчерпа и направо свалих механизма. Жабката се оваря директно и леко като перце, но трябва да я придържаш като отваряш иначе рискуваш да счупиш крачетата на пантите и тогава започва нова драма. Обаче...нали се сещаш, че този механизъм е и прекъсвач на осветлението вътре, следователно като го махнеш има два варианта: отворен контакт-няма лампа или затворен контакт-лампата нЕма гасене! Ни така , ни иначе! Аз си поиграх със инсталацията и в момента жабката ми има червена LED подсветка като съм на контакт, точно както го искам! :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=143444&p=2100781

 ей тва е решението с жабката. Карам вече повече от една година от когато съм я отремонтирал и за сега не е мръднала. Ако желаете ще ви кажа и какво ще ви трябва за целта. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимката не личи нещо нередно да има! Ако се държи стабилно и не "хлопа" докато сменяш предавки значи си се справил! Честит да ти е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...